Najczęstsze problemy z Fordem Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga to piękny i praktyczny samochód. Jest również wydajny i tani w utrzymaniu. Niemniej jednak wiąże się z kilkoma problemami, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Jakie są najczęstsze problemy z Fordem Kuga?

Typowe problemy z Fordem Kuga obejmują problemy z silnikiem, usterkę uszczelki drzwi, rozładowany akumulator, palące się sprzęgło, usterkę uszczelki drzwi i tłustą przednią szybę. Co więcej, niektórzy właściciele zgłaszali również problemy z układem wydechowym, akceleratorem i skrzynią biegów, a także niedziałający bieg wsteczny i odgłosy stukania z tyłu.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem Kuga?

Problemy z silnikiem

Problemy z silnikiem są powszechne w Fordzie Kuga. Jednym z głównych problemów z silnikiem jest jego przegrzewanie się. Należy zauważyć, że problem ten jest powszechny w modelach o pojemności 2,0 litrów. W większości przypadków silnik przegrzewa się do punktu, w którym pęka miska olejowa. W rezultacie spowoduje to utratę oleju.

Innym problemem związanym z silnikiem Forda Kuga jest awaria wtryskiwaczy paliwa. Jedną z oznak awarii wtryskiwaczy paliwa jest praca silnika na biegu jałowym i grzechotanie. Aby naprawić problemy z silnikiem, ważne jest wykonanie testu diagnostycznego, aby można było naprawić wszystkie podstawowe problemy w celu zapewnienia płynnej pracy.

Usterka skrzyni biegów

Chociaż nie jest to bardzo częste, właściciele Forda Kuga zgłaszali również kilka usterek skrzyni biegów. Kilku właścicieli Forda Kuga z 2014 roku zauważyło problemy z systemem sterującym automatyczną skrzynią biegów, uniemożliwiając jej zmianę biegów.

Aby rozwiązać ten problem, konieczne może być wyłączenie i włączenie silnika w celu ponownego uruchomienia jednostki sterującej. Ale jeśli to nie zadziała, będziesz musiał zwrócić się do profesjonalnego mechanika, aby to naprawił.

Palące się sprzęgło

Jeśli zauważysz silny zapach spalenizny wydobywający się ze sprzęgła, po którym zwykle następują głośne uderzenia lub grzmoty, oznacza to, że masz spalone sprzęgło. Problem ten jest powszechny w Fordach Kuga z silnikami Ecoboost o pojemności 1,6 i 1,5 litra, które zostały wyprodukowane w latach 2013-2018.

  Ford Taurus X Niezawodność

Aby naprawić ten problem, mechanik będzie musiał sprawdzić i wymienić tarczę dociskową sprzęgła, ponieważ zwykle pęka.

Usterka uszczelki drzwi

Innym częstym problemem z Fordem Kuga jest awaria uszczelek drzwi. Jeśli prowadzisz Forda Kuga i słyszysz skrzypienie drzwi, jest to znak, że masz problemy z uszczelkami drzwi. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić wadliwe uszczelki drzwi.

Problemy z układem wydechowym

Zawory recyrkulacji spalin również zużywają się po pewnym czasie użytkowania. Tak więc, jeśli zauważysz niebieski dym wydobywający się z układu wydechowego podczas uruchamiania i że samochód jest bardzo powolny, może to oznaczać, że masz problem z EGR. Upewnij się, że został on wymieniony, aby naprawić problem.

Odgłosy stukania z tyłu

Użytkownicy Forda Kuga skarżyli się również na odgłosy stukania z tyłu. Problem ten jest zwykle spowodowany uderzeniem tylnych drzwi w gumę. Aby rozwiązać ten problem, należy nałożyć trochę smaru na zaczep drzwi, co rozwiąże problem i hałas nie będzie słyszalny.

Rozładowany akumulator

Wielu właścicieli Forda Kuga skarżyło się również na szybkie rozładowywanie akumulatora. Niektórzy stwierdzili, że pomimo naładowania akumulatora do pełna, następnego dnia był on rozładowany i wymagał szybkiego rozruchu. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić wadliwy akumulator na nowy.

Tłusta przednia szyba

Kilku właścicieli Forda Kuga skarżyło się, że przednia szyba staje się tłusta. Problem ten jest zwykle spowodowany wadliwymi piórami wycieraczek. Czyszczenie przedniej szyby i piór wycieraczek może złagodzić problem, ale go nie rozwiąże. Problem można rozwiązać wymieniając pióra wycieraczek.

  Częste problemy z silnikiem Ford 3.5 V6

Usterka uszczelki drzwi

Jest to kolejny problem, który wielu właścicieli Forda Kuga pomija. Jeśli jednak zauważysz, że uszczelki drzwi wydają skrzypiący dźwięk podczas jazdy, jest to znak, że masz uszkodzone uszczelki drzwi. Aby naprawić ten problem, należy wymienić wadliwe uszczelki drzwi.

Akcelerator i bieg wsteczny przestają działać

W przeciwieństwie do innych problemów na tej liście, ten problem jest powszechny w modelach Ford Kuga z 2014 roku. Użytkownicy skarżyli się, że po uruchomieniu samochodu nie działa ani pedał gazu, ani wsteczny. Niemniej jednak można to szybko naprawić, włączając i wyłączając silnik, aby ponownie uruchomić dwusprzęgłowy układ elektroniczny. Jeśli jednak problem nie zostanie naprawiony, konieczna może być wizyta u profesjonalnego mechanika.

FAQ

Czy Ford Kuga jest niezawodnym samochodem?

Tak, Ford Kuga to niezawodny samochód. Otrzymał pełną pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa od Carbuyer. Co więcej, znalezienie części zamiennych jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku większości rywali. Ocena zadowolenia klientów jest jednak nieco niższa w porównaniu z głównymi rywalami.

Jak długo wytrzymuje Ford Kuga?

Przy dobrej pielęgnacji i konserwacji Ford Kuga może wytrzymać ponad 200 000 mil. W niektórych przypadkach niektórzy właściciele zarejestrowali ponad 200 000 mil. Jednak właściciel musi również ćwiczyć dobre nawyki jazdy, aby samochód mógł służyć jeszcze dłużej.

Czy Ford Kuga jest drogi w utrzymaniu?

Chociaż Ford Kuga ma wiele wad, nadal jest rozsądny w utrzymaniu. Poza tym można jeszcze bardziej obniżyć koszty, decydując się na usługę Essential za 204,32 USD, gdy samochód jest poza okresem gwarancji producenta. Średnio Ford Kuga jest tańszy w utrzymaniu niż większość jego rywali.

  Czy Ford Edge to dobry samochód?

Jak długo działa automatyczna skrzynia biegów w Fordzie Kuga?

Niestety, automatyczna skrzynia biegów w Fordzie Kuga nie działa długo. Dzieje się tak, ponieważ jest ona wyposażona w delikatną przekładnię powershift. Pierwsze usterki skrzyni biegów pojawiają się po przejechaniu około 62 127 mil. Tak więc, aby uzyskać więcej z samochodu, profilaktyczne płukanie skrzyni biegów należy przeprowadzić najpóźniej po 37.282 milach.

Czy Ford Kuga jest oszczędny?

Najnowsze modele Forda Kuga są bardzo oszczędne. Ford twierdzi, że zużycie paliwa wynosi od 48,7 mpg do 51,4 mpg. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu emisja CO2 również spada od 125 do 133 g/km w zależności od wersji wyposażenia Forda Kuga. Co więcej, zwykła wersja benzynowa osiąga do 42,8 mpg w cyklu mieszanym WLTP.

Podsumowanie

Ford Kuga może być ładnym i wydajnym kompaktowym SUV-em, ale ma wiele problemów. Najczęstsze problemy z Fordem Kuga to problemy z silnikiem, palące się sprzęgło, problemy z układem wydechowym, usterka uszczelki drzwi, rozładowany akumulator, skrzynia biegów i odgłosy stukania z tyłu.

Pomimo wielu problemów, Ford Kuga jest niezawodnym i praktycznym samochodem. Przy dobrej opiece i konserwacji samochód ten może służyć przez długi czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z