Najczęstsze problemy z Fordem Mustangiem Mach-E

Najczęstsze problemy z Fordem Mustangiem Mach-E

Ford Mustang Mach-E to pierwszy samochód elektryczny głównego nurtu wyprodukowany przez Forda. Jak Ford jest gargantuiczny firma motoryzacyjna, oni dość dużo zainwestował miliardy w tym projekcie, który miał nie tylko zrobić Mach-E, ale służyć jako podstawa dla wielu kolejnych pojazdów elektrycznych i hybrydowych Forda przyjść w niezbyt odległej przyszłości.

Jeśli chodzi o niezawodność, wychodzenie z zupełnie nowym projektem jest zazwyczaj oznaką nadchodzących kłopotów i szczerze mówiąc, Mach-E ma swój udział w problemach. Z drugiej strony, EV są z natury bardziej niezawodne niż samochody ICE, co nieco łagodzi cios. Tak czy inaczej, Ford nieustannie stara się, aby Mach-E był coraz bardziej niezawodny.

Najczęstsze problemy z Fordem Mustangiem Mach-E są związane z baterią. Różne problemy związane z wyposażeniem, problemy z systemem ładowania, problemy z aplikacją, która jest dostarczana z samochodem i problemy z różnymi systemami oprogramowania bezpieczeństwa są również powszechne w Mach-E. Przyznać, Ford próbuje rozwiązać wiele z tych problemów z oprogramowaniem, jak mówimy, ale to może być trudniejsze niż można sobie wyobrazić.

Tak czy inaczej, Mach-E wydaje się być przyzwoicie niezawodnym samochodem. Niektóre problemy mogą całkowicie zrujnować ogólne doświadczenie i sprawić, że będziesz żałować, że nie kupiłeś, ale poza tym, Mach-E jest fajnym EV, który będzie tylko coraz lepiej w miarę upływu czasu.

Ford Mach-E – problemy z baterią

Bateria jest znanym punktem centralnym EV, ponieważ bateria jest źródłem całej energii, która umożliwia zarówno prowadzenie samochodu, jak i robienie różnych innych rzeczy, takich jak włączanie klimatyzacji. Jeśli jednak Twoja bateria postanowi przestać działać (co czasami zdarza się w przypadku Mach-E), zostaniesz dosłownie z niczym.

  Najczęstsze problemy z Ford Ecosport

Wielu właścicieli Mach-E skarżyło się na to, że samochód usypia i nie chce się już obudzić. Dzieje się to nawet wtedy, gdy samochód osiągnie pełny stan naładowania, a Ford twierdzi, że ten problem jest związany wyłącznie z oprogramowaniem. Powiedziano również, że problemy takie jak te mogą być rozwiązane bez zabierania samochodu do dealera, ale jury jest nadal out na ten jeden.

Ford Mach-E – Problemy z wyposażeniem

Kiedy myślimy o luksusie, zazwyczaj nie myślimy o Fordzie. Jednak Ford przeszedł długą drogę i teraz robią samochody, które są wyposażone w prawie wszystko, co można dostać w luksusowym samochodzie. Należą do nich panoramiczne szyberdachy o pełnej długości, podgrzewane i chłodzone fotele oraz cała masa inteligentnych funkcji, które mają na celu ułatwienie życia i zwiększenie komfortu.

Jednak było wiele przypadków, w których właściciele skarżyli się na szyberdach dosłownie eksplodujący bez wyraźnego powodu, a wielu z nich powiedziało również, że okna są podatne na pękanie też. Niektórzy właściciele zgłaszali również problemy z ustawieniem tylnej klapy bagażnika, ale Ford nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie.

Ford Mustang Mach-E – Problemy z ładowaniem

Ford Mach-E jest samochodem, który obsługuje najnowsze prędkości ładowania współczesnej ery, co oznacza, że Mach-E jest na równi z najbardziej zaawansowanymi EV na obecnym rynku. Jednak Mach-E czasami lubi otworzyć port ładowania bez wyraźnego powodu, a sieć ładowania Forda jest raczej do odrzucenia w porównaniu z dużymi chłopcami samochodów elektrycznych.

  Najczęstsze problemy z Ford Edge

Niektórzy właściciele skarżyli się również na to, że samochód odmawia ładowania podczas zimnej pogody, podczas gdy inni zgłaszali, że samochód odmawia ładowania w ogóle.

Ford Mustang Mach-E – problemy z aplikacją

Ford Mach-E jest dostarczany z autorską aplikacją na telefon, która ma za zadanie zdalnie sterować różnymi funkcjami samochodu. Dzięki temu można używać telefonu jako klucza lub zawsze móc sprawdzić stan naładowania samochodu lub kontrolować cykle ładowania. Funkcja telefonu/klucza nie działa u niektórych właścicieli, a światłe umysły w Fordzie stwierdziły, że problem jest nie do naprawienia.

Wygląda na to, że dealerzy Forda są w ciemności, jeśli chodzi o wiedzę na temat tego, co zrobić, gdy gniewni klienci przychodzą i żądają wyjaśnień, dlaczego niektóre funkcje nie działają. Tak się dzieje, gdy marka tworzy zupełnie nowy model, ponieważ zupełnie nowemu modelowi zazwyczaj towarzyszą zupełnie nowe zestawy problemów.

Ford Mustang Mach-E – Różne problemy z oprogramowaniem bezpieczeństwa

Ford Mustang Mach-E jest wyposażony w całą masę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, takich jak unikanie kolizji z przodu czy automatyczne hamowanie. Właściciele zgłaszali, że systemy te są albo zbyt inwazyjne, albo w ogóle nie działają. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak Ford poradzi sobie z takimi problemami, zanim będziemy mogli spokojnie powiedzieć, że Mach-E jest niezawodnym samochodem jako całość.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Forda Mustanga Mach-E?

Ford Mustang Mach-E to naprawdę interesujący samochód elektryczny i wygląda na to, że wiele osób jest zainteresowanych jego kupnem. Mach-E jest stworzony dla tych, którzy są przyzwyczajeni do jazdy modelami Forda i tych, którzy lubią fakt, że Mach-E jest w pewnym sensie elektryczną wersją SUV-a kultowego Mustanga.

  Czy Ford Focus Ecoboost to dobry samochód?

Mach-E jest „jack of all trades”, co pomaga, gdy przychodzi do próby sprzedaży samochodu. Jednak nie wyróżnia się w niczym szczególnym, ale cena jest uważana za dopasowaną do Mach-E. W sumie, jeśli kochasz wygląd i technologię tego samochodu, powinieneś go rozważyć.

Dlaczego Ford stworzył elektrycznego Mustanga?

Mustang Mach-E nie jest bezpośrednią elektryczną wersją Mustanga Coupe. Powodem, dla którego Ford użył nazwy Mustang jest zapewnienie, że Mach-E ma być traktowany poważnie. Wiedzą, że marka Mustang cieszy się dużym szacunkiem i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw modeli samochodowych w historii.

Uznali, że jeśli połączą Forda z przeszłości z Fordem z przyszłości, będą w stanie zbudować nowe dziedzictwo marki na istniejącej ikonicznej nazwie Mustang.

Ile kosztuje Ford Mustang Mach-E?

Ford Mustang Mach-E zaczyna się od około 44 000 dolarów, co czyni go droższym od VW ID.4 i Kia Nero EV, jednak nie tak drogim jak Tesla Model Y.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z