Najczęstsze problemy z Hyundai Kona

Najczęstsze problemy z Hyundai Kona

Hyundai Kona to subkompaktowy crossover/SUV, który po raz pierwszy pojawił się w 2017 roku. Kona występuje zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym. Ten mały crossover rezyduje w jednym z najbardziej popularnych segmentów w dzisiejszych czasach, co oznacza, że Hyundai włożył wiele wysiłku, aby Kona była konkurencyjna.

Jeśli chodzi o niezawodność, Kona wydaje się trzymać naprawdę ładnie. To nie jest najbardziej niezawodny model Hyundai oferuje, ani nie jest najmniej niezawodny model Hyundai oferuje. To slots gdzieś w środku, co jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że praktycznie wszystkie modele Hyundai mają tendencję do niezawodności, jeśli utrzymywane prawidłowo.

Najczęstsze problemy związane są z silnikiem, kontrolą prędkości pojazdu, systemem ostrzegania przed kolizją w ciemno, akumulatorem i hamulcami. Są to kwestie, na których powinieneś się skupić, jeśli szukasz kupić Kona, zwłaszcza jeśli jesteś po 2-gim modelu ręcznym.

W sumie, Kona jest naprawdę ciekawy samochód i wydaje się, że sprzedaje się dobrze. Jest to częściowo dlatego, że mieszka w niezwykle popularnym segmencie, ale także dlatego, że jest to dobrze zaokrąglony samochód. Jeśli chcesz kupić jeden używany, upewnij się, aby zrobić inspekcję przed zakupem, ponieważ jest to dość dużo konieczności dla wszystkich używanych samochodów, bez względu na to, jak niezawodne powinny być.

Hyundai Kona – problemy z silnikiem

Prawdopodobnie największym problemem, z jakim Hyundai zmierzył się jako marka w najnowszej historii jest ten, w którym wiele jego samochodów zapaliło się z powodu wady produkcyjnej silnika. Kona również należała do tej grupy i wygląda na to, że Hyundai wycofał ponad 277 000 sztuk w samych Stanach Zjednoczonych. 4-cylindrowy silnik 2.0L zarówno w modelach gazowych, jak i hybrydowych jest powodem, dla którego przyczyną są źle obrobione cieplnie pierścienie olejowe tłoka.

  Hyundai Genesis Coupe Niezawodność

Powodują one wyciek oleju i kontakt z gorącymi elementami, co ostatecznie może doprowadzić do pożaru silnika. Jeśli natkniesz się na lampkę ostrzegawczą silnika, której towarzyszy dym wydobywający się z przodu samochodu, natychmiast wyjdź z samochodu, odejdź od niego i wezwij pierwsze służby, ponieważ Twój samochód prawdopodobnie stanie w płomieniach.

Hyundai Kona – problemy z kontrolą prędkości pojazdu

Adaptacyjny tempomat stał się synonimem współczesnych samochodów, co oznacza, że większość ludzi przyzwyczaiła się do tej funkcji i nie bardzo chce bez niej żyć. Jeśli mieszkasz w ruchliwym mieście, w którym jest dużo ruchu typu stop-and-go, funkcje takie jak te są wybawicielami życia, ponieważ zabierają przewagę z ciągłej potrzeby przyspieszania i hamowania.

Kona pochodzi z adaptacyjnym tempomatem, ale system jest znany, aby nie być w stanie utrzymać swoją prędkość z jakiegoś konkretnego powodu. To może dostać nieprzyjemne, ponieważ nie ma sposobów, jak można przewidzieć, kiedy to się stanie. Nieuchronnie prowadziło to do wielu wypadków, ponieważ samochód po prostu odmawiał utrzymania określonej prędkości. These are down to faulty sensors.

Hyundai Kona – Blind spot assist system issues

SUV-y, crossovery i samochody są nieporęczne i często nie są najlepsze, jeśli chodzi o szczególną świadomość i widoczność. Grube słupki powodują martwe pola, zwłaszcza słupek C w samochodach z pochyłą linią dachu. To zjada do codziennych możliwości jazdy dużo i dlatego systemy takie jak asystent martwego pola istnieją w celu poinformowania Cię, czy jest samochód w swoim martwym polu.

  Hyundai Santa Fe Sport Niezawodność

Jednak wydaje się, że Kona ma wiele problemów z tym systemem, ponieważ system jest znany z wyłączania się, gdy samochód osiągnie 5000 mil lub tak.

Hyundai Kona – problemy z baterią

Mówiliśmy już o potencjalnym pożarze, który może być spowodowany z 2.0L 4-cylindrowych modeli Kona, ale musimy również wspomnieć o potencjalnym pożarze dzieje się z Kona EV, jak również. Kilka modeli Kona EV stanęło w płomieniach bez wyraźnego powodu, co wysłało fale uderzeniowe w całym kraju, a wielu właścicieli nie było z tego zadowolonych.

Hyundai najpierw wydał nowe oprogramowanie do zarządzania baterią, aby poradzić sobie z tym problemem, ale później wycofał wszystkie modele Kona EV z powodu publicznego oburzenia.

Hyundai Kona – problemy z hamulcami

Elektroniczny system hamulcowy opracowany przez Hyundai obiecał lepszy sposób kontrolowania hamulców, ale wydaje się, że ten system może faktycznie utrudniać działanie hamulców w naprawdę niebezpiecznym stopniu. System ten może często błędnie interpretować różne dane wejściowe i odmawiać odpowiedniego działania, gdy naciskasz hamulec.
Spowodowało to również ogólnokrajowe wycofanie z rynku prawie 10 000 sztuk. To nigdy nie jest dobry pomysł, aby pogorszyć wydajność hamowania, ponieważ jest to jeden z najważniejszych systemów, jakie posiada samochód.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Kona?

Jeśli interesuje Cię subkompaktowy SUV/crossover, który nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy i który może zaspokoić wszystkie Twoje codzienne potrzeby związane z jazdą, nie szukaj dalej niż Hyundai Kona. Ten mały, ale zdolny samochód może dostarczyć w dość dużej ilości sytuacji, ponieważ jest dostępny zarówno w formie EV, jak i ICE.

  Hyundai Azera Niezawodność

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś fanem tego segmentu i nie jesteś fanem tego, co Kona oferuje jako kompletny pakiet, jesteś lepiej bez niego. To samochód, który może zaspokoić wiele potrzeb dla nielicznych, ale niewiele potrzeb dla wielu.

Czy Hyundai Kona jest samochodem terenowym?

Nie, Hyundai Kona zdecydowanie nie jest off-roaderem i jest to oczywiste w momencie, gdy wejdziesz do środka. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że SUV-y i samochody z większym prześwitem nie są już przeznaczone do jazdy terenowej, ponieważ taka była przeszłość.

Samochody takie jak te przyszły naprawdę popularne do użytku miejskiego, jak ludzie naprawdę lubią sposób, w jaki wyglądają, i uczucie, że dają ci podczas gdy za kierownicą. Dlatego większość z nich nie jest off-roaders, nawet nie przez długi strzał.

Czy Hyundai Kona EV jest bezpiecznym samochodem?

Hyundai Kona z pewnością jest naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ wszystkie współczesne modele Hyundai’a mają 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa. Oznacza to, że Kona jest dobrze chroniona w odniesieniu do zderzeń, ale także stosunkowo dobrze wyposażona, jeśli chodzi o aktywne systemy bezpieczeństwa oprogramowania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z