Najczęstsze problemy z Hyundai i20

Hyundai i20

Hyundai i20 to mały miejski hatchback i jeden z najbardziej przystępnych cenowo hatchbacków Hyundai na rynku. Model i20 został po raz pierwszy wprowadzony w 2008 roku i od tego czasu jest w ciągłej produkcji. Przez ten czas, Hyundai udało się sprzedać tonę tych, ponieważ są one skuteczne, niedrogie do zakupu, niedrogie do uruchomienia, a także uzyskać wszystko, czego potrzebujesz od tego typu samochodu.

Jeśli chodzi o niezawodność, i20 również wydaje się być dość dobry, ale na pewno nie jest w pobliżu szczytu. Wiele innych modeli Hyundai jest znacznie lepszych, w tym i10. Tak czy inaczej, żaden Hyundai nie jest bez sprawiedliwego udziału wad i nawet i20 nie jest wyjątkiem. W tym artykule mamy zamiar wymienić wspólne problemy z Hyundai i20 i powiedzieć, co trzeba skupić się na.

Jako takie, najczęstsze problemy z Hyundai i20 są związane z różnymi systemami elektrycznymi, układem kierowniczym, wnikaniem wody, wykończeniem i wyposażeniem oraz silnikiem. Warto wspomnieć, że niektóre z nich są naprawdę powszechne, podczas gdy inne nie, ale są niezwykle niebezpieczne lub drogie w naprawie.

Tak czy inaczej, jeśli jesteś zainteresowany zakupem Hyundai i20, pamiętaj o wykonaniu przeglądu przed zakupem. Bez niej ryzykujesz mnóstwo problemów, które mogą zrujnować Twoje ogólne doświadczenie własnościowe.

Hyundai i20 – problemy elektryczne

Wydaje się, że wiele modeli Hyundai jest podatnych na różne problemy elektryczne, a Hyundai i20 nie jest inny. Jednym z najczęściej poruszanych, a zarazem frustrujących problemów jest ten związany z uszkodzonym kluczem składanym. Wygląda na to, że Hyundai nie włożył zbyt wiele wysiłku w zaprojektowanie solidnego mechanizmu klucza składanego, ponieważ ten z i20 jest notorycznie nietrwały i podatny na całkowite odpadnięcie.

  Czy Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Co gorsza, sam pilot również może zawieść. Elektryczne szyby są podatne na awarie praktycznie we wszystkich modelach i20. Oświetlenie zewnętrzne jest problemem w starszych modelach i20, podczas gdy nowsze modele i20 czasami cierpią z powodu problemów związanych z systemem infotainment.

Hyundai i20 – problemy z układem kierowniczym

Wielu właścicieli skarży się, że i20 cierpi z powodu głośnej kolumny kierowniczej, zwłaszcza jeśli często jeździsz po nierównych drogach. Jednak problem ten wynika głównie z braku smarowania wewnętrznych przekładni, które wymagają trochę czułej miłości, jeśli chcesz, aby się wyciszyły. Wszystko, co musisz zrobić, to utrzymywać kolumnę kierowniczą nasmarowaną i powinieneś być dobry, aby przejść.

Niestety, to nie jest najbardziej poważny problem z i20 układu kierowniczego, jak układ wspomagania kierownicy jest również znany do awarii. Sam silnik może się przegrzać i dlatego przestaje działać, aby się nie spalić. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, powinieneś zabrać swój samochód do dealera, ponieważ tylko oni są wystarczająco doświadczeni, aby poradzić sobie z tym problemem.

Hyundai i20 – wnikanie wody

Jeden z najbardziej frustrujących problemów, jakich można doświadczyć z Hyundai i10 jest związany z przedostawaniem się wody do wnętrza samochodu. Wydaje się, że przednia szyba i drzwi pogarszają się zbyt szybko i w ten sposób wpuszczają wodę. Czasami przednia szyba będzie po prostu skraplać się trochę za dużo, co oznacza, że woda nie przechodzi jeszcze, ale będzie w pewnym momencie.

  Czy Hyundai Veracruz to dobry samochód?

Innym problemem związanym z wodą jest sytuacja, w której chłodnica do napojów znajdująca się w schowku zaczyna przeciekać pod przednim przedziałem pasażerskim. Najprostszym sposobem na naprawienie tego problemu jest po prostu wyłączenie chłodziarki w schowku.

Hyundai i20 – problemy z wykończeniem i wyposażeniem

Starsze modele Hyundai i20 mają tendencję do cierpienia z powodu wielu różnych problemów związanych z wykończeniem i wyposażeniem, takich jak te z pękającą deską rozdzielczą i zużytymi siedzeniami. Są one szczególnie widoczne w samochodach z wnętrzem w jaśniejszym kolorze.

Inne problemy z wyposażeniem obejmują niektóre zużyte przełączniki wewnętrzne lub wadliwe zatrzaski pokrywy bagażnika. Całkiem sporo z nich kojarzy się głównie ze starszymi modelami Hyundai, no może poza zużytymi przełącznikami, które są widoczne nawet w nowszych modelach.

Hyundai i20 – problemy z silnikiem

Silnik w modelu i20 wydaje się być dość niezawodny, ale jest kilka kwestii, którymi warto zająć się bardziej szczegółowo. Na początek, wielu właścicieli skarżyło się na problemy z katalizatorem, których naprawa kosztowała sporo pieniędzy. Niektórzy skarżyli się na olej wyciekający z uszczelki i potencjalnie nawet uszkadzający alternator.

Wtryskiwacze mogą być czasem problemem, podobnie jak cewki zapłonowe. W sumie, dobrze utrzymany silnik powinien być wolny od tych wszystkich problemów.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai i20?

Hyundai i20 to niedrogi hatchback, który może zaspokoić większość Twoich potrzeb, jeśli chodzi o zakup mniejszego samochodu rodzinnego. Co więcej, jest to także niezawodny samochód, tani w eksploatacji i bardzo wydajny. Jako takie, nie jesteś naprawdę poświęcając nic, jeśli pójdziesz na Hyundai i20.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 4

Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do luksusowych samochodów lub większych samochodów w ogóle, docenisz niższe koszty, ale i20 nie jest tak naprawdę standardem w branży, jeśli chodzi o komfort, luksus, technologię i przestrzeń.

Jakie samochody rywalizują z Hyundai i20?

Hyundai i20 znajduje się w dość konkurencyjnym segmencie zdominowanym przez niemal wszystkich producentów samochodów ekonomicznych głównego nurtu. Oznacza to, że i20 rywalizuje z takimi samochodami jak Toyota Yaris, Ford Fiesta, Honda Civic, Kia Rio, Mazda 2, Mini Cooper, Peugeot 208, Renault Clio i Citroen C3.

Wszystkie te samochody zostały zaprojektowane w podobnym celu, aby zaoferować Ci dużo wartości za Twoje pieniądze. Nie są to może be-all-end-all luksusowe samochody, lub samochody, które wzbudzają przyjemne emocje, ale niektórzy ludzie po prostu chcą A-to-B urządzeń transportowych, a te są idealne dla takich osób.

Czy Hyundai i20 jest dostępny w wykończeniu N?

Z pewnością jest. W poprzednim pytaniu powiedzieliśmy, że i20 jest nudnym samochodem, ale jeśli chcesz, aby rzeczy spruć duży czas, należy rozważyć zakup i20 N. Mimo, że i20 N kosztuje dużo więcej pieniędzy, to jest to warte, ponieważ zachowuje wszystkie dobre strony, które zwykle dostajesz z i20 i łączy to z silnikiem 200 KM +, który faktycznie wzbudza przyjemne emocje.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z