Najczęstsze problemy z Jeep Wrangler

Jeep Wrangler Problemy

Jeep Wrangler został wprowadzony na rynek w 1986 roku. Jest to jeden z najbardziej kultowych samochodów ostatnich 20 lat i ulubieniec off-roadowców. Pomimo swojej popularności i osiągów w terenie, Jeep Wrangler ma też kilka problemów. Jakie są najczęstsze problemy związane z Jeepem Wranglerem?

Podobnie jak wiele modeli Jeepa, także Jeep Wrangler ma kilka problemów, które należy rozwiązać. Niektóre z typowych problemów z Jeepem Wranglerem to „chybotanie śmierci” Jeepa Wranglera, wycieki z obudowy oleju, uszkodzony wyłącznik zapłonu, przepalony silnik, awaria TIPM, pęknięcia w kolektorze wydechowym i problemy ze skrzynią biegów.

Jakie są najczęstsze problemy z samochodem Jeep Wrangler?

„Śmiertelne chybotanie” Jeepa Wranglera

Jeśli jesteś entuzjastą Jeepa Wranglera lub byłeś wcześniej jego właścicielem, to powinieneś znać ten termin. Chybotanie się pojazdu to zjawisko, którego doświadczają kierowcy Jeepa Wranglera. Samochód może stracić panowanie nad pojazdem podczas jazdy z prędkością ponad 65 mil na godzinę.

Kiedy więc kierowca uderzy w wyboje lub nierówności, kontrola nad kierownicą staje się prawie niemożliwa. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić stabilizator układu kierowniczego.

Uszkodzony moduł sterowania bezprzewodowego

Uszkodzony moduł sterowania bezprzewodowego w Jeepie Wranglerze może spowodować rozłączenie systemu komputerowego samochodu z modułem sterowania bezprzewodowego. Spowoduje to, że samochód nie ruszy z miejsca, a także nastąpi utrata wszystkich świateł i elementów deski rozdzielczej. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony moduł sterowania bezprzewodowego.

Awaria TIPM

Innym częstym problemem, z którym borykają się kierowcy Jeepa Wranglera, jest awaria TIPM. Uszkodzony Całkowicie Zintegrowany Moduł Zasilający (TIPM) może uniemożliwić uruchomienie samochodu, a także normalne funkcjonowanie kluczowych funkcji, takich jak wycieraczki i reflektory.

  Częste problemy z samochodem Jeep Patriot?

Firma Jeep musiała wycofać z rynku niektóre modele samochodów, ponieważ zauważyła, że w module TIPM wystąpił błąd rozrządu. Niektóre z samochodów dotkniętych usterką pochodziły z lat modelowych 2007 i 2008. Moduł TIPM musiał zostać przeprogramowany w punkcie sprzedaży.

Wycieki oleju

Problem ten występuje w modelach Jeep Wrangler z roku 2014. Obudowa filtra oleju w pojeździe albo pęka, albo się psuje. W takiej sytuacji olej wycieka do silnika i skrzyni biegów, co jest bardzo niebezpieczne. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić obudowę filtra oleju.

Wyciek z bocznych drzwi

Jest to kolejny problem, o którym powinni wiedzieć zainteresowani nabywcy. Woda zwykle przedostaje się do wnętrza samochodu przez górny róg drzwi po stronie kierowcy i pasażera. Jednymi z najbardziej dotkniętych tym problemem roczników są roczniki 1998 i 2002. Aby pozbyć się tego problemu, należy wymienić uszczelki drzwi.

Wadliwy wyłącznik zapłonu

Jeśli posiadasz lub zamierzasz kupić Jeepa Wranglera trzeciej generacji, powinieneś być przygotowany na to, że będziesz miał do czynienia z uszkodzoną stacyjką. Niektóre z objawów uszkodzonej stacyjki to: nieuruchamianie samochodu, zgaśnięcie silnika, szybki rozruch, a następnie zgaszenie silnika, rozładowanie akumulatora. Wymienić uszkodzoną stacyjkę, aby uniknąć tego problemu.

Pęknięcia w kolektorze wydechowym

Pęknięcia w kolektorze wydechowym to częsty problem w starszych modelach Jeepa Wranglera. Jeśli więc zaczniesz słyszeć klekoczący dźwięk wydobywający się z silnika pojazdu, to znak, że kolektor wydechowy ma pęknięcia i wymaga wymiany.

Problemy z przekładnią

Problemy ze skrzynią biegów występują bardzo często w prawie wszystkich Jeepach Wranglerach. Niektóre z najczęściej występujących problemów ze skrzynią biegów to zacinanie się skrzyni biegów, wyskakiwanie podczas jazdy i poślizg na jednym biegu. Większość problemów ze skrzynią biegów zaczyna się ujawniać po przejechaniu 30 000 mil. Wymień skrzynię biegów.

  Jeep Liberty Niezawodność

Problemy z głowicą cylindra

Jest to częsty problem w roku modelowym 2012 Jeepa Wranglera. Uszkodzona głowica cylindra może powodować nagłą utratę mocy i niewypał cylindra. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzoną jednostkę. Jednak w niektórych przypadkach może być konieczna wymiana całego silnika, co może być bardzo kosztowne.

Przepalony silnik

Przepalone silniki w Jeepie wranglerze są zwykle spowodowane niskim poziomem oleju. Zaskakujące jest to, że większość kierowców nigdy nie została o tym ostrzeżona, a jedynie słyszała nietypowe odgłosy. Naprawa może być kosztowna, ponieważ może być konieczna wymiana silnika.

FAQ

Czy Jeep Wrangler jest niezawodnym SUV-em?

Nie, Jeep Wrangler jest jednym z najmniej niezawodnych SUV-ów na rynku. Samochód ten boryka się z wieloma problemami. Jednak większość agencji niezawodności ocenia go jako samochód o niezawodności powyżej średniej. Mimo że samochód ten ma wiele problemów, większość z nich to drobne kwestie, z którymi łatwo sobie poradzić.

Jakiego roku modelowego Jeepa Wranglera powinienem unikać?

Jeśli szukasz używanego Jeepa Wranglera, warto wiedzieć, jakich roczników modelu należy unikać. Najmniej niezawodne modele Jeepa Wranglera to modele z lat 2007-2008 oraz 2012-2014. Oba te roczniki mają wiele problemów i należy ich unikać za wszelką cenę.

Poza tym, że mają wiele problemów, charakteryzują się wysokimi kosztami napraw i źle zaprojektowanym wnętrzem.

Czy utrzymanie Jeepa Wranglera jest drogie?

Konserwacja Jeepa Wranglera nie jest ani tania, ani droga, lecz przeciętna. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku większości Jeepów Wranglerów średni roczny koszt naprawy wynosi około 694 USD, a średni koszt naprawy to około 631 USD. A gdy porównamy Jeepa Wranglera z większością jego konkurentów, okaże się, że jest on całkiem tańszy w utrzymaniu.

  Czy Jeep Wrangler to dobry samochód?

Po przejechaniu ilu kilometrów Jeep Wrangler zaczyna mieć problemy?

To zależy od tego, jak dobrze dbasz o swojego Jeepa Wranglera. W większości przypadków drobne problemy zaczynają się pojawiać po przejechaniu ponad 80 000 mil. Z drugiej strony, poważne problemy pojawiają się po przejechaniu 200 000 km. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji większość z tych problemów nie wystąpi.

Ile lat wytrzymuje Jeep Wrangler?

To, jak długo Jeep Wrangler wytrzyma, zależy od tego, jak dobrze użytkownik dba o samochód i jakie ma nawyki w zakresie jazdy. Jeśli samochód ten jest dobrze utrzymany, może służyć przez ponad 15, a nawet 20 lat. W przybliżeniu, większość Jeepów Wranglerów przejeżdża ponad 250 000 mil, co jest bardzo wyjątkowe.

Wnioski

Po zapoznaniu się z niektórymi typowymi problemami dotyczącymi Jeepa Wranglera, ważne jest, aby dbać o swój samochód, jeśli chcesz, aby służył Ci dłużej. Również prawidłowe nawyki jazdy pomogą przedłużyć żywotność samochodu. Jednak mimo kilku problemów Jeep Wrangler ma wielu fanów i jest jednym z najlepszych terenowych SUV-ów na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z