Najczęstsze problemy z Hyundai ix35

Hyundai ix35

Nazwa Hyundai ix35 odnosi się zarówno do wcześniejszych modeli Hyundai Tucson, jak i obecnego ix35, który jest obecnie sprzedawany wyłącznie w Chinach. Pierwszy ix35 został wprowadzony jeszcze w 2009 roku i jest w ciągłej produkcji do dnia dzisiejszego. W tym artykule zamierzamy omówić najczęstsze problemy z Hyundai ix35. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany jednym, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Najczęstszy problem z zawieszeniem ix35 jest jeden, w którym zawieszenie rozwija skrzypiące dźwięki, które są najbardziej oczywiste, gdy idzie przez nierówne powierzchnie lub nierówności prędkości. Problemy elektryczne są powszechne w wielu generacjach modelu ix35, ale większość z nich to głównie uciążliwość i nie są zbyt poważne dla celów jazdy.

Skrzynia biegów jest znana z problemów z wyskakiwaniem z biegu, natomiast skrzynia manualna jest znana z problemów związanych ze sprzęgłem. Wycieki paliwa są niestety również powszechne w starszych modelach 2009-2015 ix35 i może również prowadzić do samochodu wybuchającego w płomieniach, co jest rzeczywiście poważnym problemem.

Wreszcie, musimy również mówić o problemach z napinaczami pasów bezpieczeństwa, które są znane z awarii, a tym samym mogą prowadzić do obrażeń lub nawet śmierci w razie wypadku. Mimo, że wiele z tych problemów wydaje się naprawdę poważnych, ix35 jest naprawdę niezawodnym samochodem, który powinien być w stanie przetrwać przyzwoitą ilość czasu bez awarii.

Problemy z zawieszeniem

Wielu właścicieli modelu ix35 zgłaszało problemy z przednim zawieszeniem, które trzeszczało podczas pokonywania nierówności i wybojów. Mówi się, że ten problem jest spowodowany nadmiernym ruchem między przednim górnym łożyskiem zawieszenia i przednim prętem amortyzatora. Poprawka do tego problemu wydaje się być naprawdę tanie i łatwe, ponieważ nie wymaga części zamiennych i dodanie dodatkowego uszczelniacza zrobi sztuczkę.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 6

Inne problemy z zawieszeniem obejmują przednie zawieszenie podejmowania dziwne dźwięki stukanie, które mają tendencję do prowadzenia w kierunku wadliwego przedniego dźwigni równowagi, które będą wymagać wymiany. Wreszcie, musimy również wspomnieć tylne zawieszenie pukanie, które jest spowodowane przez dolne śruby bezpieczeństwa ramię staje się luźne.

Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są wspólne dla wielu modeli Hyundai i są obecne w praktycznie wszystkich samochodach w tych dniach. Tak czy inaczej, niektóre z nich są nieco bardziej problematyczne niż inne, takie jak problemy z akumulatorem lub alternatorem, które mogą powodować trudności z uruchomieniem samochodu, a nawet prowadzić do samochodu staje się utknął i potrzebuje kompletnej wymiany baterii i / lub alternatora naprawy / wymiany.

Inne problemy elektryczne obejmują problemy z systemem infotainment, który jest znany, aby przejść puste lub zamrozić. Oświetlenie zewnętrzne i elektryczne szyby mogą zawieść w starszych modelach ix35 o większym przebiegu, ale należy się tego spodziewać do pewnego stopnia.

Problemy ze skrzynią biegów

Jak wspomniano we wstępie, manualna skrzynia biegów w ix35 jest znana z problemów związanych ze sprzęgłem, gdzie pompa hamulcowa zaczyna wydzielać dziwny zapach spalenizny, co może prowadzić do tego, że pedał sprzęgła staje się nadmiernie miękki. Niektórzy twierdzą, że ponowne uruchomienie samochodu może tymczasowo rozwiązać problem, ale ostatecznie doprowadzi do konieczności wymiany pompy hamulcowej.

Musimy również wspomnieć o problemach, w których ix35 ma tendencję do wyskakiwania z biegu bez wyraźnego powodu. Może to być potencjalnie bardzo niebezpieczne, ponieważ zatrzyma się hamowanie silnikiem. Jeśli rzeczywiście tak się dzieje, zabierz swój samochód na przegląd.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz

Fuel Leaks

Wydaje się, że modele 2011-2015 ix35 mają tendencję do cierpienia z powodu wycieków paliwa, ponieważ Hyundai nawet wycofał niektóre z nich z dokładnego powodu. Mówi się, że ten problem jest spowodowany przez wadliwy wąż paliwowy, który będzie wymagał wymiany. Należy pamiętać, że wycieki paliwa są zawsze bardzo poważne i powinny być rozpatrywane natychmiast, ponieważ prowadzą do potencjalnych zagrożeń pożarowych.

W związku z tym, pamiętaj, aby zabrać swój samochód na inspekcję w momencie, gdy poczujesz, że Twój samochód może mieć wyciek paliwa.

Problemy z pasami bezpieczeństwa

Aby zakończyć naszą listę, musimy również porozmawiać o problemach z napinaczami pasów bezpieczeństwa, które mogą prowadzić do poważnych obrażeń lub nawet śmierci w razie wypadku. Problem polega na tym, że napinacze, których zadaniem jest utrzymanie Cię w miejscu podczas wypadku, przestają trzymać Cię w miejscu, co oznacza, że system ten może spowodować więcej szkody niż pożytku, jeśli dojdzie do wypadku.

Dlatego też, upewnij się, aby przejść nad napinaczy pasów bezpieczeństwa i spróbować przetestować je z wielką siłą, aby zobaczyć, czy są one w doskonałym stanie. Jeśli wyczujesz jakikolwiek luz i jeśli napinacze nie zdołają cię oprzeć ani razu, śmiało wymień wszystkie pięć z nich, ponieważ nie chcesz podejmować takiego ryzyka.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Hyundai ix35?

Hyundai ix35 jest dostępny w wielu wersjach modelowych, co oznacza, że wybór jest dość duży. Wczesne modele ix35 są teraz bardzo tanie, ale brakuje im wszystkich nowoczesnych udogodnień, których można oczekiwać od współczesnego samochodu. Modele z lat 2011-2015 są teraz również dobre oferty używane, jeśli są całkowicie posortowane i nie mają mnóstwo mil na liczniku.

  Samochody podobne do Hyundai Tucson

Wreszcie, nowy ix35 można kupić tylko w Chinach, ponieważ obecny globalny ix35 nazywa się teraz Tucson. Niezależnie od tego, jak chcesz to nazwać, oba są dobrymi samochodami i prawdopodobnie nie zawiodą Cię, ponieważ są bezpieczne, niezawodne, wydajne i dość dobrze wyposażone.

Dlaczego Hyundai zmienił nazwę ix35 na Tucson?

Hyundai zmienił nazwę modelu ix35 na Tucson, ponieważ chcieli, aby ludzie postrzegali Hyundaia w nowy sposób. Chcieli, aby ludzie przesunęli postrzeganie w kierunku bardziej premium końca skali, który Hyundai uważa, że nowy Tucson z pewnością zasługuje.

Mimo, że ma to sens, Tucson nie jest prawdziwym samochodem klasy premium, ale plasuje się pomiędzy prawdziwie luksusowymi kompaktowymi SUV-ami a SUV-ami klasy ekonomicznej.

Czy Hyundai ix35 jest dobry w off-roadingu?

Hyundai nie jest zbytnio zainteresowany produkcją terenowych SUV-ów i jest to widoczne w przypadku modelu ix35. Mimo, że jest to SUV i może być wyposażony w napęd AWD na niektórych poziomach wykończenia i rynkach, nie jest to SUV terenowy. Jest to miejski krążownik i samochód długodystansowy w 100%.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z