Najczęstsze problemy z Hyundai Palisade

Najczęstsze problemy z Hyundai Palisade

Hyundai Palisade jest znanym wysoko ocenianym średniej wielkości rodzinnym SUV-em, który wydaje się sprzedawać jak szalony przez ostatnie kilka lat. Hyundai jest jedną z tych marek, które wiedzą, jak zrobić dobry samochód, który nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy. Ponadto, Palisade wydaje się być również przyzwoicie niezawodny samochód, jak również, coś, co nie często zobaczyć w segmencie średniej wielkości SUV.

Jeśli połączyć to z faktem, że Palisade wygląda naprawdę dobrze w środku i na zewnątrz, i że jest dość dobrze wyposażone nawet w standardzie, zaczyna mieć sens, dlaczego jest tak udany. W tym artykule zamierzamy przejść przez wszystkie wspólne problemy z Hyundai Palisade i powiedzieć, które z nich należy zwrócić uwagę, jeśli jesteś zainteresowany jego zakupem.

Najczęstsze problemy z Hyundai Palisade są związane z silnikiem samochodu, różnymi kwestiami elektrycznymi, problemami z wyposażeniem, poduszkami powietrznymi i systemami bezpieczeństwa samochodu. Dobrą rzeczą jest to, że większość z tych problemów jest spowodowana albo brakiem odpowiedniej konserwacji, albo błędami Hyundai, które później w większości zostały rozwiązane za pomocą wycofania.

Podsumowując, Palisade to naprawdę zdolny rodzinny SUV, który oferuje wszystko w jednym pakiecie. Jest to również SUV, który zadowoli tych, którzy chcą cieszyć się czymś nieco bardziej luksusowym, ponieważ Palisade wypełnia lukę między luksusowymi SUV-ami a bardziej „zwykłymi” SUV-ami.

Hyundai Palisade – problemy z silnikiem

Wydaje się, że wielu właścicieli narzeka na sposób pracy silnika przy prędkościach autostradowych. Większość krytyków stwierdza, że silnik zbyt mocno wibruje i że podważa to ciszę i poziom komfortu samochodu. Nawet jeśli poziom wibracji jest poważny, to z pewnością można je odczuć. W związku z tym wielu właścicieli stwierdza, że po dłuższej jeździe z takimi prędkościami może stać się to dość męczące.

  Hyundai Veloster N Niezawodność

Hyundai nie uznał tego oficjalnie za problem, ponieważ uważa, że Palisade nie wibruje aż tak bardzo. Wydaje się również, że problem ten nie dotyczy wszystkich modeli Palisade, co rodzi pytanie, czy niektóre modele wibrują bardziej niż inne.

Hyundai Palisade – problemy elektryczne

Jak wspomniano na początku, Palisade stanowi pomost pomiędzy bardziej zwykłymi SUV-ami a luksusowymi SUV-ami, co oznacza, że jest to dobrze wyposażony SUV z mnóstwem funkcji, które można znaleźć w luksusowych SUV-ach. Jest to zarówno dobra, jak i zła rzecz, ponieważ te funkcje podnoszą poziom komfortu, ale mogą się również zepsuć i spowodować różne problemy.

Wielu właścicieli skarżyło się, że system infotainment samochodu może zawieść, pakiet łączności telefonicznej również może zawieść, podobnie jak Android Auto i Apple CarPlay. Niektórzy właściciele skarżyli się na reflektory samochodu, w których wzór wiązki tworzy ciemną plamę i obniża twoją widoczność w nocy. Wreszcie, automatyczne wycieraczki mogą czasem włączać się bez żadnego powodu.

Hyundai Palisade – problemy z wyposażeniem

Zanim współczesny samochód trafi do produkcji, zwykle przechodzi przez liczne sesje w tunelu aerodynamicznym, podczas których inżynierowie starają się dostosować profil aerodynamiczny samochodu, aby poradzić sobie z szumem wiatru. Wygląda na to, że Palisade nie został dostrojony do perfekcji, ponieważ wielu właścicieli skarży się, że samochód emituje zbyt dużo szumu wiatru wokół drzwi kierowcy lub nawet obu przednich drzwi.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Nexo

Innym poważnym problemem związanym z wyposażeniem jest ten, w którym przednia szyba ma tendencję do pękania bez wyraźnego powodu. Jest to rzeczywiście poważny problem, ponieważ wymiana przedniej szyby może kosztować tysiące dolarów, aby zastąpić. Ponadto niektórzy właściciele skarżyli się, że szyberdach może eksplodować w ten sam sposób.

Hyundai Palisade – problemy z poduszkami powietrznymi

W pełni funkcjonujące poduszki powietrzne są koniecznością dla wszystkich samochodów w dzisiejszych czasach, ponieważ poduszki powietrzne są prawdopodobnie najważniejszym systemem bezpieczeństwa, jaki może mieć samochód. Jeśli poduszka powietrzna zawiedzie, wszystkie inne systemy bezpieczeństwa w niektórych przypadkach nie wystarczą, aby Cię uratować. Dlatego też Hyundai wycofał Palisade rok lub dwa lata temu, ponieważ boczne poduszki powietrzne były wadliwe.

Według raportów poduszka nie była odpowiednio wyregulowana, więc mogła nie napełnić się podczas kolizji, co może znacznie zwiększyć szanse na poważne obrażenia.

Hyundai Palisade – problemy z systemami bezpieczeństwa

Aby zakończyć naszą listę najczęstszych problemów z Hyundai Palisade, musimy również wspomnieć o wszystkich problemach związanych z systemami oprogramowania bezpieczeństwa aktywnego samochodu. Właściciele twierdzą, że system monitorowania martwego pola ma tendencję do włączania się nawet wtedy, gdy w martwym polu nie ma żadnych samochodów. Czasami system wspomagania utrzymania pasa ruchu uniemożliwiał zmianę pasa, co skłoniło wielu właścicieli do jego całkowitego wyłączenia.

System automatycznego hamowania, który został zaprojektowany, aby włączyć się, gdy samochód wyczuwa zbliżające się zderzenie, jest również znany z tego, że czasami błędnie zatrzymuje samochód bez wyraźnego powodu.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Equus

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Palisade?

Hyundai Palisade jest jednym z najbardziej popularnych rodzinnych SUV-ów średniej wielkości, ponieważ jest to samochód dobrze wyposażony. Palisade wygląda naprawdę dobrze, co oznacza, że może stać zarówno na podjeździe na przedmieściach, jak i na parkingu firmowym.

Jest to niezwykle bezpieczny SUV z dużą ilością miejsca i przyzwoicie mocnymi silnikami. Dlatego, jeśli lubisz średniej wielkości SUV-y i nie przeszkadza Ci plakietka Hyundai, powinieneś zdecydowanie rozważyć zakup Palisade.

Czy Hyundai Palisade jest samochodem terenowym?

Palisade jest wyposażony w system AWD, co oznacza, że może poradzić sobie w trudnym terenie, takim jak śnieg, błoto i żwir. Hyundai nie zaprojektował jednak Palisade jako samochodu terenowego, ponieważ 99% klientów nie jest nawet zainteresowanych korzystaniem z niego jako samochodu terenowego.

Dlatego można go używać do łagodnego i umiarkowanego off-roadu, ale zawieszenie samochodu i układy napędowe nie zostały zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z czymś poważniejszym.

Czy Hyundai Palisade to największy SUV marki Hyundai?

Hyundai Palisade to nie tylko największy dotychczasowy SUV Hyundai, ale także największy samochód osobowy Hyundai w ogóle. Mierzy prawie 5000 mm (197 cali) długości, czyli tyle, ile niektóre pełnowymiarowe luksusowe limuzyny. Przy rozstawie osi wynoszącym 2,900 mm (115 cali), Palisade może również zmieścić trzy rzędy siedzeń, co czyni go najbardziej przyjaznym dla pasażerów samochodem w katalogu Hyundai.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z