Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 5

Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 to prawdopodobnie jeden z, jeśli nie najciekawszy samochód elektryczny, jaki Hyundai kiedykolwiek zbudował. W momencie, gdy Ioniq 5 pojawił się na rynku, ludzie byli zaskoczeni tym, jak dobrze wyglądał zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, Ioniq 5 jest również naprawdę dobrze zestawionym samochodem, który oferuje całkiem niezłe doświadczenie za pieniądze, co nieuchronnie uczyniło Ioniq 5 naprawdę popularnym samochodem.

Biorąc pod uwagę fakt, że Hyundai jest znany z tworzenia niezawodnych samochodów i że Ioniq 5 nie jest pierwszym samochodem elektrycznym, jaki kiedykolwiek zrobili, to było rozsądne, aby myśleć, że Ioniq będzie niezawodny, i na szczęście jest. Jako takie, większość raportów konsumenckich stwierdza, że Ioniq 5 nie wydaje się cierpieć na szeroką gamę problemów.

Najczęstsze problemy Hyundai Ioniq 5 są związane z zasięgiem samochodu, w którym model AWD poświęca dość dużo zasięgu w stosunku do modelu RWD. Inne problemy związane są z parkowaniem samochodu, co było również powodem, dla którego Hyundai wycofał model Ioniq 5. Niektórzy właściciele zgłaszali również problemy z układem kierowniczym.

Fakt, że Ioniq 5 nie jest wyposażony w przedni bagażnik, nie spodobał się większości potencjalnych klientów, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że posiadanie przedniego bagażnika jest jedną z korzyści, które otrzymujemy, jeśli wybierzemy taki samochód jak Tesla, Polestar lub większość innych samochodów elektrycznych.

Hyundai Ioniq 5 – problemy z zasięgiem AWD

Ta kwestia nie jest związana z niezawodnością, ale mimo wszystko jest to kwestia, o której warto mówić. Wydaje się, że wersja AWD Ioniq 5 może zrobić maksymalnie 256 mil na pełnym ładowaniu, co samo w sobie nie jest złe. Jednak, gdy uwalniasz, że wersja RWD Ioniq 5 może zrobić w górę 300 mil, a następnie zaczyna mieć sens.

  Hyundai Genesis Coupe Niezawodność

To może odgrywać ważną rolę w codziennej jazdy, jak jesteś zasadniczo rezygnując prawie 20% maksymalnego zakresu, jeśli chcesz AWD systemu. Jako takie, RWD Ioniq 5 jest lepszym wyborem dla tych, którzy chcą używać swojego samochodu do długich podróży, podczas gdy AWD Ioniq 5 jest lepszym wyborem, jeśli chcesz więcej kontroli podczas złej pogody.

Hyundai Ioniq 5 – Problemy z hamulcami

Prawdopodobnie najpoważniejszy problem, jaki można napotkać z Hyundai Ioniq 5, jest związany z hamulcami samochodu. Wygląda na to, że wielu właścicieli skarży się, że samochód może czasami stracić zdolność hamowania, co może skutkować katastrofalnymi konsekwencjami. Duża część właścicieli zgłosiła nawet, że hamulec postojowy samochodu może się poddać i nieuchronnie spowodować stoczenie się samochodu.

Jest to oczywiście poważny problem i jest również powodem, dla którego Hyundai wycofał model Ioniq 5. Hyundai zaleca swoim właścicielom, aby zawsze używać elektronicznego hamulca postojowego, a nie tylko umieścić samochód w parku, ponieważ błąd oprogramowania może potencjalnie nadpisać to i spowodować samochód toczyć. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić, czy Twój samochód został dotknięty tym problemem u dealera.

Hyundai Ioniq 5 – Problemy z układem kierowniczym

Kolejny stosunkowo poważny problem, który wydaje się dotyczyć niektórych modeli Hyundai Ioniq 5, jest związany z układem kierowniczym samochodu. Jeden z właścicieli zgłosił, że samochód wydaje dziwne dźwięki, a kierownica gwałtownie drży przy prędkościach przekraczających 70mph. Hyundai wydał również biuletyn serwisowy dotyczący tego problemu, co oznacza, że oficjalnie go rozpoznali.

  Hyundai Sonata Niezawodność

Dobrą rzeczą jest to, że ten problem nie wydaje się dotyczyć większości modeli Ioniq 5 tam, ale zawsze jest to dobry pomysł, aby dokładnie przetestować samochód przy wyższych prędkościach, aby upewnić się, że nie ma drżenia kierownicy i dziwne dźwięki.

Hyundai Ioniq 5 – Brak przedniego bagażnika

Istnieje wiele korzyści z zakupu samochodu elektrycznego, takich jak aspekt oszczędnościowy, fakt, że nie szkodzisz środowisku, a także fakt, że koszty eksploatacji i koszty ubezpieczenia mogą być często niższe. Kiedy EV po raz pierwszy zaczęły wychodzić, posiadanie przedniego bagażnika oprócz tylnego bagażnika było wielką rzeczą, ale niestety Ioniq 5 nie pochodzi z przednim bagażnikiem.

Wiele osób chcących kupić EV oczekuje nawet znalezienia przedniego bagażnika, ponieważ stało się to poniekąd normą w dzisiejszych czasach. Oczekiwanie, że EV będzie miało przedni bagażnik ma sens, ponieważ nie posiada tradycyjnego silnika spalinowego.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Ioniq 5?

Hyundai Ioniq 5 jest jednym z najciekawszych elektrycznych crossoverów, jakie można kupić w dzisiejszych czasach, ponieważ wygląda fajnie, jeździ naprawdę dobrze, jest bardzo dobrze wyposażony i nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy jak niektóre inne EV tam. To sprawia, że Ioniq 5 kompletny pakiet do wielu ludzi, i to ma sens, ponieważ Ioniq 5 naprawdę jest dobrze zaokrąglony samochód.

Z drugiej strony, jeśli EV nie są twoje rzeczy, nie będziesz lubić Ioniq 5. Co więcej, Ioniq 5 występuje wyłącznie w formie EV, nie ma dostępnych wersji hybrydowych.

  Hyundai Accent Niezawodność

Czy Hyundai Ioniq 5 to hatchback czy SUV?

Hyundai Ioniq 5 nie jest ani hatchbackiem, ani SUV-em, a raczej crossoverem, który zapożycza swoje elementy stylistyczne z praktycznie wszystkich segmentów, jakie istnieją. Już po spojrzeniu na ten samochód można od razu stwierdzić, że ma on wyżej położony środek ciężkości.

Nadal jednak wygląda nieco jak rozdęty hatchback, co może zmylić wiele osób. Tak czy inaczej, Ioniq 5 to naprawdę fajny samochód, bez względu na segment, do którego należy.

Jakie samochody rywalizują z Hyundai Ioniq 5?

Hyundai Ioniq 5 konkuruje z jednymi z najlepszych obecnie EV na świecie, takimi jak Tesla Model 3, nowa Kia EV6, a także VW.ID i Skoda Enyaq. Kia EV6 i Hyundai Ioniq 5 to konkurenci łeb w łeb, którzy prawdopodobnie będą walczyć o tę samą grupę klientów. Między nimi naprawdę trudno powiedzieć, który z nich jest lepszy, ale dla mnie, myślę, że Kia EV6 jest nieco bardziej ekscytujące ogólnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z