Najczęstsze problemy z Hyundai Sonata

Hyundai Sonata

Hyundai Sonata to średniej wielkości sedan rodzinny, który został po raz pierwszy wprowadzony w połowie lat 80-tych i jest w ciągłej produkcji do dnia dzisiejszego. Sonata jest jednym z, jeśli nie najbardziej udanym sedanem Hyundai wszech czasów dzięki swojej wielkości i połączeniu wielu korzyści, ale bez kosztowania zbyt wiele.

Sonata zawsze była naprawdę niezawodnym samochodem, ale w tym artykule, mamy zamiar powiedzieć Ci najczęstsze problemy z Hyundai Sonata. Bez względu na to, jak niezawodny może być samochód, zawsze w tle czają się jakieś problemy, którymi trzeba się zająć. Na szczęście, Hyundai Sonata nie przychodzi z wieloma z nich.

Najczęstsze problemy Hyundai Sonata są związane z pasami bezpieczeństwa samochodu, silnikiem, skrzynią biegów, elektryką i potencjalnymi wyciekami paliwa. Większość z nich można rozwiązać dość łatwo, dlatego też Hyundai przeprowadził kilka wycofań, aby zaoszczędzić Ci kłopotu. Jako takie, należy zawsze sprawdzić, czy samochód, który szukasz ma wszystkie te potencjalne problemy rozwiązane.

W sumie, Sonata jest naprawdę użyteczny samochód, który nadal sprzedaje się dobrze, nawet w erze SUV-ów i crossoverów. Jeśli chcesz mieć średniej wielkości sedana, który nie rozbija banku, ale nadal robi wszystko naprawdę dobrze, powinieneś zdecydowanie rozważyć Hyundai Sonata.

Hyundai Sonata – problemy z pasami bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne to dwa najważniejsze czynniki bezpieczeństwa wszystkich współczesnych samochodów, na których opiera się cała reszta. Dlatego muszą one funkcjonować prawidłowo, jeśli chcesz być bezpieczny przez cały czas. Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa, Hyundai wydaje ogólnokrajowe wycofanie dla wszystkich modeli 2011-2015 z powodu wadliwych mechanizmów pasów bezpieczeństwa.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Genesis

Według raportu, wycofanie to objęło aż pół miliona sedanów. Problem polegał na tym, że łącznik pasów bezpieczeństwa nie był ustawiony prawidłowo, co oznaczało, że pasy mogły nie przytrzymać pasażerów w przypadku kolizji. W celu zwalczenia tego problemu przeprowadzono dwa wycofania, co oznacza, że nie jest to drobnostka, więc pamiętaj, aby to sprawdzić.

Hyundai Sonata – problemy z silnikiem

Silniki we współczesnych modelach Sonata wydają się być o wiele lepsze niż w wielu, które pojawiły się przed nimi. Najgorsze lata modelowe Hyundai Sonata pod względem silników to lata modelowe 2011, 2012 i 2013, ponieważ był to czas, kiedy Sonata była znana z całkowitych awarii silnika. Silnik nagle zacząłby emitować odgłosy brzęczenia, które później doprowadziły do jego zniszczenia.

Te problemy były tak poważne, że nawet rozpoczął pozew zbiorowy przeciwko Hyundai z powrotem w 2016 roku, kiedy sąd przyznał klientom Sonata wielki łączny 8,5 mln dolarów odszkodowania. Jeśli chcesz kupić Sonatę z tej epoki, upewnij się, że przejdziesz przez cały silnik i historię serwisową samochodu, aby być w 100% pewnym, że wszystko jest tak, jak powinno być.

Hyundai Sonata – problemy ze skrzynią biegów

Wydaje się, że skrzynia biegów w większości generacji Sonaty jest podatna na małe, nieistotne problemy lub czasami nawet bardziej poważne. Mniejsze problemy obejmują niewygodne zmiany i drgania, które w większości przypadków wpływały na poziom komfortu, podczas gdy mechanicy nie byli zagrożeni. Jednakże, skrzynia biegów jest również znana z problemów związanych z czujnikami.

  Hyundai Genesis Niezawodność

Te problemy związane z czujnikami mogą powodować uszkodzenia, jeśli nie są traktowane w odpowiednim czasie. Inne problemy to niski poziom płynu przekładniowego lub nawet zanieczyszczenie płynu, które również należy rozwiązać asap, w przeciwnym razie cała przekładnia może wybuchnąć.

Hyundai Sonata – problemy elektryczne

Modele Hyundai są niestety znane z tego, że cierpią z powodu różnych problemów elektrycznych i Sonata nie jest inna. Najczęstsze problemy elektryczne z Sonatą są związane z systemem infotainment samochodu i pakietem łączności telefonicznej. Inne problemy obejmują problemy z wadliwymi głośnikami, które mogą całkowicie zawieść i wadliwe oświetlenie.

Większość z tych problemów można rozwiązać za pomocą resetu oprogramowania lub czasami aktualizacji oprogramowania. Problemy związane z bezpiecznikami są również stosunkowo powszechne i również mogą być rozwiązane stosunkowo łatwo. Niektórzy właściciele stwierdzili, że problemy te można również rozwiązać poprzez ponowne podłączenie akumulatora i zresetowanie całego układu elektrycznego samochodu.

Hyundai Sonata – wycieki paliwa

Jedno z najnowszych przypomnień Hyundai było związane z wadliwie dokręconym przewodem paliwowym z wieloma modelami 2021-2022 Sonata. Są one zazwyczaj związane z modelami wyposażonymi w 4-cylindrowe silniki 2.5L. Ponieważ te rury nie są połączone odpowiednio, można nawet skończyć z znacznych wycieków paliwa.

W związku z tym należy zwrócić się do dealera firmy Hyundai, jeśli posiadasz model 2021/22 Sonata, ponieważ wycieki paliwa są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić nawet do pożaru.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Sonata?

Hyundai Sonata to jeden z najpopularniejszych, jeśli nie nawet najpopularniejszy sedan średniej wielkości w USA. Niewiele sedanów udaje się pochwalić ekstremalnymi liczbami sprzedaży, ponieważ żyjemy w erze zdominowanej przez SUV-y i crossovery, ale Sonata na pewno może.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 4

Jest to dobrze zaokrąglony samochód, który robi wszystko tak, jak powinno być zrobione, co oznacza, że powinieneś rzeczywiście rozważyć go, jeśli lubisz tego typu samochody. Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do luksusowych sedanów, Sonata prawdopodobnie nie będzie go ciąć, ale będziesz cieszyć się niższymi kosztami eksploatacji i lepszą niezawodnością.

Czy Hyundai Sonata jest najlepszym sedanem marki Hyundai?

Dwa najlepsze aktualne modele sedanów Hyundai to Sonata i Elantra, a jeśli masz budżet i chcesz mieć lepsze doświadczenie ogólne, powinieneś wybrać Sonatę. Hyundai oferuje również Accent jako najmniejszy sedan w linii sedanów Hyundai, ale Accent nie jest nigdzie tak zaawansowany ani dobry jak Elantra i Sonata.

Co się stało z designem samochodów Hyundai?

Społeczność motoryzacyjna wciąż mówi o tym, jak Hyundai wykonał zwrot o 180 stopni, jeśli chodzi o projektowanie samochodów. Starsze modele Hyundai były najmniej przyciągającymi uwagę samochodami na całej planecie, podczas gdy najnowsze samochody Hyundai wyglądają naprawdę intensywnie. Na przykład najnowszy Hyundai Sonata wygląda jak żaden inny sedan na rynku, niektórzy mogą nawet powiedzieć, że wygląda jak samochód koncepcyjny.

Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, z pewnością możemy powiedzieć, że Hyundai zaczyna tworzyć ciekawie wyglądające samochody, które będą przyciągać uwagę gdziekolwiek się znajdą.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z