Najczęstsze problemy z Hyundai i30

Hyundai i30

Hyundai i30 został po raz pierwszy zaprezentowany w 2007 roku i od tego czasu jest w ciągłej produkcji. Model i30 jest dostępny jako 2-drzwiowy hatchback, 5-drzwiowy hatchback, 5-drzwiowe kombi lub 5-drzwiowy liftback. Jest to kompaktowy samochód rodzinny, który stara się połączyć wszystkie korzyści, których można oczekiwać od konkurencyjnego hatchbacka w cenie, która nie złamie twojego banku.

Hyundai jest również jedną z tych marek, które znane są z produkcji niezawodnych i trwałych samochodów, które nie kosztują zbyt wiele pieniędzy, jeśli chodzi o koszty eksploatacji i naprawy. Na szczęście, i30 jest dokładnie takim samochodem i dlatego udaje mu się odnieść tak duży sukces. W tym artykule omówimy najczęstsze problemy z Hyundai i30.

Należą do nich problemy z systemami elektrycznymi i akcesoriami samochodu, problemy z wykończeniem i wyposażeniem, problemy z hamulcem ręcznym, problemy z systemami bezpieczeństwa samochodu oraz problemy ze skrzynią biegów samochodu. Wszystkie te kwestie mogą być rozpatrywane stosunkowo łatwo, co jest rzeczywiście dobrą rzeczą, ale jeśli je zignorujesz, mogą stać się znacznie gorsze w czasie.

W sumie, Hyundai i30 jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ naprawdę łączy wszystko, czego można oczekiwać od hatchbacka. Z pewnością nie jest to samochód szczególnie luksusowy, ale można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę cenę.

Hyundai i30 – problemy elektryczne

Wiele modeli Hyundai’a cierpi z powodu różnych problemów elektrycznych, a i30 nie jest inny. Należą do nich takie rzeczy jak szwankujący system radiowy, który z trudem znajduje sygnał. Hyundai naprawi Twoje radio w ramach gwarancji, ale tylko jeśli ma ono do trzech lat. Klimatyzacja jest również znanym punktem awarii w i30, ponieważ skraplacz może zawieść stosunkowo często.

  Czy Hyundai Venue to dobry samochód?

Inne problemy to problematyczne oświetlenie zewnętrzne, problemy z wycieraczkami, problemy z elektrycznymi szybami i potencjalne problemy z zamkami. W sumie te kwestie nie wpłyną na użyteczność samochodu, ale nadal są stresujące.

Hyundai i30 – problemy z wyposażeniem i wykończeniem

Wydaje się, że i30 ma również tendencję do cierpienia z powodu pewnych problemów związanych z wyposażeniem i wykończeniem, takich jak problemy z szyberdachem, który nie chce się ani otworzyć, ani zamknąć. Jedynym sposobem na skuteczne rozwiązanie tego problemu jest wymiana silnika szyberdachu, co nie jest wcale takie tanie. Inne kwestie związane z wyposażeniem obejmują potencjalne problemy z pasami bezpieczeństwa.

Problemy związane z tapicerką wiążą się z przyspieszonym zużyciem wnętrza, zwłaszcza z kierownicą, która może się naprawdę szybko odkleić. Jasne kolorowe wnętrza są znane z odbarwiania się z czasem, zwłaszcza jeśli są często wystawione na działanie słońca.

Hyundai i30 – Problemy z hamulcem ręcznym

Wielu właścicieli Hyundai i30 wciąż zgłasza, że w starszych modelach i30 często występują problemy z hamulcem ręcznym, a dokładniej z hamulcem ręcznym, który się zacina. Hyundai nawet wycofał i30 około 10 lat temu z powodu tego problemu, ale istnieje wiele modeli tam, które nadal doświadczają tych problemów.

Wydaje się, że problem jest związany z zaciskami hamulca ręcznego, które trzeba będzie wymienić. W przeciwnym razie problem ten prawdopodobnie będzie się utrzymywał.

Hyundai i30 – Problemy z systemami bezpieczeństwa samochodu

Hyundai i30 nie jest samochodem szczególnie nowym, ani też szczególnie luksusowym. Oznacza to, że nie dostaje wszystkiego, co można by znaleźć w czymś takim jak Mercedes czy BMW. Jednak nadal byłbyś zaskoczony, jak wiele systemów bezpieczeństwa jest dostępnych w starszych modelach i30. Nawet jeśli jest to rzeczywiście dobra rzecz, wiele z nich jest problematycznych.

  Czy Hyundai Genesis to dobry samochód?

Właściciele stwierdzili, że i30 ma tendencję do ściągania w lewo lub w prawo i wydaje się, że ten problem jest związany z funkcją asystenta pasa ruchu. Problem ten pogłębia fakt, że nie można jej wyłączyć w 100%.

Hyundai i30 – Problemy ze skrzynią biegów

Model i30 jest dostępny zarówno jako manualny, jak i automatyczny w zależności od silnika, wyposażenia i rynku. Starsze modele i30 z automatyczną skrzynią biegów są znane z szarpania, zwłaszcza z postoju. Z jakiegoś powodu, modele i30 z silnikiem wysokoprężnym i automatyczną skrzynią biegów są gorsze z partii, a Wielka Brytania jest krajem, w którym odnotowuje się największą liczbę raportów dotyczących skrzyni biegów w modelach z silnikiem wysokoprężnym.
Hyundai lubi myśleć, że to normalne, ale rzadko kiedy tak jest. Jeśli Twój i30 jest szorstki lub jego zmiana zajmuje czasem zbyt wiele czasu, powinieneś zabrać go do dealera na przegląd. Problemy takie jak te są zwykle związane z brakiem oleju przekładniowego, który jest znanym cichym zabójcą przekładni.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai i30?

Jeśli chcesz mieć mały, praktyczny, tani w eksploatacji i stosunkowo dobrze wyposażony samochód rodzinny, model i30 jest naprawdę dobrym wyborem. Większość właścicieli twierdzi, że samochód i30 jest łatwy w obsłudze, ponieważ jest niezawodny i rzadko doświadcza poważnych problemów. Oznacza to, że jeśli będziesz o niego dbał, to będzie Ci służył przez długi czas.

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do życia z luksusowymi samochodami, i30 nie jest samochodem dla Ciebie. Nawet jeśli dostanie ciekawe funkcje i elementy wyposażenia, to nie zadowoli to miłośników luksusowych samochodów.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz

Jak długo może wytrzymać Hyundai i30?

Jest prawie niemożliwe, aby przewidzieć, jak długo jakikolwiek samochód może trwać, ponieważ istnieje po prostu zbyt wiele zmiennych i czynników, które mają na to wpływ. Jednakże, jeśli dbasz o samochód i robisz wszystkie niezbędne usługi konserwacyjne, powinieneś być dobry dla co najmniej 200k mil.

Gdzie jeździsz samochodem również odgrywa ogromną rolę, ponieważ środowiska miejskie ze złą jakością dróg są znane z tego, że przyspieszają upadek samochodu.

Czy Hyundai nadal produkuje model i30?

Hyundai przestał oferować model i30 na rynku północnoamerykańskim w 2020 roku. Hyundai postanawia zaprzestać produkcji modelu i30 i skupić się na segmentach kompaktowych crossoverów i SUV-ów, ponieważ to właśnie one są najbardziej zainteresowane zakupem.

Jednak rynki europejskie nadal dostają i30, a także kilka innych rynków na całym świecie, gdzie hatchbacki są nadal wystarczająco popularne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z