Najczęstsze problemy z Hyundai Azera

Najczęstsze problemy z Hyundai Azera

Hyundai Azera jest jednym z najciekawszych samochodów w całej linii Hyundai. Jest to najwyższej klasy sedan, który nie przychodzi z odznaką najwyższej klasy, ale oznacza to również, że nie przychodzi z ceną najwyższej klasy. Jako takie, Hyundai Azera oferuje wiele wartości za swoje pieniądze, ponieważ niewiele samochodów w tej kategorii cenowej może nawet zbliżyć się.

Jeśli chodzi o niezawodność, Azera nie jest tak dobra jak większość ofert Hyundai, ale można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że Azera jest bardziej skomplikowanym samochodem z większą ilością wszystkiego. Azera jest również sprzedawana pod nazwą Grandeur i jest obecnie dostępna tylko w Chinach, Korei Południowej, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach.

Najczęstsze problemy Hyundai Azera związane są z kłopotami z ABS, gryzoniami przegryzającymi dziwne okablowanie Hyundai’a, problemami z systemem infotainment, eksplodującym panoramicznym szyberdachem oraz różnymi problemami z wykończeniem i wyposażeniem. Niektóre z nich mogą stać się dość poważne dość szybko, podczas gdy inne są głównie małe niuanse.

Podsumowując, Azera/Grandeur jest naprawdę interesującym samochodem, ponieważ obiecuje rywalizować z dużo droższymi samochodami. Jest to samochód, który dobrze wygląda w środku i na zewnątrz, a także taki, który z pewnością zadowoli przeciętnego kierowcę Hyundaia.

Hyundai Azera – problemy z ABS-em

Hyundai Azera, a także wiele innych modeli Hyundai, cierpi na dwa poważne problemy związane z ABS-em, gdzie niskiej jakości uszczelki mogą powodować różnego rodzaju wycieki, a w końcu doprowadzić do katastrofalnego pożaru. Pożary te są spowodowane zwarciami i zanieczyszczeniem płynów oraz korozją. Pierwszy problem jest spowodowany przez ciecz wyciekającą do systemu ABS i powodującą pożar.

  Hyundai Equus Niezawodność

Drugi problem spowodowany jest wyciekiem płynu hamulcowego z wnętrza układu ABS. Oba te przypadki mogą skończyć się katastrofalnie – samochód stanie w płomieniach. W związku z tym należy zawsze sprawdzać te systemy we wszystkich nowszych samochodach marki Hyundai, a w szczególności w modelu Azera/Grandeur, ponieważ to właśnie one wydają się mieć najwięcej takich problemów.

Hyundai Azera – gryzonie przegryzające przewody wykonane z soi

Tak, czytacie to poprawnie. Hyundai użył materiałów wykonanych z soi do izolacji przewodów w wielu modelach Hyundai’a, w tym w modelu Azera. Problem polega na tym, że Hyundai wykorzystał ten materiał do pokrycia przewodów w całym samochodzie, co oznacza, że może z tego wyniknąć wiele potencjalnych problemów. Jeżeli gryzonie zaczną niszczyć Twój samochód, możesz wkrótce spodziewać się kilku tysięcy dolarów.

Właściciele donoszą, że gryzonie szczególnie lubią żuć izolację maski, okablowanie akumulatora, zespoły filtrów do silnika, podkładki pod akumulator i wiele innych otaczających przewodów. Spowodowało to nawet duży pozew zbiorowy przeciwko Hyundaiowi, zwłaszcza że przewody te są później wymieniane na te same przewody wykonane z soi.

Hyundai Azera – problemy z systemem Infotainment

Hyundai Azera wyposażony jest w „zaawansowany” system infotainment Blue Link, który oferuje szereg funkcji w ramach różnych ofert abonamentowych. Właściciele donoszą, że cały system infotainment może się wyłączyć, jeśli nie zapłacisz Hyundaiowi określonej opłaty. To nie jest tak złe, jak fakt, że system jest znany, aby utrzymać to zrobić nawet po zapłaceniu opłaty.

  Hyundai Elantra GT Niezawodność

Zasadniczo trzeba zapłacić 500 dolarów, jeśli chcesz ponownie zapisać się do systemu Blue Link, ponieważ resubskrypcja wymaga nawet niektórych części zamiennych sprzętu. Spowodowało to również dość duży pozew zbiorowy przeciwko Hyundaiowi, który wciąż nie jest zakończony.

Hyundai Azera – eksplodujący panoramiczny szyberdach

Szyberdachy są niesamowicie popularne w dzisiejszych czasach we wszystkich samochodach, nie tylko luksusowych. Hyundai oferuje duży panoramiczny szyberdach w modelu Azera, ale wygląda na to, że dach panoramiczny może czasami eksplodować bez żadnych wcześniejszych ostrzeżeń. Nie jest to tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać, ponieważ eksplodujące szyberdachy można zobaczyć w całym przemyśle samochodowym.

Hyundai oczywiście nie uznał tego za problem na początku, ale po raz kolejny, duży pozew zbiorowy nagrodził odszkodowanie dla właścicieli, jeśli to rzeczywiście kiedykolwiek się stanie. W sumie może to być zarówno niebezpieczne, jak i wyjątkowo nieprzyjemne.

Hyundai Azera – Problemy z wyposażeniem

Hyundai Azera cierpi również na wszelkiego rodzaju problemy związane z wyposażeniem, zwłaszcza w starszych modelach. Znane są przypadki pękania elementów wykończenia deski rozdzielczej, awarii głośników, foteli, które nie chcą pozostać na swoim miejscu, a niektóre wewnętrzne przełączniki i pokrętła potrafią się naprawdę szybko zniszczyć. W sumie, większość z nich to drobiazgi, ale nie jest to coś, co pasuje do „luksusowego” samochodu.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Hyundai Azera?

Cóż, jeśli mieszkasz w USA, masz pecha, ponieważ Hyundai przestał sprzedawać Azerę w USA w 2017 roku. Oznacza to jednak, że możesz znaleźć używane przykłady za stosunkowo przystępną cenę, ponieważ 2017 Azera jest teraz 5-letnim samochodem. Oznacza to, że krzywa amortyzacji prawdopodobnie nieco zmięknie teraz, a samochód można mieć za naprawdę osiągalną cenę.

  Hyundai Genesis Coupe Niezawodność

Jednak jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy prawdziwymi luksusowymi samochodami, prawdopodobnie nie spodoba Ci się Azera, ponieważ nie jest to prawdziwy luksusowy samochód. Tak czy inaczej, jest to samochód, który może zadowolić większość klientów, ponieważ oferuje dużo miejsca, wiele funkcji i wiele innych.

Dlaczego Hyundai zaprzestał sprzedaży modelu Azera w USA?

Konsumenci nie są już zainteresowani kupnem pełnowymiarowych sedanów, dlatego marka, która nie jest znana z ich produkcji (Hyundai) zdecydowała się je wycofać. Ponadto, Azera jest na ciągłej spirali spadkowej, jeśli chodzi o sprzedaż każdego kolejnego roku.

Wreszcie, Azera pokrywa się z wieloma innymi modelami Hyundai, takimi jak Sonata czy Genesis G80.

Jakie samochody rywalizują z Hyundaiem Azerą?

Wewnętrznymi rywalami Azery są Hyundai Sonata i G80 Genesis, który jest nieco droższy i bardziej luksusowy. Inni konkurenci to Ford Taurus, Chrysler 300, Toyota Avalon i Buick LaCrosse. Wszystkie te są teraz trąbione przez SUV-y i crossovery, co oznacza, że większość producentów samochodów zdecyduje się na zrobienie SUV-ów i crossoverów nad tymi sedanami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z