Najczęstsze problemy z Kia EV6

Kia EV6

Kia EV6 to w pełni elektryczny kompaktowy crossover SUV. Od swojego debiutu w 2022 roku Kia EV6 jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się all-elektrycznych kompaktowych crossoverów SUV. Jednak jak wszystkie samochody, również ten model boryka się z kilkoma problemami. Niemniej jednak, jakie są powszechne problemy z Kia EV6?

Wspólne problemy z Kia EV6 to niedziałający moonroof, problemy z hamowaniem, problemy strukturalne, problemy z przednią szybą, problemy z widocznością, odrzucenia przez dealerów Kia i problemy z jazdą na jednej pedale. Należy pamiętać, że są to pierwsze problemy, które można zauważyć, a kolejne mogą się pojawić, gdy samochód przejedzie więcej kilometrów.

Jakie są częste problemy z Kia EV6?

Problemy z hamowaniem

Najczęstszym problemem w Kia EV6 są problemy z hamowaniem. Pierwszym problemem związanym z hamowaniem jest staczanie się do tyłu. Kiedy samochód zatrzymuje się podczas wjeżdżania na wzniesienie, toczy się do tyłu, gdy pedał hamulca jest wciśnięty. Dzieje się tak, mimo że samochód ma wystarczającą siłę hamowania, aby się zatrzymać, ale nadal będzie toczyć się do tyłu.

Inne problemy z hamowaniem to hamulce awaryjne i postojowe. Niezależnie od problemów z hamowaniem, nadal możesz zlecić mechanikowi ich naprawę.

Niedziałający szyberdach

Ten przypadek nie jest bardzo powszechny w większości modeli Kia EV6, ale kilka osób skarżyło się na niego. Jeden z użytkowników zgłosił, że ich moonroof eksplodował podczas jazdy. Na szczęście kierowca miał zamkniętą osłonę przeciwsłoneczną, więc szyby nie wylały się na nich i nie spowodowały poważnych konsekwencji. Przypadek ten jest jednak dość odosobniony i Kia nie wydała jeszcze recallu ani nie przyznała się do istnienia problemu.

  Kia Rio Niezawodność

Problemy z przednią szybą/widocznością

Problemy z przednią szybą są spowodowane niedziałającym systemem ogrzewania lub wentylacji. Użytkownicy mówią, że temperatura spada poniżej 40-tki, gdy system przestaje działać. Stąd system zaparowuje, a to prowadzi do prawie zerowej widoczności. Jest to bardzo poważny problem, który może prowadzić do śmiertelnych wypadków i obrażeń.

Przed naprawą problemu, można stale przetrzeć przednią szybę jasne za pomocą szmatki. Podobnie jak większość problemów na tej liście, kilku użytkowników zgłosiło skargę, ale Kia nie wydała jeszcze odwołania.

Problemy strukturalne

Innym częstym problemem z Kia EV6 są problemy strukturalne. Wielu użytkowników skarżyło się na posiadanie źle ustawionej tylnej klapy. Większość z nich uważa, że jest to kwestia bezpieczeństwa, ale Kia nie wydała jeszcze przypomnienia. Użytkownicy stwierdzają, że część nadwozia, z którą połączone są zawiasy, nie jest wystarczająco mocna, aby otworzyć i zamknąć ciężką, niewyważoną klapę tylną.

Jeśli więc próbują zamknąć źle ustawioną klapę tylną zgodnie z obecnym projektem, powoduje to jej uszkodzenie. Mimo to, problem ten występuje w wybranych modelach Kia EV6. Wielu właścicieli próbowało wyregulować klapę tylną, ale nie udało im się to. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie prac nadwoziowych, co Kia może zrobić, jeśli przypomni sobie o samochodach dotkniętych tym problemem.

Problemy z jazdą na jednym pedale

Jest to kolejny problem, który odnotowali niektórzy użytkownicy Kia EV6. Jeden z kierowców stwierdził, że hamulce awaryjne włączyły się, gdy jechał w trybie jednośladowym i zbliżał się do zatrzymania. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ kierowca za Tobą może zaorać tył Twojego samochodu.

  Kia Sedona Niezawodność

Większość użytkowników rozwiązała ten problem poprzez ręczne wyłączenie hamulców. Jest to dość trudne, ponieważ niedoświadczeni kierowcy nie wiedzieliby co zrobić. Niestety, Kia nie wycofała jeszcze samochodów z tym problemem. W rezultacie. Użytkownicy muszą naprawić problem na własną rękę.

Odrzucenie przez dealerów Kia

25 maja 2022 r. firma Kia wydała nakaz wycofania się z rynku po zidentyfikowaniu problemu związanego z bezpieczeństwem pojazdów mechanicznych. Ponieważ Kia EV6 jest wyposażona w Shifter Control Unit (SCU) i silnik siłownika zapadki parkingowej, SCU może wyłączyć system parkowania, jeśli wystąpią wahania napięcia. Wielu użytkowników zgłaszało, że dzieje się tak, gdy samochód jest wyłączony i znajduje się w pozycji zaparkowanej.

Dodatkowo problem ten powodował staczanie się samochodu, co zwiększało ryzyko wypadku i obrażeń. Dlatego Kia upoważniła swoich dealerów do aktualizacji oprogramowania Shifter Control Unit bez ponoszenia kosztów. Natomiast wielu właścicieli Kia EV6 skarżyło się, że dealerzy wolno reagowali na zgłoszenia serwisowe, co opóźniało naprawę.

FAQ.

Czy Kia EV6 jest samochodem niezawodnym?

Tak, Kia EV6 powinna być niezawodnym samochodem. Większość agencji zajmujących się niezawodnością przewiduje, że Kia EV6 będzie miała ponadprzeciętną niezawodność w porównaniu z innymi nowymi samochodami. Przewidywanie to opiera się na historii Kia. Poza tym Kia produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku.

Czy utrzymanie Kia EV6 jest drogie?

Nie, utrzymanie Kia EV6 jest bardzo tanie. Jest to zgodne z większością samochodów całkowicie elektrycznych. Kia podaje, że średnio na utrzymanie Kia EV6 przez ponad 5 lat weźmie szacunkowo 3 960 dolarów. Na tej samej notatce, będzie wymagać tylko około 1,120 dolarów w planowych konserwacji usług. To pomaga użytkownikom zaoszczędzić około 70% w porównaniu do rywali napędzanych gazem.

  Kia Sorento Niezawodność

Ile mil wytrzymuje elektryczna Kia?

Kia EV6 to elektryczna Kia o najlepszym zasięgu i pojemności baterii. Tak więc, w zależności od poziomu wykończenia, który wybierzesz, samochód może pokonać od 230 do 310 mil. Dlatego powinieneś spodziewać się co najmniej 300 000 do 400 000 mil z jego baterii przez około 1 500 cykli ładowania.

Ile kosztuje ładowanie Kia EV6?

Koszt będzie zależał od tego, gdzie ładujesz samochód. Jeśli jest w domu, zajmie to około 16p/kWh, co doprowadzi do 4,5 kosztu na milę. Przeciwnie, jeśli jest to publiczna stacja ładowania, zajmie około 30 p/kWh do 80% ładowania, co doprowadzi do 8,3 kosztów na milę. Dlatego ładowanie w domu jest znacznie tańsze niż na publicznej stacji ładowania.

Podsumowanie

Kia EV6 to wyjątkowy całkowicie elektryczny crossover SUV. Wygląda spektakularnie, ma nowoczesne funkcje i duży zasięg. Poza tym jest bardzo popularny i wydajny. Jednak kluczowe dla użytkowników jest poznanie niektórych problemów, które napotkają na swojej drodze. A w miarę starzenia się samochodu mogą zostać odkryte kolejne problemy.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to ładny, elegancki, praktyczny i wydajny samochód dla ludzi, którzy pragną fantastycznego całkowicie elektrycznego crossovera SUV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z