Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 6

Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 6

Hyundai Ioniq 6 jest najnowszym dodatkiem Hyundai do swojej naprawdę popularnej gamy Ioniq. Pierwszy Hyundai Ioniq (4) był dostępny jako hybryda lub dość ordynarny EV, podczas gdy Ioniq 5 to prawdziwy EV z wieloma rzeczami do pochwalenia się. Ioniq 6 nie jest jeszcze nawet dostępny na rynku, ale zbiera mnóstwo zainteresowania od potencjalnych nabywców.

Hyundai Ioniq 6 jest jeszcze zbyt świeży, aby mówić o niezawodności, ponieważ kilka lat po prostu musi minąć, zanim będziemy mogli właściwie dyskutować o niezawodności. Ioniq 6 nie jest jeszcze nawet na rynku, a biorąc pod uwagę, jak zakłócone są współczesne zakłady produkcyjne i łańcuchy dostaw, prawdopodobnie nie zobaczymy ich na drogach.

Tak czy inaczej, wciąż możemy mówić o kilku kwestiach, które mogą wpłynąć na ogólne wrażenia z użytkowania samochodu. Po pierwsze, nie ma modelu N Ioniq 6, co oznacza, że nie będziesz mógł rywalizować z innymi samochodami o wysokich osiągach za pomocą Ioniq 6. Ioniq 6 występuje też wyłącznie w tej „swojskiej” formie sedana, gdyż nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało pojawić się kombi.

Pochylona linia dachu z pewnością wygląda dobrze, ale prawdopodobnie wpłynie na przestrzeń nad głową z tyłu. Musimy również wspomnieć, że opóźnienia w produkcji powodują przesunięcie premiery rynkowej Ioniqa 6 o sporo czasu i nikt nie jest pewien, dlaczego tak się dzieje.

Hyundai Ioniq 6 – Brak wyczynowego modelu N

Patrząc na nowego Hyundaia Ioniq 6 można by pomyśleć, że z fabryki wyjedzie wersja o wysokich osiągach, która mogłaby rywalizować z takimi tuzami jak Tesla Model 3. Wydaje się, że najmocniejsza wersja Ioniq 6 nie będzie oferować więcej niż 320 KM, co nie jest małą liczbą w żadnym wypadku, ale wielu uważa, że samochód, który wygląda tak dobrze, powinien mieć wersję o wysokiej wydajności.

  Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Hyundai próbuje za pomocą Ioniqa 6 przypodobać się nabywcom ze znacznie wyższej grupy cenowej, nawet tym, którzy w większości są zainteresowani zakupem Porsche Taycan, Tesli Model S, czy Lucid Air. Jasne, wszystkie trzy z nich kosztują dużo więcej pieniędzy niż Ioniq 6, ale byłoby wspaniale, gdyby Hyundai wyszedł z wersją o mocy 500-600 KM.

To powiedziawszy, nic nie jest oficjalnie poza tabelą w tej chwili, ponieważ Hyundai mógłby potencjalnie wprowadzić wyczynowy model „N” Ioniq 6, jeśli zainteresowanie jest wystarczająco wysokie.

Hyundai Ioniq 6 – Występuje tylko w formie sedana

Dość dużo osób uważa, że Ioniq 6 wygląda niesamowicie i raczej się z tym zgadzam. Wygląda jak czterodrzwiowe coupe z przyszłości, które z pewnością będzie przyciągać uwagę wszędzie, gdzie się pojawi. Ten segment rynku jest jednak wypełniony podobnie wyglądającymi samochodami, ale nie ma w nim zbyt wielu kombi.

W sieci pojawiło się sporo renderów Ioniqa 6 w wersji kombi, który wygląda oszałamiająco. Jest też wiele renderów 2-drzwiowej sportowej wersji Ioniq 6, która wygląda jak RoboCop 911. Z tak wielkim potencjałem, szkoda byłoby, gdyby Hyundai nie wykorzystał go, ponieważ te warianty Ioniqa 6 prawdopodobnie sprzedawałyby się naprawdę dobrze.

Hyundai Ioniq 6 – Problemy z praktycznością

Bezpośrednim minusem, który wiąże się z pochyłą linią dachu, jest ograniczona ilość miejsca na głowę, którą otrzymujemy na tylnych siedzeniach. To również tworzy nieco klaustrofobiczne doświadczenie dla pasażerów z tyłu, ponieważ jest po prostu zbyt wiele „dachu” wokół nich. Oznacza to również, że trzeba było obniżyć siedzenia, aby dostosować się do niższej linii dachu.

  Hyundai Elantra Niezawodność

Ponieważ baterie są umieszczone pod siedzeniami, skraca to odległość między kolanami a podłogą, co może być niewygodne dla wyższych pasażerów, zwłaszcza podczas dłuższych podróży. Musimy też wspomnieć, że przedni bagażnik w Ioniq 6 jest zbyt mały, aby w ogóle miał znaczenie.

Hyundai Ioniq 6 – opóźnienia w produkcji

Hyundai Ioniq 6 miał już wyjechać na drogi, ale wygląda na to, że Hyundai już kilka razy opóźniał produkcję Ioniqa 6. Najpierw przesunęli produkcję na czerwiec/lipiec 2022 roku, ale później opóźnili ją jeszcze bardziej na III/IV kwartał 2022 roku. Według najnowszych szacunków, Ioniq 6 nie wejdzie do produkcji przed końcem 2022 roku.

Jest to poniekąd zrozumiałe, ponieważ światowa gospodarka przechodzi przez poważne problemy z łańcuchem dostaw, niedobory mikroprocesorów i problemy związane z odrodzeniem gospodarczym po upadku. Nie mamy 100% pewności, czy Hyundai faktycznie w ogóle zacznie produkować Ioniq 6 w 2022 r.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Hyundai Ioniq 6?

Przede wszystkim musi Ci się podobać design Hyundai Ioniq 6, bo jeśli nie, to tracisz główny element imprezy i główną atrakcję zakupu samochodu. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki Ioniq 6 wygląda i chcesz czterodrzwiowy pojazd elektryczny, powinieneś zdecydowanie rozważyć zakup Ioniq 6.

Może nie jest tak szybki jak Porsche i może nie być tak luksusowy jak Lucid Air, ale jest tańszy, łatwiejszy do kupienia, tańszy w eksploatacji i prawdopodobnie będzie tak samo lub nawet bardziej niezawodny.

  Hyundai Genesis Coupe Niezawodność

Czy Hyundai Ioniq 6 jest samochodem rodzinnym?

Tak, jest. Hyundai Ioniq 6 to prawdziwy samochód rodzinny, ponieważ oferuje cztery drzwi, cztery miejsca, 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa i przyzwoitą ilość miejsca. Jest to również samochód wygodny, dość cichy i wyposażony w wystarczającą ilość funkcji przyjaznych rodzinie, aby zapewnić dzieciom rozrywkę podczas długiej podróży.

Ile kosztuje Hyundai Ioniq 6?

Istnieje kilka różnych poziomów wykończenia i modeli modelu Ioniq 6, ale ceny prawdopodobnie będą podobne do tych z Ioniq 5. W związku z tym, podstawowy model SE powinien zaczynać się od 40.000 do 45.000 dolarów. Model SEL o średniej specyfikacji powinien zaczynać się od 45 000 do 50 000 dolarów, podczas gdy top-endowy model Limited będzie prawdopodobnie kosztował około 55 000 dolarów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z