Najczęstsze problemy z Hyundai ix20

Hyundai ix20 jest nieco bardziej utylitarną wersją zwykłego Hyundai i20, co oznacza, że oferuje nieco więcej przestrzeni, dłuższy rozstaw osi i nieco wyższą pozycję kierowcy. To sprawia, że samochód jest nieco bardziej użyteczny do użytku rodzinnego nad i20, który jest najmniejszy i najciaśniejszy Hyundai hatchback tam.

Model i20x został po raz pierwszy zaprezentowany w 2010 roku i był produkowany nieprzerwanie przez większą część 10 lat, zanim został wycofany z produkcji. Niezawodność-wise, i20x jest w porządku, ale istnieje wiele modeli Hyundai, które wydają się robić znacznie lepiej. Tak czy inaczej, w tym artykule, mamy zamiar wymienić wszystkie wspólne problemy z Hyundai i20x.

Na początek, i20x cierpi problemy związane z kluczem, ponieważ klucz jest znany złamać niesamowicie często. Układ kierowniczy również doświadcza pewnych problemów, głównie związanych z wykończeniem, a czasem nawet ze wspomaganiem układu kierowniczego. Niektóre modele doświadczają wnikania wody, co jest z pewnością problemem, ponieważ woda może spowodować ogromne uszkodzenia wnętrza.

Inne problemy obejmują problemy z układami elektrycznymi samochodu i problemy z manualną skrzynią biegów. W sumie, ix20 jest dość niezawodny, ale nie jest tak dobry jak większość modeli Hyundai z tej epoki. Tak czy inaczej, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, powinien służyć Ci przez długi czas.

Hyundai ix20 – Problemy związane z pilotem kluczyka

Wygląda na to, że wielu właścicieli narzeka na to, że breloczek do kluczyka w modelu ix20 jest zbyt delikatny i że może się niesamowicie łatwo złamać. Problem polega na tym, że trzpień, który utrzymuje klucz przymocowany do breloka jest wykonany naprawdę słabo i ma tendencję do złamania się przy minimalnym poziomie stresu. Niestety, nie ma napraw, które mogą naprawić swój klucz całkowicie, co oznacza, że będziesz musiał go wymienić.

  Czy Hyundai Azera to dobry samochód?

Wymiana klucza będzie kosztować około 100 dolarów, ale trzeba będzie również wziąć go do dealera, aby mogli zaprogramować go dla swojego samochodu. Ponadto, jest to również dobry pomysł, aby zawsze mieć wiele kluczy do dyspozycji, więc można nadal korzystać z samochodu, jeśli to rzeczywiście się dzieje.

Hyundai ix20 – problemy z układem kierowniczym

Hyundai ix20 używa tego samego układu kierowniczego co zwykły i20, co oznacza, że można je naprawić w ten sam sposób. Problemem jest tutaj to, że przekładnie w kolumnie kierowniczej mogą stać się niewystarczająco nasmarowane, co oznacza, że będziesz musiał smarować przekładnie układu kierowniczego stosunkowo często.

Innym problemem związanym z układem kierowniczym jest awaria elektrycznego silnika wspomagania kierownicy spowodowana przegrzaniem. Hyundai zaprojektował ten system tak, aby silnik wspomagania kierownicy wyłączał się, gdy osiągnie wysoką temperaturę. Ma to służyć jako element bezpieczeństwa, ale może też całkowicie wyłączyć układ wspomagania kierownicy.

Hyundai ix20 – Wnikanie wody

Jest to prawdopodobnie najgorszy problem, który może się zdarzyć w Hyundai ix20 i jest głównie związany z wcześniejszymi modelami ix20. Problemem jest tutaj to, że uszczelki otaczające przednią szybę i drzwi mają tendencję do szybkiego pogarszania się i w ten sposób pozwalają wodzie dostać się do wnętrza. Na początku szyby pokryją się skroplinami, ale później woda dostanie się do środka.

Wilgoć wewnątrz samochodu może powodować wiele problemów w dół linii, takich jak problemy elektryczne, nieprzyjemne zapachy, korozja podwozia, a nawet powodować pewne problemy zdrowotne. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię, zwłaszcza jeśli posiadasz starszy model ix20.

  Hyundai Azera Niezawodność

Hyundai ix20 – problemy z elektryką

Problemy elektryczne są stosunkowo powszechne w wielu modelach Hyundai i nie inaczej jest w przypadku modelu ix20. Problemy te obejmują problemy z elektrycznymi szybami, a dokładniej z silnikami szyb elektrycznych. Jedynym sposobem na skuteczne rozwiązanie tego problemu jest po prostu wymiana silników szyb elektrycznych i nadzieja, że to się nie powtórzy.

Inne kwestie elektryczne obejmują potencjalne problemy z zamkami elektrycznymi lub potencjalne problemy z niektórymi elementami klimatyzacji, takimi jak skraplacz. Należy również sprawdzić, czy samochód jest w stanie połączyć się z telefonem, ponieważ pakiet łączności jest również znanym punktem awarii.

Hyundai ix20 – problemy z manualną skrzynią biegów

Aby zakończyć tę listę, powinniśmy wspomnieć, że model ix20 cierpi również na pewne problemy związane z manualną skrzynią biegów. Większość z nich dotyczy sprzęgła, które często może mieć agresywny punkt zgryzienia lub w ogóle nie chce się prawidłowo włączyć.
Cała skrzynia biegów jest czasami znana z tego, że jest rozedrgana i naprawdę trudno ją płynnie przestawić. Pamiętaj, aby sprawdzać olej w skrzyni biegów i nie jeździć samochodem agresywnie, jeśli chcesz zachować zdrowe sprzęgło.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai ix20?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kompaktowego, niedrogiego i wydajnego samochodu miejskiego, który może również wykonywać obowiązki rodzinne, ix20 z pewnością jest dobrym wyborem. Zwiększona praktyczność w stosunku do zwykłego i20 jest z pewnością dobrym dodatkiem, ponieważ ix20 może być i jest używany jako Taxi w niektórych krajach europejskich. Jeśli połączyć to z niskimi kosztami eksploatacji i wydajnymi silnikami, ma to sens.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i40

Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do jazdy czymś większym lub bardziej luksusowym, są szanse, że ix20 nie będzie dla ciebie wystarczający.

Jak długo może wytrzymać Hyundai ix20?

Naprawdę trudno jest dokładnie ocenić, jak długo może wytrzymać każdy samochód, ponieważ jest po prostu zbyt wiele zmiennych, które wchodzą w grę. Po pierwsze, sposób, w jaki utrzymujesz samochód, może go uczynić lub złamać, co oznacza, że ix20 może trwać dziesiątki lat i że może trwać kilka lat w zależności od tego, jak się nim opiekujesz.

Twoje nawyki jazdy, środowisko jazdy i klimat również odgrywają dużą rolę w określaniu długowieczności samochodu. Jednakże, jeśli zrobisz wszystko, co możesz, aby samochód trwał, powinien z łatwością być w stanie wytrzymać 200 tys. mil lub nawet więcej.

Jak wygodny jest Hyundai ix20?

Hyundai ix20 nie jest samochodem luksusowym, co oznacza, że nie powinieneś oczekiwać, że będzie to coś wyjątkowego. Co więcej, jest to również dość małe i nie dostaje zbyt wiele tłumienia dźwięku, jako takie, możemy powiedzieć, że ix20 jest odpowiednio wygodne, ale nic specjalnego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z