Najczęstsze problemy z Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee Problemy

Zanim Jeep wprowadził na rynek czwartą generację Jeepa Grand Cherokee, która będzie dostępna od 2011 do 2020 roku, Jeep Grand Cherokee był jednym z najbardziej niezawodnych modeli Jeepa. Obecnie jest to jeden z najmniej niezawodnych modeli Jeepa, ponieważ w modelu czwartej generacji występuje wiele problemów. Jakie są jednak najczęstsze problemy z Jeepem Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee ma wiele problemów, w tym awarię TIPM, problemy elektryczne, usterkę wyłącznika zapłonu, korozję trzonka zaworu, nieprawidłową zmianę biegów, marszczenie się skórzanej deski rozdzielczej i awarię regulatora szyb. Należy pamiętać, że problemy te występują w różnych latach modelowych i przy różnym przebiegu.

Aby uniknąć większości z tych problemów, konieczna jest właściwa pielęgnacja i konserwacja. Co więcej, użytkownicy powinni przestrzegać harmonogramu przeglądów Jeepa.

Jakie są najczęstsze problemy z samochodem Jeep Grand Cherokee?

Problemy z elektryką

Większość problemów, z którymi boryka się Jeep Grand Cherokee, jest związana z problemami elektrycznymi. Części elektryczne, takie jak TIPM, wyłącznik zapłonu i system bezpieczeństwa, mogą ulec awarii, powodując problemy z samochodem. Na przykład, jeśli nie ma zasilania, może to być spowodowane problemem ze stacyjką lub systemem bezpieczeństwa.

Poza tym Jeep Grand Cherokee 2018 jest zwykle wyposażony w wadliwe regulatory napięcia. Problem ten zmusił firmę Jeep do wycofania z rynku ponad 12 000 egzemplarzy. Dobra wiadomość jest taka, że z większością problemów elektrycznych w Jeepie Grand Cherokee można sobie poradzić.

Awaria TIPM

Jest to najczęstszy problem występujący w Jeepie Grand Cherokee. Występuje on powszechnie w roku modelowym 2011. Jeśli silnik Twojego samochodu nie uruchamia się lub ma trudności z uruchomieniem, głównym winowajcą jest uszkodzony TIPM. Co więcej, problem ten pojawia się zwykle po przejechaniu ponad 51 000 mil.

  Jeep Grand Cherokee L Niezawodność

Skórzana deska rozdzielcza marszczy się lub pęka

Innym częstym problemem występującym w Jeepie Grand Cherokee jest zużyta skórzana deska rozdzielcza z marszczeniami lub pęcherzykami powietrza. Mimo że nie jest to poważny problem, który wpływa na osiągi samochodu, to jednak sprawia, że samochód wygląda brzydko. Problem ten występuje również w modelu Grand Cherokee z 2011 roku i ujawnia się po przejechaniu ponad 60 000 mil.

Nieregularna elektroniczna zmiana przełożeń

Jeep był zmuszony wycofać z rynku ponad 32 000 samochodów z powodu tego problemu. Przyczyną problemu jest wadliwy elektromagnes blokady zmiany biegów, który powodował, że samochód utknął w pozycji „park” lub „neutral” pomimo zmiany biegów. Mimo to firma Jeep wykryła przyczynę problemu i została ona usunięta.
Główną przyczyną była wadliwa konstrukcja dźwigni zmiany biegów, która utrudniała kierowcy potwierdzenie, że samochód został ustawiony w położeniu „park”.

Awaria wyłącznika zapłonu

Uszkodzony wyłącznik zapłonu może spowodować, że poduszki powietrzne, wspomaganie hamulców i kierownicy nie będą działać zgodnie z przeznaczeniem. Problem ten dotyczył większości modeli Jeepa Grand Cherokee wyprodukowanych w latach 2005-2007. W związku z tym zostały one wycofane z rynku i problem został usunięty.

Jeep wykrył, że kluczyk zapłonu przełącza się do pozycji wyłączenia lub akcesoriów przy najmniejszym kontakcie z kolanem kierowcy, gdy samochód jest uruchomiony.

Awaria regulatora szyby

W przypadku awarii regulatora szyby, elektryczne szyby stają się bezużyteczne. W przeszłości wielu właścicieli Jeepa Grand Cherokee skarżyło się na ten problem. Jeśli masz uszkodzony regulator okien, musisz go wymienić, aby elektryczne szyby mogły działać prawidłowo.

  Częste problemy z samochodem Jeep Gladiator

Wadliwy alternator

Ten problem jest powszechny w modelach Jeep Grand Cherokee z lat 2012-2014. Wykryto, że niektóre samochody były wyposażone w wadliwy alternator, który mógł się zapalić podczas pracy samochodu. Niektóre z objawów zauważonych przez użytkowników to odgłosy piszczenia, zapach spalenizny i dym. Wystarczy wymienić uszkodzony alternator.

FAQ

Czy Jeep Grand Cherokee ma dużo problemów?

Przed wprowadzeniem na rynek Jeepa Grand Cherokee czwartej generacji, samochód ten miał kilka problemów. Jednak po wprowadzeniu go na rynek samochód ten zgłaszał kilka problemów, takich jak częste problemy z rozruchem silnika, powstawanie zmarszczek na tapicerce deski rozdzielczej i wiele innych.

Dlatego, jeśli chcesz mieć niezawodny model Jeep Grand Cherokee, rozważ wybór modelu z dowolnej innej generacji, poza czwartą. Najbardziej niezawodną generacją Jeepa Grand Cherokee jest generacja trzecia. W jej przypadku samochody są bardzo niezawodne i mają mniej problemów.

Który rocznik Jeepa Grand Cherokee ma dużo problemów?

Jeep Grand Cherokee z 2011 roku to model, z którym występuje najwięcej problemów. Użytkownicy zgłosili ponad 740 skarg, czyli najwięcej spośród wszystkich lat modelowych Jeepa Grand Cherokee. Niektóre z najczęstszych problemów, z jakimi boryka się ten samochód, to awaria TIPM, usterka wyłącznika zapłonu i marszczenie się skórzanej deski rozdzielczej.

Kiedy Jeep Grand Cherokee zaczyna mieć problemy?

To zależy od tego, jak dobrze konserwujesz swój samochód. Jeśli samochód jest regularnie konserwowany, nie powinien mieć poważnych problemów aż do przejechania ponad 150 000 mil. Jeśli jednak nie dbasz o konserwację Jeepa Grand Cherokee, problemy mogą pojawić się po przejechaniu ponad 80 000 mil.

  Jeep Commander Niezawodność

Jak długa jest żywotność Jeepa Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee jest jednym z najtrwalszych SUV-ów na rynku. Jeśli samochód ten jest odpowiednio konserwowany, może wytrzymać ponad 200 000 mil lub 20 lat. Przeciętnie Jeep Grand Cherokee może przejechać od 150 000 do 250 000 mil.

Czy utrzymanie Jeepa Grand Cherokee jest drogie?

Mimo że większość modeli Jeepa jest tania w utrzymaniu, utrzymanie Jeepa Grand Cherokee jest nieco droższe. Wynika to z faktu, że średni koszt jego utrzymania wynosi około 660 USD, podczas gdy średni koszt utrzymania samochodu typu SUV wynosi około 575 USD.

Jeśli jednak porównamy koszty utrzymania Jeepa Grand Cherokee z innymi średniej wielkości luksusowymi SUV-ami w tej klasie, okaże się, że jest on dość tani w utrzymaniu.

Końcowe przemyślenia

Teraz, gdy znasz już niektóre problemy, z jakimi możesz się spotkać podczas posiadania Jeepa Grand Cherokee, ważne jest, abyś dbał o swój samochód, aby uniknąć większości z nich. Jeśli rozważasz zakup używanego samochodu, trzymaj się z daleka od Jeepa Grand Cherokee z 2011 roku. Z drugiej strony, najbardziej niezawodnym modelem używanym jest Grand Cherokee z 2010 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Grand Cherokee to mocny, wydajny, luksusowy, komfortowy i elegancki SUV średniej wielkości. Aby jednak służył długo, należy o niego odpowiednio dbać i go konserwować. Kluczowe znaczenie ma także przestrzeganie dobrych nawyków jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z