Najczęstsze problemy z Hyundai Venue

Hyundai Venue to najmniejszy, najtańszy i najłatwiejszy do życia SUV Hyundai, jaki można kupić za pieniądze. Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w erze zdominowanej przez SUV-y/crossery, Venue z pewnością powinien być naprawdę popularnym samochodem. Venue udało się zdobyć sporo nagród, które jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność samochodu i próbują wepchnąć go do najbardziej popularnego segmentu samochodów, jaki istnieje.

Aby samochód odnosił sukcesy, powinien być niezawodny i wykonywać swoją pracę bez większych problemów z niezawodnością. Na szczęście Venue jest właśnie takim samochodem, ponieważ większość rankingów niezawodności i ankiet daje mu co najmniej cztery z pięciu gwiazdek za niezawodność. Dlatego Venue jest w naprawdę dobrym miejscu, aby stać się hitem, jeśli uda mu się zadowolić we wszystkich innych aspektach.

Najczęstsze problemy Hyundai Venue są związane z pasami bezpieczeństwa, różne problemy elektryczne, skrzynia biegów CVT, różne systemy bezpieczeństwa i światła. W sumie większość z tych problemów jest niewielka, jeśli odpowiednio dbasz o samochód, jeśli nie, mogą nawet stać się katastrofalne.

Podsumowując, Venue to naprawdę konkurencyjny SUV, który wcale nie rozbija banku. Jest to dobrze wyposażony mały SUV, który z pewnością zadowoli większość dotychczasowych klientów małych SUV-ów Hyundai.

Hyundai Venue – problemy z pasami bezpieczeństwa

Aby rozpocząć tę listę, musimy najpierw wspomnieć o problemach z pasami bezpieczeństwa, które są powszechne w wielu nowszych modelach Hyundai. Problem polega na tym, że napinacz pasów bezpieczeństwa może pęknąć w przypadku kolizji, co może znacznie zwiększyć szanse na odniesienie obrażeń. Problem ten jest na tyle poważny, że Hyundai wycofał z rynku tysiące modeli z lat 2020-2022, w tym kilka modeli Venue.

  Czy Hyundai Elantra to dobry samochód?

Jest to jedyne wycofanie, które zostało przeprowadzone na SUV Venue do tego momentu, co oznacza, że powinieneś skupić swoją uwagę na tych napinaczach pasów bezpieczeństwa, ponieważ nie chcesz, aby zawiodły. Co gorsza, materiały napinaczy mogą się zatrzasnąć i dosłownie wystrzelić małe odłamki, które mogą spowodować wiele szkód.

Hyundai Venue – problemy elektryczne

Jak w przypadku większości modeli Hyundai, Venue jest również podatny na różne problemy elektryczne, z których niektóre są gorsze od innych. Na przykład, niektórzy właściciele skarżyli się na osobliwy zapach spalenizny spod maski. Ten problem jest głównie w dół do przegrzanych przewodów, które mogą zapalić się, jeśli są pozostawione bez nadzoru przez dłuższy czas.

Ten problem wydaje się być naprawdę rzadki, więc będziemy musieli poczekać chwilę, aby zobaczyć, czy są one naprawdę powszechne, czy nie. Inne problemy elektryczne obejmują niedziałający klakson, problemy z systemem infotainment oraz potencjalne problemy z łącznością telefoniczną.

Hyundai Venue – problemy z przekładnią CVT

Kilku właścicieli skarżyło się na awarię przekładni CVT w modelach o niskim przebiegu, zwłaszcza w modelach z przebiegiem zaledwie 1000 lub 2000 mil. Na szczęście oba te przypadki były objęte gwarancją, co oznaczało, że Hyundai naprawił problem bezpłatnie. Najczęstszymi objawami problemów z CVT są opóźnione zmiany biegów, odgłosy szlifowania, migotanie i wszelkiego rodzaju inne nieprawidłowości.

Problemy te są sporadyczne, co oznacza, że będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy problemy te utrzymują się w modelach o większym przebiegu. Skrzynie biegów CVT nie są najbardziej niezawodnymi skrzyniami biegów, więc nie będzie niespodzianką, jeśli ta w końcu zawiedzie.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Palisade

Hyundai Venue – problemy z systemami bezpieczeństwa

Musimy również wspomnieć, że Hyundai Venue ma tendencję do cierpienia z powodu problemów związanych z systemami bezpieczeństwa, które mogą wpłynąć na ogólny poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. System zmiany pasa ruchu jest systemem o największej liczbie zgłoszonych problemów, ponieważ jest znany z tego, że wyłącza się bez wyraźnej przyczyny i nie powiadamia o przekroczeniu linii.

Inne problemy obejmują system ostrzegania o martwym polu, który również może zawieść, ale te problemy wydają się być dość rzadkie. W sumie, wiele z nich może również cierpieć z powodu problemów związanych z czujnikami, które można łatwo rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Hyundai Venue – Problemy ze światłami zewnętrznymi

Hyundai Venue również cierpi na problemy związane z reflektorami, a dokładniej, wielu właścicieli zgłosiło, że reflektory w Venue są nieco zbyt ciemne. Rozwiązaniem jest tutaj regulacja ustawienia reflektorów, aby świeciły na drogę pod bardziej odpowiednim kątem.

Z technicznego punktu widzenia jest to wada konstrukcyjna i Hyundai nie zajął się nią jeszcze oficjalnie. Tak czy inaczej, nie jest to istotny problem, ale należy się nim odpowiednio zająć, jeśli chcemy, aby nasze reflektory zawsze idealnie oświetlały drogę.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Hyundai Venue?

Hyundai Venue naprawdę oferuje wiele wartości za pieniądze, ponieważ jest to najtańszy SUV Hyundai, jaki można kupić. Biorąc pod uwagę, że Hyundai jest jedną z najbardziej udanych i największych marek motoryzacyjnych, jest to z pewnością dobra rzecz.

  Hyundai Nexo Niezawodność

Jednak nie należy oczekiwać, że sub 20k dolarów SUV być coś specjalnego w jakikolwiek sposób, kształt lub formę. Oznacza to, że przeciętny nabywca luksusowego samochodu prawdopodobnie nie będzie zadowolony z Venue. Venue wydaje się być również dość popularnym pierwszym samochodem dla wielu młodszych kierowców, co z pewnością jest dobrym znakiem.

Czy Hyundai Venue oferuje dużo miejsca?

Nie do końca. Mimo że nazwa Venue poniekąd sugeruje dużo miejsca, Hyundai Venue w ogóle nie ma nic wspólnego z miejscem do siedzenia. Jest to SUV, co oznacza, że z natury powinien mieć więcej miejsca w środku niż większość innych samochodów, ale tak naprawdę nie jest, ponieważ ogólny czynnik formy nie różni się zbytnio od małego hatchbacka.

W związku z tym Venue nie jest najlepszy, jeśli chodzi o przewożenie czterech dorosłych osób, ponieważ pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą czuć się nieco ciasno podczas długiej podróży. Przestrzeń ładunkowa jest przyzwoita, ale można ją powiększyć poprzez zastosowanie montowanego na dachu boxu bagażowego.

Który Hyundai Venue powinienem kupić?

Jeśli zależy Ci na spójnym doświadczeniu, takim, które jest warte zatrzymania samochodu na dłużej, powinieneś wybrać model SX(O) o najwyższym standardzie, ponieważ tylko on posiada wszystkie niezbędne funkcje. Modele z niższej półki są naprawdę kiepsko wyposażone i nie nadają się do codziennej jazdy w XXI wieku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z