Najczęstsze problemy z Hyundai Nexo

Najczęstsze problemy z Hyundai Nexo

Hyundai Nexo to pierwszy na świecie produkowany seryjnie SUV napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi i tylko jeden z dwóch samochodów z ogniwami paliwowymi głównego nurtu, które można teraz kupić. Oznacza to, że Nexo jest w pewnym sensie projektem dla Hyundai, aby mogli zobaczyć, czy ta technologia ma jakąkolwiek przyszłość w masowym zastosowaniu i czy ma sens rozwój samochodów wodorowych w ogóle.

Ilekroć marka robi coś zupełnie innego od tego, co wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, możemy spodziewać się zobaczyć wiele obaw dotyczących niezawodności, które idą z nim. Hyundai Nexo wydaje się być ogólnie dość niezawodnym samochodem, ale są pewne kwestie, które warto omówić bardziej szczegółowo. Nowe technologie przychodzą z nowymi problemami, i to samo jest z praktycznie wszystkich rodzajów nowych samochodów tam.

Jako takie, prawdopodobnie najgorszy problem, który można doświadczyć z Nexo jest nieszczelny zbiornik paliwa wodorowego, który jest również powodem Hyundai wycofał Nexo. Inne problemy obejmują problemy z hamulcami, które mogą stracić swoje zdolności hamowania i wpłynąć na drogę zatrzymania samochodu w dużym stopniu.

Nexo jest dostępny tylko w Kalifornii, co może być również postrzegane jako problem, jeśli nie jesteś z Kalifornii. Wreszcie, jazda samochodem wodorowym wiąże się z własnym zestawem wyzwań. Życie z tego typu samochodem jest trudne, ponieważ nie ma zbyt wielu stacji wodorowych, a naprawa wszelkich awarii układu napędowego jest trudna, ponieważ większość mechaników nie ma o tym pojęcia.

Hyundai Nexo – Problem z wyciekami paliwa wodorowego

Najgorszy problem z niezawodnością, jakiego można doświadczyć w Nexo, to nieszczelny zbiornik paliwa. Wygląda na to, że problemem jest prototypowy filtr łączony epoksydowo, ponieważ filtr może się odłączyć po zatankowaniu i spowodować wyciek z samochodu. Ten filtr musi być spawany laserowo, aby utrzymać paliwo chronione wewnątrz. Niestety spowodowało to wycieki paliwa, które wywołały nawet potężny pożar.

  Hyundai Veracruz Niezawodność

Z tego właśnie powodu Hyundai wycofał wszystkie modele Nexo, aby naprawić ten problem, który był nieco koszmarem dla wielu klientów, ponieważ zajęło to dość dużo czasu. Jest to trochę frustrujące, gdy kupujesz zupełnie nowy samochód tylko po to, aby zwrócić go do dealera w celu powstrzymania go od wybuchu ognia.

Hyundai Nexo – problemy z hamulcami

Innym ważnym problemem związanym z Nexo jest system hamulcowy samochodu, w którym hamulce są znane z tego, że przestają działać prawidłowo i wydłużają drogę hamowania samochodu. Z tak ciężkim samochodem wyposażonym w wodór pod ciśnieniem, nie chcesz, aby się rozbił, ponieważ może to być ogromna katastrofa.

Z tego właśnie powodu Hyundai po raz kolejny odwołał Nexo, ponieważ te problemy z układem hamulcowym mogą skończyć się katastrofalnie. Problem ten jest naprawdę powszechny w wielu modelach Hyundai i jest spowodowany przez zintegrowany elektroniczny system hamulcowy, który źle interpretuje dane wejściowe, a tym samym reaguje w sposób nieprzewidywalny i wręcz niebezpieczny.

Hyundai Nexo – Problemy z dostępnością

W intro tego artykułu wspomnieliśmy, że Nexo jest dostępny tylko w Kalifornii, ponieważ Hyundai uważa, że Kalifornia jest jedynym miejscem na świecie, gdzie ludzie rzeczywiście chcą żyć z i posiadać samochody wodorowe. Jest to dość frustrujące dla tych, którzy chcą mieć ten samochód, ale nie mieszkają w Kalifornii i dlatego nie mogą go kupić.

Ten problem jest jeszcze bardziej wyolbrzymiony, ponieważ nie ma zbyt wielu samochodów wodorowych, które można kupić w ogóle. Toyota Mirai jest samochodem wodorowym sprzedawanym na całym świecie, ponieważ Toyota uważa, że każdy powinien mieć dostęp do alternatywnego napędu samochodu.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Kona

Hyundai Nexo – Wyzwania związane z życiem z samochodem wodorowym

Teraz musimy porozmawiać o potencjalnie największym zestawie problemów dla samochodu takiego jak Nexo. Na początek, samochód kosztuje 60.000 dolarów, co jest naprawdę dużą ceną dla Hyundaia. Po drugie, nie ma wielu stacji napełniania wodoru w całym USA i Kalifornia nie jest dokładnie wszystko, że dużo lepiej. Po trzecie, koszty ubezpieczenia i eksploatacji samochodu takiego jak ten zawsze będą przesadzone, ponieważ jest tak rzadki.

Wreszcie, i potencjalnie nawet najbardziej znaczący problem jest fakt, że naprawa samochodu jak to może być koszmar. Tak, można przejść przez dealera, ale to jest często skazane na ogromne listy oczekujących, które pozostawiają cię z niczym. Zabieranie samochodu wodorowego do podwórkowego mechanika jest jak zabieranie promu kosmicznego do Jiffy Lube, to się po prostu nie stanie.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Nexo?

Cóż, jeśli mieszkasz poza Kalifornią, nie ma to nawet znaczenia, ponieważ nie możesz kupić Nexo nigdzie poza Kalifornią. Po drugie, kupowanie takiego samochodu nie ma większego sensu z wielu powodów. Na początek, 60.000 dolarów tag cena jest trudna do przełknięcia przez siebie, ale 60.000 dolarów na Hyundai prawie nikt nie chce kupić jest jeszcze trudniejsze do przełknięcia.

Nie jesteś naprawdę świadomy wszystkich ins i outs tego, co trzeba mieć taki samochód i, co ważniejsze, co trzeba utrzymać go. Stacje tankowania wodoru są trudne do osiągnięcia, rynek samochodów wodorowych z drugiej ręki nie istnieje, a amortyzacja jest niesamowicie trudna do obliczenia. Wszystkie te powody krzyczą – nie kupuj tego samochodu.

  Hyundai Accent Niezawodność

Dlaczego nie mogę kupić Hyundai Nexo poza Kalifornią?

Hyundai uważa, że Kalifornia jest jedynym stanem w USA i jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie infrastruktura może rzeczywiście wspierać życie i posiadanie samochodu wodorowego. Mimo to, widzieliśmy mnóstwo niedoborów wodoru i innych związanych z tym problemów, które utrudniały życie z samochodem wodorowym również w Kalifornii.

Bez względu na to, jak na to spojrzeć, samochody wodorowe po prostu nie są tam dla masowego zastosowania. Świat zwrócił się w stronę klasycznych EV i hybryd, a samochody wodorowe w ogóle nie zyskują uwagi.

Dlaczego samochody wodorowe zawodzą?

Ponieważ po prostu nie ma pieniędzy, które można by zarobić na samochodach wodorowych. Stacje paliw stale tracą pieniądze, dlatego prywatna inicjatywa prawdopodobnie nigdy nie będzie podążać. EV i hybrydy są następną wielką rzeczą, co oznacza, że można zapomnieć o samochodach wodorowych, przynajmniej na jakiś czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z