Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz

Hyundai Veracruz

Hyundai Veracruz to 7-miejscowy duży SUV/crossover zaprojektowany, aby przenieść Hyundai na wyższy poziom. Veracruz został po raz pierwszy ujawniony w 2006 roku i był w ciągłej produkcji do 2016 roku, kiedy został zastąpiony przez nowy flagowy SUV Hyundai, Palisade.

Jeśli chodzi o niezawodność, duże SUV-y mają tendencję do radzenia sobie znacznie gorzej niż mniejsze odpowiedniki, ponieważ są bardziej złożone i pochodzą z większą ilością funkcji w całym. Jednak Veracruz udaje się być naprawdę niezawodnym SUV-em, ponieważ większość wykresów niezawodności i badań daje mu niemal perfekcyjny wynik co najmniej 4 gwiazdek na 5.

Nie oznacza to, że Veracruz jest pozbawiony swojej części wad, ponieważ jest to raczej niemożliwe w dzisiejszych czasach. Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz to problemy z wyposażeniem, elektryką, silnikiem, skrzynią biegów i czujnikiem tlenu.

Dobrą wiadomością jest to, że Hyundai Veracruz nie cierpi na zbyt poważne problemy, ale problemy te mogą występować stosunkowo często. W sumie Veracruz jest przyzwoitym używanym SUV-em, który może przewieźć wiele rzeczy i ludzi, dlatego wciąż jest dość popularnym SUV-em na rynku 2nd hand.

Hyundai Veracruz – Problemy z wyposażeniem

Prawdopodobnie najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz są związane z różnymi elementami wyposażenia i wykończenia wnętrza/zewnętrznego. Dla jednego, klamka jest znana z odpadania przy wielu okazjach, co jest raczej nerwowe. Inne kwestie to problemy z pilotem, ponieważ często nie udaje się odblokować/zablokować drzwi.

Musimy również wspomnieć, że silniki wycieraczek mogą zawieść, a tym samym stać się niezdolne do czyszczenia okien prawidłowo. Niektórzy skarżą się na pękające elementy wykończenia wnętrza, ale jest to głównie spowodowane złym utrzymaniem, zwłaszcza jeśli pozostawiasz samochód na słońcu przez dłuższy czas.

  Czy Hyundai Accent to dobry samochód?

Hyundai Veracruz – problemy elektryczne

Druga najczęstsza grupa problemów, które dotykają Veracruz, jest związana z różnymi przełącznikami i funkcjami elektrycznymi, które mogą zawieść bez wyraźnego powodu. Na początek, wiele lampek ostrzegawczych jest znanych z tego, że włączają się sporadycznie, zwłaszcza te związane z ESC i ABS. Jest to zła rzecz, ponieważ nigdy nie jesteś zbyt pewny, czy twój ESC i ABS są nawet zaangażowane prawidłowo.

Niektórzy skarżyli się na psujący się alternator, a inni na klimatyzację. Musimy również wspomnieć o potencjalnych problemach z oświetleniem zewnętrznym, a dokładniej z tylnymi migaczami i tylnym światłem hamowania, które mogą często zawodzić. Większość z tych problemów wynika z kłopotów sprzętowych, co oznacza, że nie można ich naprawić za pomocą prostych aktualizacji i resetów.

Hyundai Veracruz – problemy z silnikiem

Silnik w Hyundai Veracruz jest stosunkowo niezawodny, co oznacza, że większość osób nie będzie miała z nim wielu problemów. Jednak istnieje sporo skarg na to, że silnik zużywa zbyt dużo oleju lub nawet wycieka olej przez uszczelkę. Katalizator jest znany gripe z wielu samochodów wykorzystujących ten silnik, więc powinieneś skupić swoją uwagę na kotach, jak również.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Veracruz używane, powinieneś przejść przez uszczelki i dwukrotnie sprawdzić uszczelki oleju, jak wycieki mogą potencjalnie uszkodzić alternator, który z kolei może uszkodzić akumulator.

Hyundai Veracruz – problemy ze skrzynią biegów

6-biegowa automatyczna skrzynia biegów, w którą wyposażony jest Hyundai Veracruz, naprawdę dobrze pasuje do charakteru auta. Jasne, współczesny pełnowymiarowy SUV będzie miał więcej biegów do zabawy, a także będzie korzystał z bardziej płynnej skrzyni biegów jako całości. Jednak 6-biegowy automat znany jest z tego, że zmienia biegi w sposób szorstki, do tego stopnia, że potrafi wstrząsnąć całym samochodem.

  Czy Hyundai Genesis to dobry samochód?

Te spowodowały wiele skarg przez lata, które Hyundai próbował rozwiązać z licznymi aktualizacjami oprogramowania, ale na koniec dnia, transmisja była nadal błędne. W sumie, powinieneś przejść przez biegi kilka razy, aby zobaczyć, czy Veracruz, którym jeździsz jest po prostu nieregularny, czy nawet doświadczył poważniejszych problemów ze skrzynią biegów.

Hyundai Veracruz – problemy z czujnikiem tlenu

Czujnik O2 jest istotną częścią procesu spalania w samochodzie, co oznacza, że musi działać prawidłowo przez cały czas lub będzie powodować liczne problemy, takie jak brak mocy lub zmniejszona wydajność paliwa. Jeśli czujesz, że Twojemu Veracruzowi brakuje mocy przy przyspieszaniu i jeśli towarzyszy temu kontrolka silnika, to prawdopodobnie winowajcą jest czujnik O2.
W związku z tym należy udać się do dealera Hyundai i całkowicie wymienić czujnik, ponieważ jest to jedyny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Veracruz?

Jeśli potrzebujesz miejsca dla maksymalnie siedmiu osób, ale nie chcesz wydawać wątpliwych sum pieniędzy na coś zupełnie nowego lub coś z odznaką premium, Veracruz może być świetnym dodatkiem do Twojego garażu. Jest to duży SUV z wystarczającą ilością miejsca dla całej rodziny, Twojego bagażu, a nawet pary psów.

Jednak natychmiast zdasz sobie sprawę, że Veracruz to samochód z przeszłości, ponieważ w żaden sposób nie przypomina nowych modeli Hyundai. Była to epoka, w której Hyundai projektował samochody, które w ogóle nie zapadają w pamięć, co oznacza, że Veracruz robi wszystko, co chcesz, ale jako całość jest nadal dość nudny.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Sonata

Dlaczego Hyundai zaprzestał produkcji modelu Veracruz?

Odkąd się pojawił, Veracruz po prostu wydawał się jakiś niejasny. Jest to duży SUV z maksymalnie siedmioma miejscami, ale nie wygląda na to. Bez względu na kąt, z którego patrzysz na Veracruz, samochód nie wygląda wcale ciekawie, wygląda jakby został zaprojektowany do bycia nudnym.

Jednak gdy spojrzymy na konkurencję, wszystkie inne SUV-y z tego segmentu są duże, pewne siebie i pudełkowate, bo tego właśnie oczekują klienci na większości rynków. Dlatego też Hyundai zaprezentował model Palisade, który wygląda jak prawdziwy pełnowymiarowy SUV.

Czy Hyundai Veracruz jest samochodem terenowym?

Na początek, Veracruz pochodzi z FWD z fabryki, ale AWD jest dostępny jako opcja. Żaden model Veracruz nie jest dostępny ze skrzynią biegów o niskim zakresie obrotów, co jest poniekąd koniecznością dla prawdziwego off-roadera. Dlatego Veracruz nie jest prawdziwym off-roaderem i Hyundai nigdy nie zamierzał nim być.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z