Najczęstsze problemy z Kia Carnival

Kia Carnival

Samochody wielozadaniowe takie jak Kia Carnival są idealne dla dużych rodzin i do przewożenia towarów. Poza tym są one również bardzo wydajne, niedrogie i łatwe w utrzymaniu. Ale jakie są niektóre z powszechnych problemów, z którymi boryka się Kia Carnival?

Wspólne problemy z Kia Carnival to słaba przednia szyba, wadliwe rury szynowe, wadliwa maska, problemy elektryczne, zawodny system drzwi przesuwnych i usterka światła hamowania. Niektóre problemy wynikały z niedociągnięcia produkcyjnego, a Kia przypomniała sobie o nich i naprawiła je. Co więcej, niektóre lata modelowe mają mniej problemów niż inne.

Jakie są częste problemy z Kia Carnival?

Wadliwe rury szyny paliwowej

Szyna paliwowa jest częścią wtryskiwacza paliwa i pomaga równomiernie rozprowadzać paliwo podczas procesu spalania w silniku. Jeśli rurki szyny paliwowej są złe lub wadliwe, mogą spowodować zapalenie się samochodu, doprowadzić do wycieku paliwa lub spowodować silny zapach paliwa. Jednak tylko kilku użytkowników Kia Carnival zgłosiło, że ich samochody zapalają się z powodu wadliwej rury szyny paliwowej.

W kwietniu 2021 roku Kia wycofała ponad 3 600 Kia Carnivals z tym problemem. Kia zauważyła, że problem miał miejsce, ponieważ przyrząd do montażu szyny paliwowej nie był prawidłowo ustawiony podczas procesu montażu w dotkniętych modelach Kia. Dobrą wiadomością jest to, że problem ten nie spowodował żadnych obrażeń ani ofiar śmiertelnych.

Niezawodny system drzwi przesuwnych

Kolejnym problemem, który Kia wydała ostatnio w ramach wycofania, był zawodny system drzwi przesuwnych. Kia wydała wycofanie ponad 3000 Kia Carnivals z powodu wadliwego systemu drzwi przesuwnych. Samochody z tym problemem miały zwyczaj nie zatrzaskiwać się bezpiecznie i nagle otwierać podczas ruchu. Dotknięte problemem modele Kia to te wyprodukowane między 21 lipca a 6 października 2021 roku.

  Kia Rio Niezawodność

Kia stwierdziła, że samochody dotknięte problemem miały źle wykonane siłowniki w prawych drzwiach elektrycznych. Jednak, ponieważ Kia Carnival posiada gong ostrzegawczy, który gra cztery razy, gdy drzwi nie zamykają się dobrze, pozwoliło to użytkownikom zachować bezpieczeństwo i zabezpieczyć drzwi.

Kia wycofała wszystkie dotknięte problemem samochody w grudniu 2021 roku. Tak więc, zanim kupisz używany Kia Carnival z 2021 roku, upewnij się, że ten problem został naprawiony lub zleć właścicielowi jego naprawę.

Słaba przednia szyba

Chociaż ten problem nie jest bardzo powszechny, kilku użytkowników Kia Carnival zgłosiło go. Poza Kia Carnival, użytkownicy Kia Telluride również mieli podobny problem. Wielu użytkowników twierdzi, że przednia szyba Kia Carnival jest krucha, wadliwa lub źle zamontowana.

Wielu użytkowników skarżyło się, że ich przednia szyba Kia Carnival pękła z powodu małego kamienia. Większość pęknięć była zdecydowanie za duża niż się spodziewano. Jednak Kia nie wydała jeszcze wycofania, ponieważ wiele osób nie zgłosiło problemu do NTSA.

Niemniej jednak, jeśli masz pękniętą przednią szybę, możesz odwiedzić mechanika, aby ją wymienić, zanim zaczniesz mieć problemy z widocznością.

Wadliwa maska

Ten problem jest powszechny w starych modelach Kia Carnival. Większość dotkniętych problemem modeli Kia Carnival została wyprodukowana między 2005 a 2014 rokiem. Ten problem jest zwykle spowodowany przez korozję. Z powodu korozji, zatrzask bezpieczeństwa maski może nie działać odpowiednio. W rezultacie zawsze istnieje ryzyko, że maska może się otworzyć podczas jazdy samochodu.

  Najczęstsze problemy z samochodem Kia Soul

Kia przypomniała sobie o wszystkich dotkniętych problemem modelach, które zostały wyprodukowane między 15 czerwca 2005 r. a 4 kwietnia 2014 r.

Usterka światła hamowania

Modele Kia Carnival wyprodukowane między 2006 a 2011 rokiem musiały zostać wycofane z powodu usterki przełącznika światła hamowania. Problem ten uniemożliwia włączenie się światła hamowania po wciśnięciu pedału hamulca. Dlatego, jeśli planujesz zakup używanego Kia Carnival, który został wyprodukowany w tym okresie, upewnij się, że problem został naprawiony.

Problemy elektryczne

Modele Kia Carnival z lat 2005-2009 również musiały zostać wycofane z powodu zwarcia, które może mieć miejsce i spowodować przeciążenie elektryczne. Mogło to doprowadzić nawet do pożaru. Kia odkryła, że problem ten został spowodowany przez olej i wilgoć, które mogą przeniknąć do zasilania modułu sterującego ABS.

FAQ.

Czy samochód Kia Carnival jest niezawodny?

Samochody marki Kia są znane z tego, że są niezawodne. Jednak Kia Carnival nie jest tak niezawodna w porównaniu z podobnymi minivanami od Toyoty i Hondy. Większość agencji niezawodności przyznała Kia Carnival ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Jeśli więc szukasz bardzo niezawodnego minivana, powinieneś ponownie rozważyć swój wybór.

Jak długo wytrzymuje Kia Carnival?

Jeśli Kia Carnival jest odpowiednio konserwowana i prowadzona, może z łatwością wykręcić ponad 200 000 mil. A jeśli właściciel jeździ co najmniej 13 000 mil każdego roku, samochód powinien trwać co najmniej 15 lat. Aby tak się stało, użytkownik powinien stosować się do zalecanych przez producenta planowanych usług serwisowych.

Czy Kia Carnival jest droga w utrzymaniu?

Nie, Kia Carnival jest bardzo tania w utrzymaniu w porównaniu z innymi minivanami. Średnio utrzymanie Kia Carnival kosztuje od 100 do 250 dolarów. Jest to znacznie tańsze niż średnia dla samochodów głównego nurtu, których utrzymanie kosztuje około 652 USD. Tak więc, właściciel Kia Carnival oszczędza bardzo dużo. Jednak niektóre części mogą być tak kosztowne w utrzymaniu i naprawie.

  Najczęstsze problemy z Kia EV6

Jaki jest najmniej niezawodny rok modelowy Kia Carnival?

Tytuł dla najmniej niezawodnego roku modelowego Kia Carnival wędruje do roku modelowego 2015 Kia Carnival. Ten samochód przychodzi z wieloma problemami, takimi jak wadliwa maska i problemy elektryczne. Za 2015 Kia Carnival podąża ściśle Kia Carnival z 2022 roku. Niemniej jednak, przy terminowej opiece i konserwacji, samochody te mogą trwać długo.

Czy Kia wytrzymują tak długo jak Toyoty?

Tak, Kiasy trwają tak długo jak Toyoty, Hondy i Hyundaie. Jeśli prawidłowo konserwowane i naprawiane, Kias może trwać ponad 200k mil lub nawet więcej. Poza tym, producent zapewnia gwarancję na układ napędowy, która trwa do 100.000 mil. Z drugiej strony, Kiasy wytrzymują ponad 200 tys. mil.

Final thoughts

Jeśli jesteś na rynku dla używanego Kia Carnival, ważne jest, aby wiedzieć, który rok modelowy jest bardziej niezawodny i z mniejszą liczbą problemów niż inne. Kia Carnival jest fantastycznym MPV, ale ma kilka problemów, na które zainteresowani nabywcy powinni być przygotowani.

Niemniej jednak, przy odpowiedniej opiece i konserwacji, ten samochód nie powinien rozwijać wielu problemów i będzie trwał przez bardzo długi czas. Ogólnie rzecz biorąc, Kia Carnival jest wśród najlepszych minivanów, które można mieć.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z