Najczęstsze problemy z Hyundai Genesis

Najczęstsze problemy z Hyundai Genesis

Hyundai Genesis to czterodrzwiowy sedan rodzinny, który został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w 2008 roku i prowadzony do 2016 roku. Jest to jeden z najbardziej stylowych i najlepiej zbudowanych sedanów Hyundai wszech czasów, dlatego Hyundai Genesis został użyty jako fundament, na którym zbudowana jest cała marka Genesis. Jako taki, 2016 Hyundai Genesis był ostatnim w swoim rodzaju, ponieważ pochodnia została przekazana do Genesis G80.

Jeśli chodzi o niezawodność, Hyundai Genesis wydaje się być dobrym samochodem w przeważającej części. Nie ma naprawdę zbyt wielu powszechnych problemów z Genesis, co czyni go lepszym niż większość samochodów w tym segmencie. Istnieje kilka bardziej niezawodnych modeli Hyundai z tej epoki, ale większość z nich to samochody z niższej półki z mniejszą ilością funkcji.

Najczęstsze problemy z Hyundai Genesis dotyczą układów elektrycznych samochodu, silnika, wyposażenia, problemów z lakierem oraz układu wspomagania kierownicy. Większość z tych problemów jest powszechna w innych modelach Hyundai, co oznacza, że ich naprawa nie powinna być zbyt trudna.

Jednak niektóre, jak te związane z farbą nie są tak powszechne i mogą naprawdę zniszczyć wartość samochodu na rynku 2nd hand. Tak czy inaczej, jeśli utrzymasz swój Genesis i zrobisz wszystko, co trzeba w odpowiednim czasie, prawdopodobnie nie będziesz cierpiał z powodu tych problemów.

Hyundai Genesis – problemy elektryczne

Hyundai Genesis to samochód wyposażony w wiele różnych funkcji, które sprawiają, że jest on wysokiej klasy i dość luksusowy. Oznacza to również, że samochód wyposażony jest w wiele systemów, z których wszystkie mogą się w pewnym momencie zepsuć. Istnieją dwa rodzaje problemów elektrycznych w Hyundai Genesis. Pierwszy jest związany z akumulatorem i systemem alternatora, podczas gdy drugi jest związany z akcesoriami samochodowymi.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Azera

Niektóre nawet powiedział, że baterie, które pochodzą oryginalnie z Genesis są tylko dobre dla około 2 lat lub tak. Inne problemy elektryczne obejmują alarm wyłączający się bez wyraźnego powodu, problemy z zestawem wskaźników, problemy z głośnikami oraz różne problemy związane z oprogramowaniem systemu infotainment.

Hyundai Genesis – problemy z wyposażeniem

Jeśli chodzi o wyposażenie, Hyundai Genesis ma go dużo. Jednak niektóre elementy wyposażenia standardowego lub dodatkowego nie są tak trwałe, jak można by sobie tego życzyć. Na początek, szyberdach w wielu modelach Hyundai potrafi wybuchnąć bez wyraźnej przyczyny. Hyundai został nawet pozwany z tego powodu, przez co kwalifikuje się do odszkodowania.

Czasami elementy wykończenia wnętrza mogą pękać z czasem, a wewnętrzna deska rozdzielcza może również pękać. Pokrywa bagażnika może czasem zawieść, co wpłynie na szczeliny w panelu, ale wiele osób nawet nie zauważa problemów takich jak te. W sumie wiele rzeczy może zawieść w tak skomplikowanym samochodzie jak ten, ale to przychodzi praktycznie ze wszystkimi samochodami i nie jest to naprawdę wielki problem.

Hyundai Genesis – problemy z lakierem

Wiele źródeł internetowych podaje, że Hyundai Genesis nie zawsze ma wystarczająco dobry lakier, do tego stopnia, że często może on pękać i odpryskiwać, zwłaszcza w starszych modelach. Problem ten jest głównie spowodowany złą powłoką knagi, która nie jest w stanie wytrzymać tak długo. To wpływa na farbę pod spodem i powoduje płatki, a czasem nawet pęknięcia.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Wszystko to może spowodować złuszczanie się farby z samochodu, który może drastycznie wpłynąć na wartość odsprzedaży samochodu. Problemy te są gorsze, jeśli umyć samochód z myjką wysokociśnieniową, która może czasami przejść pod małymi pęknięciami farby i zrobić bańkę. Ta bańka jest znana z tego, że po pewnym czasie pęka i odsłania nagie stalowe/aluminiowe podwozie samochodu.

Hyundai Genesis – problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego

Układ wspomagania kierownicy w Hyundai Genesis jest również znany z tego, że może zawieść. Powodem, dla którego tak się dzieje jest wadliwa pompa wspomagania kierownicy. Najbardziej oczywistym objawem awarii pompy wspomagania jest to, że podczas kierowania pojazdem zaczynasz słyszeć dziwne odgłosy dochodzące z kolumny kierownicy.

Jeśli tak się stanie, pamiętaj, aby zabrać swój samochód do dealera Hyundai, ponieważ nie chcesz używać wspomagania kierownicy w żadnym momencie.

Hyundai Genesis – problemy z silnikiem

Silniki montowane w Hyundai Genesis wydają się być dość wytrzymałe, ale czasami mogą wystąpić problemy z rozrządem i zgaśnięciem silnika. Bez względu na to, jaki jest problem, pamiętaj, aby zawsze utrzymywać swój samochód w jak najlepszym stanie, ponieważ zmniejszy to szanse na wystąpienie problemów z silnikiem.

Wiele osób skarży się na wadliwe silniki, ponieważ nie są świadomi, że takie silniki wymagają konserwacji.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Genesis?

Jeśli chcesz mieć używany samochód, który nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy, taki, który może wykonywać zarówno obowiązki rodzinne, jak i nadal może być zabawny w prowadzeniu, Genesis może być dobrym samochodem dla Ciebie. Powodem, dla którego większość ludzi kupuje Genesis jest to, że udaje mu się wybić ponad swój limit wagowy.

  Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Jest to samochód, który oferuje wiele rzeczy za cenę, która kojarzy się głównie z samochodami z niższej półki. Najnowszy dostępny sedan Genesis wygląda nawet jak nowa klasa S, mimo że klasa S wyszła 5 lat po Genesis.

Czy Hyundai Genesis jest bezpiecznym samochodem?

Hyundai Genesis jest samochodem o 5-gwiazdkowym ratingu bezpieczeństwa, co oznacza, że zapewni Ci bezpieczeństwo w większości rozsądnych sytuacji. Posiada świetne cechy konstrukcyjne pasywnej ochrony przed kolizją, które zapewniają bezpieczeństwo pasażerom przez cały czas. Jest również dostępny z mnóstwem aktywnych funkcji bezpieczeństwa oprogramowania, ale większość z nich jest niestety częścią dodatkowych pakietów wyposażenia.

Dlaczego Hyundai przestał produkować Genesis?

Obecnie Genesis jest samodzielną marką skupioną na produkcji samochodów z wyższej półki. Samochody Genesis dzielą wiele części z modelami Hyundai z większym naciskiem na luksus i materiały budowlane. W związku z tym Genesis G80 zastąpił Hyundai Genesis i stał się najlepszym luksusowym sedanem średniej wielkości, jaki można dostać od firmy Hyundai jako całości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z