Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 4

Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 4

Hyundai Ioniq 4 to 5-drzwiowy rodzinny samochód hybrydowo-elektryczny chwalony za użyteczność, cenę i wyposażenie. Ioniq 4 został po raz pierwszy wydany jeszcze w 2016 roku i był w produkcji do 2022 roku. Jest to ogólnie naprawdę dobry samochód, który ma wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się nim. Był to również jeden z pierwszych samochodów Hyundai Ioniq, które są teraz niesamowicie popularne.

Jeśli chodzi o niezawodność, istnieją pewne problemy, które rzeczywiście wydają się być wspólne dla wielu modeli Ioniq 4. Na początek, samochód może często stracić moc podczas jazdy pod górę, a to może być spowodowane przez różne problemy. Skrzynia biegów jest również znana z powodowania różnych problemów w czasie, z których niektóre są bardziej poważne niż inne.

Jak w przypadku wielu modeli Hyundai, układy elektryczne samochodu są również podatne na awarie. Dotyczy to zarówno podstawowych układów elektrycznych układu napędowego, jak i akcesoriów elektrycznych w samochodzie. System nawigacji samochodu również wydaje się mieć stały problem z brakiem możliwości aktualizacji i prawidłowego działania.

Na domiar złego, Ioniq 4 jest również znany z tego, że cierpi na pewne problemy związane z wyposażeniem, takie jak reflektory, a potencjalnie nawet szyberdach. W sumie Ioniq 4 jest stosunkowo niezawodnym samochodem, jak na to, czym jest, jak w przypadku większości modeli Hyundai w dzisiejszych czasach.

Hyundai Ioniq 4 – Problemy z utratą mocy

Hyundai Ioniq 4 jest podatny na nagłą utratę mocy, zwłaszcza podczas jazdy pod górę. Pierwszą i oczywistą przyczyną takiego stanu rzeczy jest niski procent naładowania akumulatora. Może się to wydawać oczywiste, ale według niektórych właścicieli, Ioniq 4 może odrzucić kabel ładujący, nawet nie informując o tym. Dlatego należy zawsze dwukrotnie sprawdzić kabel ładujący, gdy zostawiamy samochód podłączony do prądu.

  Hyundai Sonata Niezawodność

Problem ten może być również spowodowany przez zatkany filtr paliwa w hybrydowych modelach Ioniq 4, a potencjalnie nawet przez pompę paliwową. Podsumowując, pamiętaj, aby zabrać swój samochód do dealera, aby mogli w pełni sprawdzić samochód przed powrotem na drogę.

Hyundai Ioniq 4 – problemy ze skrzynią biegów

Układ przeniesienia napędu w Ioniq 4 faktycznie wydaje się być całkiem przyzwoity, ale naprawdę nie lubi być nie konserwowany. W związku z tym, większość problemów z Ioniq 4 jest spowodowana brakiem odpowiedniej konserwacji. Na początek, przekładnie są znane z poślizgu podczas zmian spowodowanych zanieczyszczonym paliwem przekładniowym wypełnionym wszelkiego rodzaju brudem i zanieczyszczeniami.

Jeśli słyszysz dziwne dźwięki podczas zmiany biegów lub skrzynia biegów sprawia wrażenie ospałej, nie jedź samochodem, sprawdź ją. Skrzynia biegów samochodu jest niezwykle delikatnym elementem maszyny, który wymaga stałej konserwacji, w przeciwnym razie będzie powodować różnego rodzaju problemy w dół linii.

Hyundai Ioniq 4 – Problemy elektryczne

Najczęstszą grupą problemów, jakich można doświadczyć z Hyundai Ioniq 4 jest ta związana z elektryką samochodu. Po pierwsze, akumulator samochodu może powodować wszelkiego rodzaju problemy spowodowane przez ekstremalne warunki pogodowe, zwłaszcza ekstremalne zimno. Samochód doświadcza również problemów z reflektorami, które nie mogą być wymienione tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

Wewnętrzna bateria jest czasami znana ze zwarcia po 80-100 tys. mil, a to może powodować mnóstwo problemów. Hyundai nawet wycofał Ioniq 4 z tego powodu. Wreszcie, musimy również wspomnieć o problemach z różnymi akcesoriami samochodowymi, takimi jak łączność telefoniczna i słabo działający system infotainment.

  Hyundai Accent Niezawodność

Hyundai Ioniq 4 – problemy z systemem nawigacji

Wiele współczesnych modeli Hyundai wydaje się mieć problemy z systemem nawigacji, w których system odmawia prawidłowego działania. Właściciele stwierdzają, że aktualizacja systemu nawigacyjnego do najnowszej wersji nie pozwala używać systemu do tego, do czego został zaprojektowany. Inni twierdzą, że dostali samochody z niedziałającymi systemami nawigacyjnymi w ogóle.

Problemy te można rozwiązać za pomocą twardego resetu komputera przy odłączonym akumulatorze. Nie jest to coś, co powinieneś robić sam, jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia. W związku z tym, pamiętaj, aby zabrać swój samochód do kogoś z przyzwoitym doświadczeniem.

Hyundai Ioniq 4 – problemy z wyposażeniem

Na koniec musimy również omówić pewne kwestie związane z wyposażeniem, takie jak te związane z szyberdachem i reflektorami samochodu. Mówiliśmy już o tym, że reflektory są trudne do wymiany, ale nie powiedzieliśmy, że szyberdach w Ioniq 4 jest podatny na to, że czasami wybucha bez żadnej dostrzegalnej przyczyny.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Ioniq 4?

Głównym powodem, dla którego warto rozważyć zakup Hyundai Ioniq 4 jest to, że jest to samochód naprawdę niedrogi w zakupie i eksploatacji. Oznacza to, że Ioniq 4 jest jednym z najtańszych i najmniej kosztownych samochodów hybrydowych, jakie można kupić w dzisiejszych czasach, który może rzeczywiście zadbać o potrzeby rodziny.

Jeśli to jest coś, co jesteś po, należy najbardziej zdecydowanie rozważyć zakup Ioniq 4. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej, np. więcej luksusu, więcej wygody i więcej wszystkiego innego, Ioniq 4 niestety nie jest samochodem dla Ciebie.

  Hyundai Palisade Niezawodność

Czy Hyundai Ioniq 4 jest lepszy od Toyoty Prius?

Hyundai Ioniq 4 jest powszechnie porównywany do Toyoty Prius, ponieważ te dwa pasują do naprawdę podobnego przedziału cenowego. Pomiędzy tymi dwoma, większość ludzi jest skłonna pójść na Prius, ponieważ oferuje nieco więcej doświadczenia. Prius dostaje więcej modeli hybrydowych i jest również dostępny z systemem AWD, podczas gdy Ioniq 4 nie jest.

Prius wydaje się być bardziej niezawodny, dostaje reflektory LED w standardzie, a także dostaje składane lusterka w standardzie. Podsumowując, Ioniq 4 to naprawdę dobry samochód, ale Prius wciąż jest królem tego segmentu.

Czy Hyundai Ioniq 4 jest bezpieczny?

Hyundai to marka, która skupia się na wielu rzeczach, bezpieczeństwo jest jedną z nich. W związku z tym można mieć 100% pewności, że Ioiniq 4 jest naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ otrzymał on gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa na poziomie 5 gwiazdek od wszystkich wiarygodnych przepisów dotyczących testów zderzeniowych. Oznacza to, że zarówno systemy ochrony biernej, jak i aktywne oprogramowanie samochodu są naprawdę dobre.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z