Najczęstsze problemy z Hyundai Veloster

Hyundai Veloster

Hyundai Veloster to 2-drzwiowe sportowe coupe typu hatchback, zaprojektowane tak, aby oferować wszystko, czego można oczekiwać od Hyundaia, ale w mniejszej formie, która może być również naprawdę przyjemna w prowadzeniu. Veloster został po raz pierwszy wydany w 2011 roku i był w ciągłej produkcji do 2022 roku. Veloster został wycofany z produkcji, ponieważ rozpoczęła się era SUV-ów/crossoverów.

Jeśli chodzi o niezawodność, Veloster wydaje się być naprawdę niezawodnym samochodem, jeśli chodzi o większość ankiet i wykresów niezawodności. W tym artykule mamy zamiar omówić wspólne problemy z Hyundai Veloster, dzięki czemu możemy zaoferować Ci szersze zrozumienie tego, co trzeba posiadać Veloster i jak o niego dbać.

Najczęstsze problemy z Velosterem związane są z silnikiem, nagłą utratą mocy, odgłosami ping/pukania, problemami z elektryką oraz problemami z wyposażeniem. Warto wspomnieć, że niektóre z nich mogą być rzeczywiście poważne i powodować mnóstwo problemów, których naprawa może kosztować sporo pieniędzy.

Podsumowując, Veloster jest naprawdę dobrym samochodem i powinien służyć przez długi czas, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy odpowiednio o niego zadbasz. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem używanego, upewnij się, że wykonasz inspekcję przed zakupem, ponieważ to zaoszczędzi Ci wielu kłopotów w dłuższej perspektywie.

Hyundai Veloster – problemy z silnikiem

Najpoważniejszy wspólny problem z silnikiem w modelu Veloster jest związany z korbowodem silnika, który może zawieść i spowodować naprawdę drogie rachunki za naprawę. Korbowody są niezbędne do prawidłowej pracy silnika, bez nich silnik po prostu nie jest w stanie wytworzyć żadnego momentu obrotowego. Oznacza to, że muszą one być w stanie wytrzymać wszystkie siły związane z ciągłym podążaniem tłoków w górę i w dół.

  Hyundai Elantra Niezawodność

Warto wspomnieć, że większość kierowców, którzy prowadzą Velostera w normalny sposób, nie doświadczy tych problemów, ponieważ są one zarezerwowane głównie dla tych, którzy lubią naciskać na swoje samochody. Biorąc pod uwagę fakt, że Veloster jest samochodem wyczynowym i służy do spirytualnej jazdy, trochę szkoda, że wytrzymałość blach nie jest w stanie wytrzymać naprężeń z tym związanych.

Hyundai Veloster – Nagła utrata mocy

Wygląda na to, że Veloster jest również podatny na nagłą utratę mocy w różnych sytuacjach. Wielu właścicieli skarżyło się, że samochód stracił całą moc bez wyraźnego powodu i że Hyundai wcale nie był w tym pomocny. Jeden z właścicieli powiedział, że Hyundai uważa to za normalne i że samochód miał tylko błędny zapłon.

Co gorsza, problem ten jest najbardziej rozpowszechniony w samochodach o niższym przebiegu, a niektórzy właściciele powiedzieli, że nie ma absolutnie żadnego innego sposobu na naprawienie tego bez wymiany całego silnika, co może kosztować nawet 3500 dolarów bez uwzględnienia kosztów robocizny.

Hyundai Veloster – Pingowanie/stukanie dźwięków

Trzeci problem na tej liście jest raczej podobny do poprzednich na trzy różne sposoby. Po pierwsze, jest on również związany z układem napędowym samochodu i również przeważa w samochodach z niezbyt dużą ilością kilometrów na zegarze. Po trzecie, Hyundai również milczy na temat tego problemu w większości przypadków, nawet w przypadku samochodów, które są jeszcze na gwarancji.

Odgłosom pingowania i stukania towarzyszy zazwyczaj czarny dym wydobywający się z wydechu, a potencjalnie nawet kontrolka silnika. Jeden z właścicieli stwierdził, że Hyundai powiedział mu, że konieczna jest nowa skrzynia biegów, ale to nie rozwiązało tych problemów na dobre.

  Hyundai Venue Niezawodność

Hyundai Veloster – problemy elektryczne

Modele Hyundai są znane z tego, że doświadczają różnych problemów elektrycznych, a Veloster nie jest inny. Najczęstsze problemy elektryczne z Hyundai Veloster są związane z systemem oświetlenia samochodu i systemem infotainment Blue Link.

Wydaje się, że wiele osób absolutnie nienawidzi systemu infotainment Hyundai i sposobu, w jaki Hyundai wymaga dodatkowych opłat w celu odblokowania niektórych funkcji. System jest tak źle zaprojektowany, że musisz zapłacić kilkaset dolarów i wymienić komponent sprzętowy tylko po to, aby odblokować pewne funkcje, i musisz to robić za każdym razem, gdy chcesz czegoś więcej.

Hyundai Veloster – problemy z wyposażeniem

Veloster doświadcza również problemów związanych z wyposażeniem, z których większość dotyczy odpadających lub odbarwionych elementów wykończenia wnętrza samochodu. Szyberdach jest podatny na eksplozję w wielu modelach Hyundai, co doprowadziło nawet do ogromnego pozwu zbiorowego przeciwko Hyundai, w którym Hyundai został zmuszony do zrekompensowania wszelkich potencjalnych szkód, które wynikają z szyberdachu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Veloster?

Jeśli interesuje Cię 2-drzwiowy sportowy hatchback, który nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup Velostera. Veloster to Hyundai, co oznacza, że będzie działał cały czas, a samochód nie będzie wymagał od Ciebie niczego więcej niż jakikolwiek inny Hyundai.

Jeśli jednak jesteś fanem samochodów wyczynowych, są szanse, że uznasz Velostera za pozbawionego mocy. Ponadto Veloster to Hyundai, co oznacza, że nie jest wcale luksusowy. Ma co prawda sporo wyposażenia, ale w ostatecznym rozrachunku Veloster jest po prostu samochodem z poziomu ekonomicznego.

  Hyundai Kona Niezawodność

Dlaczego Hyundai zrezygnował z modelu Veloster?

Wraz z wprowadzeniem Hyundai Elantra i Hyundai Kona, Veloster został pozostawiony w nieco patowej sytuacji. Sprzedaż nie wzrastała, a podobne modele Hyundai, takie jak Kona i Elantra, stawały się coraz bardziej popularne.

Jeśli połączyć to z faktem, że SUV-y i crossovery są obecnie najpopularniejszymi samochodami na naszej planecie, jest raczej oczywiste, dlaczego Veloster musiał odejść.

Jakie samochody rywalizują z Hyundaiem Velosterem?

Niektórzy właściciele uważają, że Veloster jest ligą samą w sobie, ale konkuruje z innymi samochodami. Najbardziej znani rywale Hyundai Veloster to Toyota Corolla hatchback, Honda Civic hatchback, Mazda 3 hatchback i Mini Cooper.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z