Najczęstsze problemy z Kia Forte

Kia Forte

Kia jest popularna za tworzenie jednych z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Kia Forte nie jest wyjątkiem, ponieważ jest to niezawodny samochód. Dodatkowo jest wydajny, wygodny i praktyczny. Niemniej jednak, Kia Forte również przychodzi z kilkoma problemami. Ale jakie są powszechne problemy z Kia Forte?

Typowe problemy z Kia Forte to problemy z silnikiem, problemy z oświetleniem zewnętrznym, nieprawidłowo działająca skrzynia biegów, wadliwy przełącznik lamp, problemy z dźwiękiem, nieszczelne wnętrze i wyciek płynów. Aby uniknąć doświadczania większości z powyższych problemów, upewnij się, że przestrzegasz zalecanych przez producenta planowych usług serwisowych.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Forte?

Problemy z silnikiem

Wielu użytkowników Kia Forte zgłosiło posiadanie różnych problemów z silnikiem. Niektóre z tych problemów obejmują nienormalne dźwięki stukania z powodu nadmiernego przeciągania, błędnego zapłonu, drżenia i całkowitej awarii silnika. Należy pamiętać, że problemy z silnikiem szaleją w roku modelowym 2017 Kia Sportage. Dotknięci użytkownicy mówią, że ten problem pojawia się, gdy samochód uderza w około 30 000 mil.

Niektórzy użytkownicy nawet posunęli się do narzekania, że ich silniki nagle umierają podczas jazdy, co zwiększa szanse na wypadek. Po sprawdzeniu samochodu, większość mechaników powiązała ten problem z uszkodzonymi cewkami zapłonowymi. Tak więc, aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzone cewki zapłonowe.

Nieprawidłowe działanie skrzyni biegów

Innym częstym problemem z Kia Forte jest nieprawidłowo działająca skrzynia biegów. Niektóre z oznak nieprawidłowego działania skrzyni biegów to szorstka zmiana biegów, zanieczyszczenia w płynie transmisyjnym, zapalająca się kontrolka silnika i nietypowe odgłosy skrobania. Problem ten jest powszechny w modelu 2011 Kia Forte. Zwykle zdarza się, gdy osiągnie około 57 000 mil.

Problemy z przekładnią są nie tylko niebezpieczne dla Twojego samochodu, ale mogą spowodować wypadek. Tak więc, jeśli masz problemy z transmisją, zapewnij, aby naprawić problem. Poza tym, naprawa skrzyni biegów może być kosztowna i czasochłonna.

  Czy Kia Seltos to dobry samochód?

Problemy z oświetleniem zewnętrznym

Wielu użytkowników Kia Forte zgłosiło posiadanie problemów z oświetleniem zewnętrznym. Ten problem jest powszechny w 2015 Kia Forte i zwykle ma miejsce, gdy samochód uderza około 56 000 mil. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że światła zewnętrzne zaczynają nagle migotać, podczas gdy inni mówili, że światła nagrzewały się, a nawet topiły.

Jeśli zauważysz, że Twój samochód ma problemy z oświetleniem zewnętrznym, upewnij się, że mechanik naprawi podstawowy problem. W większości przypadków jest to spowodowane wadliwymi przewodami.

Nieszczelne wnętrze

Jest to jeden z najbardziej irytujących problemów w Kia Forte. Kilku użytkowników zgłosiło posiadanie nieszczelnego wnętrza, które skończyło się uszkodzeniem zarówno przednich, jak i tylnych siedzeń. Jeśli nie zajmiemy się tym na czas, nieszczelne wnętrze doprowadzi również do rozwoju pleśni i trwałego uszkodzenia siedzeń i wnętrza samochodu.

Należy pamiętać, że problem ten jest powszechny w modelu 2014 Kia Forte. Występuje również, gdy samochód uderza ponad 23.000 mil. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić mechanikowi kontrolę i wymianę pasków pogodowych, aby zapobiec wyciekom.

Wadliwy przełącznik lamp

Kia musiała wycofać ponad 980 000 pojazdów z powodu wadliwego przełącznika lamp. Wadliwy przełącznik lamp służy do zakłócania funkcji tempomatu, światła hamowania i przycisku w samochodzie. Ponadto, wadliwy przełącznik mógł sprawić, że po włączeniu zapłonu skrzynia biegów błędnie przestawiała się z parku. W rezultacie powodowało to, że samochód ruszał bez żadnego ostrzeżenia.

Problem ten szalał w modelu Kia Forte z 2010 roku. Wszystkie dotknięte tym problemem samochody zostały wycofane z rynku i wymieniono w nich wadliwy przełącznik lamp.

  Czy Kia Niro to dobry samochód?

Wyciek płynu

Ten problem dotyczył tylko modeli Kia Forte z 6sp manualną skrzynią biegów. Uszczelki osi mogą stać się wadliwe z powodu interferencyjnego dopasowania osi. Stąd może to spowodować wyciek płynu, a później awarię osi. Aby rozwiązać ten problem, będziesz miał mechanika zastąpić oryginalną część z poprawioną częścią.

Upewnij się, że wymienisz zarówno lewe, jak i prawe uszczelki osi, nawet jeśli masz wyciek po jednej stronie.

Problemy z dźwiękiem

Kia Sportage jest wyposażona w doskonały system infotainment. Jednak system dźwiękowy ma problemy, na które użytkownicy powinni zwrócić uwagę. Błąd oprogramowania w kilku modelach Kia sprawia, że ich głośniki w ogóle nie wytwarzają dźwięku. Problem ten jest powszechny od 2011 do 2016, a także w latach modelowych 2018 Kia Forte.

Problem ten zwykle ma miejsce po 73 000 mil na dotkniętych modelach. Aby naprawić ten problem, trzeba będzie wykonać twardy reset.

FAQ

Czy Kia Forte jest niezawodna?

Kia Forte jest bardzo niezawodnym samochodem. Wiele agencji zajmujących się niezawodnością oceniło go wysoko w swojej klasie. Na przykład Repairpal zapewnia temu samochodowi ocenę niezawodności na poziomie 4,5 na 5,0. Jest to jeden z najlepszych wyników w swojej klasie. Poza tym Kia Forte jest tania w utrzymaniu, a jej części zamienne są w przystępnej cenie.

Jak długo wytrzymuje Kia Forte?

To zależy od tego, jak dobrze utrzymujesz i prowadzisz samochód. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji Kia Forte może przetrwać od 200 000 do 300 000 mil. Niemniej jednak, jeśli chcesz, aby Twój samochód przetrwał tak długo, będziesz musiał również ćwiczyć dobre nawyki jazdy. Bez odpowiedniej opieki i konserwacji samochód może nie przetrwać ponad 200 000 mil.

  Kia K900 Niezawodność

Czy Kia Forte jest droga w utrzymaniu?

Kia Forte jest tania w utrzymaniu. Szacuje się, że Kia Forte będzie kosztować około 5 805 dolarów na konserwację i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji. Jest to wynik lepszy od średniej branżowej dla sedanów, która wynosi okrągłe 1 291 dolarów.

Czy Kia Forte utrzymuje swoją wartość?

Większość modeli Kia dobrze trzyma swoją wartość. Na przykład, Kia Forte będzie amortyzować tylko o 21% przez pierwsze 5 lat posiadania. Oznacza to, że właściciel może odsprzedać tego eleganckiego i wygodnego sedana za 20 635 dolarów. W porównaniu z rywalami można zauważyć, że Kia Forte dobrze trzyma swoją wartość.

Jaka jest najmniej niezawodna Kia Forte?

Kia znana jest z produkcji jednych z najbardziej niezawodnych modeli na rynku. Niemniej jednak, choć Kia Forte jest niezawodna, nie wszystkie jej lata modelowe są niezawodne. Na przykład, Kia Forte z 2012 roku rejestruje wiele problemów. Ale najczęstsze problemy z Kia Forte są związane z silnikiem. Oprócz Kia Forte 2012, rok modelowy 2010 również ma wiele problemów.

Wnioski

Kia Forte to ładny sedan średniej wielkości z kilkoma wyróżniającymi się cechami. Ten samochód jest również niezawodny, wygodny, praktyczny, wydajny, bezpieczny i niedrogi. Ale jak każdy samochód, ma też wiele problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niemniej jednak, większość z tych problemów można uniknąć przy odpowiedniej opiece i konserwacji.

Jeśli Kia Forte jest dobrze utrzymany i prowadzony prawidłowo, może trwać przez ponad 250 000 mil. Pomimo kilku problemów, z którymi przychodzi ten samochód, jest to niesamowity sedan średniej wielkości.

Nowy na Auta Luksusowe A2Z