Najczęstsze problemy z Hyundai H1

Hyundai H1

Hyundai H1 to wielozadaniowy van firmy Hyundai, który został po raz pierwszy ujawniony w 1997 roku, ale nadal jest w ciągłej produkcji. Występuje w różnych iteracjach, takich jak furgonetka towarowa, przewoźnik osób lub wersja dla floty handlowej na niektórych rynkach. H1 jest również nazywany Hyundai Starex, H200, i800 lub Hyundai iMax.

Jeśli chodzi o niezawodność, H1 udaje się być dość niezawodny samochód i istnieje wiele z nich dzisiaj z poważnym przebiegu na zegarze. Jednak żaden samochód nie jest idealny i H1 ma swój udział w problemach. Jako takie, w tym artykule, mamy zamiar wymienić wszystkie wspólne problemy z Hyundai H1 i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie jednego.

Przede wszystkim, H1 jest znany do idle szorstki i niespójny, gdzie RPMs może skakać w górę iw dół, a nawet spowodować samochód, aby zatrzymać. Inne problemy to nadmierne zużycie oleju, różne problemy elektryczne, problemy z urządzeniami i potencjalne wycieki paliwa, które mogą nawet doprowadzić do pożaru, jeśli nie zajmie się natychmiast.

Ogólnie rzecz biorąc, Hyundai H1 jest stosunkowo niezawodnym samochodem, który powinien być w stanie przetrwać znaczną ilość czasu. Ponieważ wiele z nich jest wykorzystywanych do celów komercyjnych, często spędzają dużo czasu, jeżdżąc po wszelkiego rodzaju terenach, co oznacza, że regularne serwisowanie jest koniecznością w przypadku tych samochodów.

Hyundai H1 – nierówna praca na biegu jałowym

Nierówna praca na biegu jałowym wydaje się być niezwykle częstym problemem z H1, przynajmniej jeśli chodzi o skargi online. Jeśli temu problemowi towarzyszy ciemny dym wydobywający się z wydechu, istnieje szansa, że winny jest czujnik O2. Dlatego trzeba będzie wymienić czujnik O2, jeśli chcesz, aby Twój H1 pozostać na drodze tak długo, jak to możliwe.

  Hyundai Palisade Niezawodność

Inne problemy, które mają tendencję do powodowania szorstkiej biegu jałowego są związane z wlotem lub głowicami cylindrów. Tak czy inaczej, problemy takie jak te mogą skończyć się kosztując cię dużo pieniędzy do naprawy, jeśli nie zajmiesz się nimi wcześnie.

Hyundai H1 – Nadmierne zużycie oleju

Jak wspomniano na początku, wiele modeli H1 jest stale wykorzystywanych do celów komercyjnych i mają one tendencję do spędzania dużej ilości czasu na drodze i są prowadzone prawie codziennie. To samo w sobie nie jest czymś, co powinno powodować szczególne problemy, ale jeśli Twój H1 cierpi na nadmierne zużycie oleju, może to być prawdziwy problem.

Niektórzy właściciele donoszą, że samochód jest znany z zapalania lampki ostrzegawczej ciśnienia oleju i że często można zauważyć zapach spalania oleju, zwłaszcza po tym, jak samochód był w długiej podróży. Jeśli naprawdę tak jest, powinieneś sprawdzić poziom oleju silnikowego, ponieważ brak oleju silnikowego może spowodować poważne problemy w dół linii, a nawet zniszczyć silnik.

Hyundai H1 – Problemy elektryczne

Prawie każdy samochód w dzisiejszych czasach doświadcza jakiejś formy problemów elektrycznych, ponieważ współczesne samochody są wyposażone w wiele elementów elektrycznych, z których wszystkie mają tendencję do bycia zużytymi do pewnego momentu. Wielu właścicieli zgłaszało problemy, w których H1 długo się uruchamia, co oznacza, że prawdopodobnie winny jest alternator lub akumulator.

Niektóre modele H1 mają tendencję do zasilania pewnych akcesoriów lub modułów elektrycznych nawet po ich wyłączeniu, co nieuchronnie spowoduje rozładowanie akumulatora. Należy również sprawdzić, czy na zaciskach akumulatora nie ma śladów korozji.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i10

Hyundai H1 – problemy z wyposażeniem

Jeszcze w 2018 roku Hyundai wycofał znaczną liczbę modeli H1 z powodu mechanizmu blokującego tylne drzwi przesuwne. Ten wadliwy mechanizm blokujący może powodować, że drzwi mogą się otwierać podczas jazdy, a tym samym zwiększać szanse na obrażenia lub wypadki. W związku z tym należy pamiętać o sprawdzeniu drzwi przesuwnych pod kątem wszelkich oznak nieprawidłowości, ponieważ ich wymiana może być kosztowna, jeśli rzeczywiście coś się stanie.

Inne kwestie związane z wyposażeniem obejmują nadmierne zużycie niektórych części wnętrza, takich jak odklejająca się kierownica. Należy również sprawdzić, jak wyczuwalne i funkcjonujące są niektóre wewnętrzne przyciski i przełączniki, ponieważ niektórzy właściciele skarżyli się, że są one zbyt kruche.

Hyundai H1 – wycieki paliwa

Aby zakończyć naszą listę, mamy zamiar wspomnieć o tym, co jest potencjalnie najpoważniejszym problemem z H1. Jeszcze w 2017 roku Hyundai wydał ogólnoświatowe odwołanie dla H1, ponieważ paliwo może wyciekać z przewodów paliwowych i wchodzić w kontakt z gorącymi elementami silnika, a tym samym powodować pożar.

Istnieją pewne przypadki, w których faktycznie tak się stało, ale na szczęście nikt nie został ranny. Nawet jeśli Hyundai wycofał H1 z powodu tego problemu, nadal musisz zwracać uwagę na przewody paliwowe przy zakupie H1, ponieważ nie chcesz, aby twój van stanął w płomieniach.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai H1?

Jeśli potrzebujesz furgonetki lub dużego samochodu, który może przewozić wiele osób, a jednocześnie nie jest zbyt paliwożerny lub zawodny, Hyundai H1 jest idealnym samochodem dla Ciebie. H1 jest powszechnie kupowany jako część floty handlowej, dlatego Hyundai stworzył nawet wersję H1 zaprojektowaną specjalnie dla pojazdów flotowych.

  Czy Hyundai i20 to dobry samochód?

Jeśli jednak nie potrzebujesz tak dużo miejsca lub wszechstronności, lepiej jest wybrać coś mniejszego niż Hyundai H1.

Ile osób może się zmieścić w Hyundai H1?

Hyundai H1 może pomieścić do 12 osób jednocześnie, co czyni go najbardziej praktycznym samochodem, jaki produkuje Hyundai, przynajmniej jeśli chodzi o przestrzeń pasażerską. H1 jest również czasami używany jako mniejszy autobus i można zobaczyć, jak wozi ludzi na i z wielu lotnisk na całym świecie.

Jak bezpieczny jest Hyundai H1?

Według wiodących światowych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem w wypadkach, Hyundai H1 nie jest najbezpieczniejszym samochodem dostawczym na rynku, nawet w dużym stopniu, ponieważ niektóre renomowane organizacje przyznały mu tylko 3 z 5 gwiazdek. Powodem, dla którego H1 otrzymał tak niską ocenę jest fakt, że nie zapewnia on wystarczającej ochrony pieszym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z