Najczęstsze problemy z Hyundai Equus

Najczęstsze problemy z Hyundai Equus

Hyundai Equus to pełnowymiarowy luksusowy czterodrzwiowy sedan, który próbuje zaoferować naprawdę luksusowe doświadczenie, nie kosztując tyle, ile większość pełnowymiarowych samochodów luksusowych. Equus został zwolniony na rok modelowy 2017, ponieważ Genesis dołączył do gry i zaczął robić luksusowe produkty Hyundai/Genesis z wyższej półki. Oznacza to, że Equus jest jednym z, jeśli nie najbardziej luksusowych modeli Hyundai kiedykolwiek.

Z tak wysokim zadaniem, przyszedł wysoki tag cenowy, jak wiele modeli top-of-the-line sprzedawane w górę 70.000 dolarów. Tak, słyszysz to dobrze, Hyundai za więcej niż $ 70k. Jednak może wydawać się śmieszne, aby zapłacić takie pieniądze za samochód z logo Hyundai, ale ci, którzy to zrobili, mówią, że samochód był tego wart, ponieważ dostaje rzeczy, których nie można dostać nawet w Rolls Royce.

Chociaż jest to niezwykle interesujące, aby rozważyć wszystkie luksusowe funkcje, które można uzyskać z Equus, w tym artykule skupiamy się na niezawodności. Jako taki, Equus nie jest tak niezawodny jak niższe modele Hyundai, ale jest znacznie bardziej niezawodny i tańszy w eksploatacji niż praktycznie wszystkie duże niemieckie sedany.

Najczęstsze problemy związane są z soim okablowaniem, systemem infotainment, różnymi problemami elektrycznymi, problemami z zawieszeniem i hamulcami. Podsumowując, Equus naprawdę jest fajnym samochodem w tych czasach, zwłaszcza, że można go mieć za niesamowicie niską cenę w tych dniach.

Hyundai Equus – problemy z okablowaniem Soy-made

Jednym z najdziwniejszych i najbardziej frustrujących problemów, jakie można napotkać w wielu modelach Hyundai z tej epoki, jest spowodowane tym, że system okablowania został wykonany z materiałów na bazie soi. Problem polega na tym, że gryzonie mają tendencję do znajdowania drogi pod maską i zaczynają zjadać przewody. Może to spowodować problemy z wieloma systemami.

  Hyundai Veloster Niezawodność

Jednak nie jest to największy problem, ponieważ gdy te zawodzą, Hyundai wymienia je ponownie na przewody wykonane z soi. Jest to korzystne dla firmy Hyundai, ponieważ niektóre z tych napraw mogą kosztować setki, jeśli nie tysiące dolarów, no i oczywiście gryzonie. Wszystko to doprowadziło w końcu do pozwu zbiorowego przeciwko Hyundaiowi i kilku innym producentom samochodów.

Hyundai Equus – problemy z systemem infotainment

Hyundai Equus dostaje znany i dość frustrujący system infotainment Blue Link, który znany jest z tego, że denerwuje grono właścicieli. Problemem jest tu fakt, że Hyundai ograniczy Ci dostęp do niektórych funkcji, jeśli nie zapłacisz im rocznej opłaty abonamentowej. Co więcej, będziesz musiał zapłacić 500 dolarów za reinstalację, a nawet wymagać pewnych części zamiennych sprzętu.

Wszystko to sfrustrowało grupę właścicieli Hyundai, którzy również postanowili pozwać Hyundai. Problemem jest tutaj fakt, że Hyundai nie ujawnił swoim klientom, że ponowna subskrypcja będzie kosztować aż tyle pieniędzy. Co gorsza, właściciele skarżyli się na płacenie takich pieniędzy, ale system nawet wtedy nie działał.

Hyundai Equus – problemy z elektryką

W dzisiejszych czasach powszechnie wiadomo, że pełnowymiarowe luksusowe sedany są wyposażone w funkcje, których naprawdę nie można zobaczyć w tańszych samochodach. Hyundai Equus jest jednym z takich samochodów, ponieważ posiada mnóstwo luksusowych, komfortowych, bezpiecznych i wygodnych funkcji, ale niektóre z nich są znane z tego, że się psują.

System głośników w Equusie może całkowicie zawieść i przestać emitować jakiekolwiek dźwięki. System inforozrywki może się zepsuć lub nawet wyłączyć. Kamera cofania może zawieść, światła mogą zawieść, a pakiet łączności telefonicznej może również zawieść. Fotele elektryczne mogą czasami zawieść, a zamki elektryczne również.

  Hyundai Veracruz Niezawodność

Hyundai Equus – problemy z zawieszeniem

Hyundai Equus jest naprawdę wygodnym samochodem, jak to powinno być biorąc pod uwagę jego segment rynku. Jednak wydaje się, że układ zawieszenia w Equusie jest również czasami podatny na różne problemy. Prawdopodobnie najgorszy problem związany jest z opadaniem przodu samochodu na ziemię z powodu problemów z systemem zawieszenia pneumatycznego.

Co gorsza, niektórzy właściciele wymieniali te elementy nawet trzykrotnie, ale problem wciąż pozostawał. Inni zgłaszali odgłosy stukania, a jeszcze inni problemy z pękniętymi amortyzatorami.

Hyundai Equus – problemy z hamulcami

Na koniec tej listy musimy wspomnieć, że Equus jest znany z problemów z układem hamulcowym. Hydrauliczna elektroniczna jednostka sterująca, która monitoruje pedał hamulca może zawieść, co będzie wymagało od kierowcy naciśnięcia hamulca, aby zatrzymać samochód. Hyundai nawet wycofał Equusa i kilka innych samochodów z powodu podobnych problemów z układem hamulcowym.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Equus?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pełnowymiarowego, luksusowego samochodu, który nie kosztuje tony pieniędzy na zakup lub utrzymanie, Hyundai Equus jest idealnym samochodem dla Ciebie. Tak, jest to Hyundai i większość ludzi nie oczekuje, że Hyundai będzie nazywany „luksusowym” i kosztować w górę 70k dolarów, ale Equus był wielki samochód, kiedy wyszedł.

Dobrą wiadomością jest to, że można je teraz mieć za jedyne $15,000 do $20,000, a w tej cenie Equus jest certyfikowanym luksusowym samochodem.

Dlaczego Hyundai przestał produkować Equusa?

Hyundai przestał produkować Equusa, ponieważ Hyundai przestał produkować samochody z wyższej półki. Zostawili to firmie Genesis, która wprowadziła model Genesis G90, duchowego następcę Equusa. Oznacza to, że nazwa Equus nie wróci w najbliższym czasie, ponieważ prawdopodobnie zostanie wycofana na dobre.

  Czy Hyundai Azera to dobry samochód?

To sprawia, że jest to naprawdę interesujący samochód używany w tej chwili i wydaje się, że wiele osób lubi ten pomysł, ponieważ Equus jest nie tylko tani, ale także dość rzadki, a jednocześnie niezawodny.

Czy pełnowymiarowe sedany są na wyczerpaniu?

Na rynku amerykańskim od kilkudziesięciu lat obserwuje się stały spadek sprzedaży pełnowymiarowych sedanów, co skłoniło wielką trójkę (Forda, GM i Chryslera) do całkowitego zaprzestania oferowania pełnowymiarowych sedanów. Obecnie jedynymi markami, które nieprzerwanie sprzedają pełnowymiarowe sedany są Mercedes, Audi, BMW, Bentley i Rolls Royce.

Jednak nie wszystkie marki są pewne upadku pełnowymiarowych sedanów, niektóre z nich, jak Lincoln ze swoim nowym Continentalem, chcą przywrócić pełnowymiarowego sedana. W sumie, są one zmniejszające się, ale nie są one nigdzie w najbliższym czasie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z