Najczęstsze problemy z Hyundai Bayon

Hyundai Bayon

Hyundai Bayon to najmniejszy SUV/crossover produkowany przez Hyundaia na rynek europejski, który został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2021. Oznacza to, że ten mały SUV jest świeżo po zejściu z linii produkcyjnej i znajduje się pod niemal równie kompaktowym crossoverem Hyundai Kona. W tym artykule omówimy wszystkie najczęstsze problemy z Hyundaiem Bayon.

Bayon jest wciąż dość nowym pojazdem, co oznacza, że trudno powiedzieć cokolwiek o jego niezawodności. Mówi się jednak, że Bayon już cierpi na problemy, które powodują powolne przyspieszanie i mogą powodować problemy podczas łączenia się na autostradach lub podczas wyprzedzania innych samochodów w szybszym ruchu.

Inne problemy obejmują problemy z akumulatorem i powiązanymi z nim systemami. Oprócz tych dwóch, kilka wpisów na forum wskazywało również na pewne potencjalne problemy ze sprzęgłem, które mogą powodować, że Bayon nie dostarcza mocy na drogę, gdy jest to potrzebne.

Na razie to mniej więcej wszystko, ponieważ Bayon wydaje się naprawdę dobrze trzymać. Dzieli on sporo części z Hyundaiem i20, co oznacza, że te dwa modele mogą potencjalnie cierpieć z powodu podobnych problemów.

Problemy z powolnym przyspieszaniem

Trudno było znaleźć osoby narzekające na Bayona, ponieważ większość właścicieli wydaje się być z niego zadowolona. Hyundai Bayon cierpi jednak z powodu problemów związanych ze słabym przyspieszeniem, o których mówi się na wielu forach internetowych. Wygląda na to, że ten problem może stać się powszechny, jeśli te posty będą kontynuowane, kiedy mamy nadzieję, że będziemy w stanie powiedzieć więcej na ten temat.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i20

Niektórzy twierdzą jednak, że problemy te wynikają z kilku potencjalnych przyczyn. Pierwszym z nich jest zatkany filtr powietrza, który może zacząć dusić silnik, a tym samym uniemożliwić popychanie Bayona tak daleko, jak to tylko możliwe. Inne wskazują na problemy z czujnikiem MAF lub potencjalnie z czujnikami O2.

Problemy z akumulatorem

Problemy związane z akumulatorem również wydają się pojawiać w Internecie, ale w tej chwili jest ich niewiele. Musimy pamiętać, że Bayon ma mniej niż rok, co oznacza, że niektóre problemy powinny być już znane, tak jak w przypadku większości istniejących samochodów. Dlatego też problemy z akumulatorem mogą stać się powszechne, jeśli jest to naprawdę powszechna rzecz.

Jeśli nie jesteś w stanie uruchomić swojego Bayona i jeśli towarzyszą temu odgłosy klikania i migotanie kontrolek na desce rozdzielczej, istnieje prawdopodobieństwo, że akumulator jest słaby. Aby sprawdzić, czy akumulator jest uszkodzony, czy nie, należy sprawdzić jego napięcie, co należy zrobić, zabierając samochód do przeglądu. Jeśli jest to konieczne, możesz uruchomić Bayona z rozrusznika.

Problemy ze sprzęgłem

Kilku właścicieli Hyundai Bayon zgłosiło problemy związane ze sprzęgłem, w których samochód nie jest w stanie przenieść mocy silnika na koła, a tym samym samochód nie może się poruszać. Jedna z osób odpowiedziała, że jest to spowodowane tym, że sprzęgło nie jest w stanie się rozdzielić, co kończy się tak, jakbyś po prostu obracał silnik na biegu jałowym.

  Najczęstsze problemy z Hyundai ix35

Jednak niektórzy twierdzą również, że problem ten wynika z innych przyczyn, takich jak potencjalne problemy z silnikiem, dlatego samochód może przejść w tryb utykania, aby uchronić silnik przed poważniejszymi uszkodzeniami. Tak czy inaczej, nie powinieneś jeździć swoim Bayonem, jeśli zauważysz podobne problemy, więc pamiętaj, aby zabrać samochód na przegląd.

Hyundai Bayon – długoterminowa niezawodność

Kiedy samochód jest tak nowy jak Bayon, naprawdę nie możemy nic powiedzieć o długoterminowej niezawodności, ponieważ samochód nie był przez jakiś czas na rynku. Możemy jednak przyjrzeć się częściom, z których zbudowany jest Bayon i spróbować dowiedzieć się, czy mają one tendencję do doświadczania problemów z innymi modelami Hyundai.

Silnik 1.0L w Bayonie jest również używany w i20 w dokładnie takiej samej konfiguracji, ale niektórzy właściciele i20 skarżyli się na awarie silnika, czasami całkowicie. Skrzynia biegów w Bayonie jest taka sama jak w i20 i ludzie krytykowali ją za to, że nie chce przenosić mocy (jak w Bayonie), ale także dlatego, że cierpi na gwałtowne zmiany biegów i problemy z niektórymi łączami.

Trzeba też zaznaczyć, że niektórzy narzekają na słabą jakość wykonania, które jest tak lekkie, że sprawia wrażenie nieco taniego. Ponieważ te same drzwi znajdują się w Bayonie, są szanse, że one również zostaną skrytykowane.

Jednak wszystkie te informacje powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ Bayon nie jest i20, mimo że dzieli wiele części z i20.

  Samochody podobne do Hyundai i20

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Bayon?

Supermini crossover SUV nie jest czymś, czego większość ludzi chce w USA, ale są one niezwykle popularne w Europie, która od kilku lat jest zdominowana przez crossovery. W związku z tym, jeśli nie masz nic przeciwko jeździe małym SUV-em, który nie oferuje zbyt wiele miejsca, Hyundai Bayon jest naprawdę dobrym samochodem.

Wiele osób uważa, że Bayon może stać się jednym z najpopularniejszych modeli Hyundaia w Europie. Hyundai Kona, który jest najbardziej podobnym samochodem do Bayona, sprzedaje się naprawdę dobrze, co wskazuje, że Bayon nie powinien się zbytnio różnić.

Czy Hyundai Bayon jest pojazdem elektrycznym?

W chwili obecnej wszystkie modele Hyundai Bayon są napędzane małym silnikiem 1.0L wspieranym przez łagodne technologie hybrydowe i nikt nie mówi nic o modelu elektrycznym w najbliższym czasie. Rozsądnie jest myśleć, że Hyundai zamierza wypuścić elektryczną wersję Bayona, ale nic nie jest jeszcze publicznie dostępne.

Czy Hyundai Bayon jest bezpieczny?

Hyundai Bayon uzyskał 4-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa, co jest rzeczywiście dobre, ale nie tak dobre, jak większość nowszych samochodów. Powodem, dla którego Bayon nie wypadł tak dobrze, jest brak niektórych funkcji bezpieczeństwa oprogramowania, a ochrona dorosłych pasażerów powinna być znacznie lepsza niż jest.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z