Najczęstsze problemy z Hyundaiem i30N

Hyundai i30N to najpopularniejszy hot hatchback Hyundai, co oznacza, że łączy w sobie wszystkie zalety, których można oczekiwać od hatchbacka ze zgrzytliwym silnikiem i dobrze zestrojonym sportowym zawieszeniem i podwoziem. Model i30 N został po raz pierwszy wprowadzony w 2016 roku jako część trzeciej generacji i30. Od tego czasu i30 N cieszy się naprawdę dużą popularnością.

Jeśli chodzi o niezawodność, Hyundaiowi i30 N udaje się być równie niezawodnym jak jego model bazowy, czyli i30. Jest to niezwykle dobry wynik, ponieważ i30 w ogóle jest naprawdę niezawodny. Bądź co bądź, żaden samochód nie jest idealny, a my teraz zamierzamy wymienić wszystkie wspólne problemy z Hyundai 30N. Powiemy Ci, na czym musisz się skupić, jeśli jesteś zainteresowany zakupem i30N przez rynek używany.

Przede wszystkim, i30N cierpi na różne problemy elektryczne, które są dość powszechne w wielu modelach Hyundai. Inne problemy obejmują problemy z różnymi aktywnymi systemami bezpieczeństwa, problemy z pompą paliwową i potencjalne problemy z jakością budowy i wnętrzem grzechotki i piski.

Podsumowując, i30N jest niezwykle niezawodnym samochodem, jeśli odpowiednio się o niego zadba. Nawet jeśli i30N jest gorący hatchback, to nadal udaje się być dość przystępne do uruchomienia. W związku z tym zakup używanych modeli i30N nie powinien być zbyt dużym problemem, jeśli wiesz, czego szukasz.

Hyundai i30N – problemy z elektryką

Aby rozpocząć tę listę, musimy najpierw wspomnieć o różnych problemach elektrycznych, które mają tendencję do nękania i30N. System inforozrywki jest znany z tego, że może się wyłączyć lub całkowicie wyłączyć. Można to rozwiązać poprzez ponowne uruchomienie samochodu, ale czasami trzeba będzie albo zaktualizować system lub zresetować go całkowicie. A/C może również złamać, bardziej szczegółowo skraplacz A / C.

  Czy Hyundai Palisade to dobry samochód?

Należy również zwrócić baczną uwagę na wszystkie akcesoria wewnętrzne, przyciski i przełączniki, ponieważ mogą one zawieść w starszych modelach i30 N. Akumulator i alternator nie są często narażone na problemy, ale kiedy już do nich dojdzie, problemy te są zazwyczaj poważne. Dlatego pamiętaj, aby sprawdzić również te elementy.

Hyundai i30N – problemy z aktywnymi systemami bezpieczeństwa

Wszystkie współczesne modele Hyundai są wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego, które mają za zadanie zapewnić Ci bezpieczeństwo przez cały czas. Niektóre z tych systemów są lepsze od innych. Na niektórych rynkach nie można całkowicie wyłączyć aktywnego systemu wspomagania utrzymania pasa ruchu, co jest kłopotliwe, zwłaszcza jeśli system zaczyna sprawiać problemy.

Kilku właścicieli skarżyło się, że i30N ściąga na jedną lub drugą stronę, co może być stresujące podczas długich podróży autostradą. Inne problemy z systemem bezpieczeństwa związane są z nadmiernie czułymi czujnikami parkowania, które mogą się włączyć nawet wtedy, gdy w pobliżu nie ma żadnych obiektów fizycznych.

Hyundai i30N – problemy z pompą paliwa

Wygląda na to, że wielu właścicieli zgłaszało, że model i30N czasami cierpi na problemy z pompą paliwową. Jeśli zauważyłeś jakieś odgłosy, chrobotanie przy przyspieszaniu, problemy z uruchomieniem silnika lub zgaśnięcie samochodu przy starcie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że winna jest pompa paliwa. Te pompy paliwa są zużywalne, co oznacza, że prawdopodobnie będziesz musiał je wymienić w pewnym momencie.

  Najczęstsze problemy z Hyundai H1

Ponadto, filtr paliwa jest również znany z tego, że może się zatkać. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym momencie jest przetestowanie ciśnienia pompy paliwa z obu stron pompy. Można również usłyszeć pompę paliwa, gdy włączasz zapłon. Jeśli słyszysz, że pompa pracuje, są szanse, że twoja pompa paliwowa działa jak należy, a problem wynika z czegoś innego.

Hyundai i30N – Problemy z jakością konstrukcji oraz grzechotanie i skrzypienie elementów wykończenia wnętrza

Powiedzieliśmy już, że i30N jest naprawdę niezawodnym samochodem, ale to nie znaczy, że emanuje jakością we wnętrzu. Model i30 N kosztuje około 43 000 dolarów, co jest sporą kwotą jak na i30, ale nie za dużą jak na hot hatchbacka. Tak czy inaczej, za 43.000 dolarów można by oczekiwać, że samochód będzie wyposażony w materiały wyższej jakości we wnętrzu.

Starsze modele i30 N są jeszcze gorsze, ponieważ te mają tendencję do cierpienia z powodu różnych grzechotek i skrzypień zaledwie kilka lat po zakupie. Problem pogłębia jeszcze fakt, że nie można ich łatwo naprawić, ponieważ nigdy nie jesteś w 100% pewien, co jest przyczyną problemu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai i30N?

Jeśli jesteś osobą, która lubi jeździć hatchbackiem, ale uważasz je za wyjątkowo nudne, i30 N może być dla Ciebie idealnym samochodem. Ze zgrzytliwym 4-cylindrowym silnikiem, ekscytującym dźwiękiem silnika i świetną obsługą, i30N jest o wiele ostrzejszy niż zwykły hatchback, dlatego tak wiele osób kocha i30N.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 6

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy większymi samochodami, i30N będzie dla Ciebie zbyt ciasny. Nie jest to również najbardziej luksusowy samochód, zwłaszcza za tę cenę. Aby podjąć rozsądną decyzję o zakupie, musisz zdecydować, co cenisz bardziej, odznakę premium, komfort i luksus, czy szybkość, emocje i obsługę.

Jak długo może wytrzymać Hyundai i30N?

Niezwykle trudno jest właściwie ocenić, jak długo może wytrzymać każdy samochód, ponieważ istnieje wiele czynników, które się na to składają. Biorąc pod uwagę fakt, że i30N jest naprawdę niezawodnym samochodem, nie ma powodu, aby myśleć, że jeden z nich nie powinien być w stanie wytrzymać co najmniej 200 tys. mil. Jednakże, musimy również wziąć pod uwagę, że i30N jest samochodem wydajności.

Oznacza to, że samochody te są zwykle prowadzone dużo bardziej agresywnie w przeciwieństwie do zwykłych modeli i30. Bardziej agresywna jazda wymaga częstszego serwisowania, co oznacza, że może poważnie wpłynąć na długowieczność każdego samochodu, zwłaszcza samochodu wyczynowego.

Czy Hyundai i30N jest samochodem rodzinnym?

Hyundai i30N może być wykorzystywany jako samochód rodzinny, ale z pewnością nie jest to podstawowa rola tego auta. Ilość miejsc siedzących jest stosunkowo ograniczona, zwłaszcza jak na samochód kosztujący tyle pieniędzy. Jeśli masz młodszą rodzinę i lubisz samochody o wysokich osiągach, i30N może być wystarczający.

Jeśli jednak masz większą rodzinę, powinieneś zrezygnować z i30N, ponieważ nie jest on tak wygodny jak wiele innych samochodów w tym przedziale cenowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z