Najczęstsze problemy z Kia Picanto

Kia Picanto

Kia Picanto to znakomity samochód miejski o prostej konstrukcji, ale świetnych osiągach. Jest również niezawodny, praktyczny, paliwooszczędny i przyjemny w prowadzeniu. Pomimo tego, że jest wyjątkowy pod wieloma względami, ten samochód również rozwija wiele problemów w miarę starzenia się. Ale jakie są wspólne problemy z Kia Picanto?

Wspólne problemy z Kia Picanto są nieregularne biegu jałowego, pęknięte węże gumowe, problemy z wałem korbowym, hałas z tyłu hamulca, trudności ze zmianą biegów, problemy z pompą paliwową, regulator ciśnienia paliwa i trzeszczący hałas podczas kierowania. Większość z tych problemów występuje z powodu zużycia Kia Picanto.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Picanto?

Problemy z wałem korbowym

Jest to jeden z głównych problemów, na który powinni być gotowi wszyscy użytkownicy Kia Picanto. Wielu użytkowników zgłosiło problemy z wałem korbowym, takie jak awaria czujnika położenia wału korbowego, awaria śruby koła pasowego wału korbowego lub zatrzaśnięcie wału korbowego tuż za rozrządem korbowym.

Jeśli więc w Twoim Kia Picanto wystąpi któryś z powyższych problemów z wałem korbowym, powinieneś poddać go kontroli. Może to być spowodowane wadliwą śrubą, złym czujnikiem lub zatrzaśniętym wałem korbowym. Niezależnie od przypadku, trzeba będzie wymienić złą część na dobrą.

Awaria regulatora ciśnienia paliwa

Kolejnym problemem, z którym właściciele Kia Picanto powinni być gotowi się zmierzyć, jest posiadanie uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa. Jeśli pompa paliwowa działa prawidłowo, ale wykrywasz, że żadne paliwo nie dociera do wtryskiwaczy paliwa, to jest to znak, że regulator paliwa jest wadliwy. Brak naprawy tego problemu spowoduje problemy z uruchomieniem samochodu.

Ten problem może być rozwiązany przez wymianę regulatora ciśnienia paliwa.

  Kia Forte Niezawodność

Niewyraźna praca na biegu jałowym

Chociaż ten problem nie jest bardzo powszechny, wielu użytkowników zgłosiło jego doświadczanie. Kiedy użytkownik uruchamia samochód, praca na biegu jałowym jest nieregularna. Ten problem jest zwykle spowodowany przez dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest kontrola biegu jałowego, która może się zacinać i będzie wymagała smarowania, aby ją naprawić. Drugi winowajca wadliwy czujnik przepustnicy. Jeśli ta część jest wadliwa, należy ją natychmiast wymienić, aby zapobiec problemowi.

Hałas tylnego hamulca

W przeciwieństwie do pierwszych trzech problemów, ten problem nie jest bardzo powszechny i zdarza się w wybranych samochodach. Dotknięte osoby zgłosiły, że słyszą szum wydobywający się z tylnych hamulców. Poza tym, większość osób dotkniętych problemem stwierdziła, że ten problem zazwyczaj występował, gdy samochód uderzył ponad 20 mil lub tak.

Problem ten został powiązany z wadą fabryczną, ponieważ wydaje się, że nie ustępuje całkowicie.

Skrzypiący hałas podczas kierowania

Jest to kolejny irytujący problem, który zgłosili użytkownicy Kia Picanto. Osoby dotknięte tym problemem zgłosiły, że mogą usłyszeć skrzypiący dźwięk, gdy kierują samochodem. Poza tym dodali, że dźwięk ten był bardziej zauważalny podczas ściągania z zimnego rozruchu. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić złe tuleje antyrolkowe.

Trudności ze zmianą biegów

Niektórzy użytkownicy Kia Picanto zgłaszali również problemy ze zmianą biegów. Jest to zwykle spowodowane przez sprzęgło, co sprawia, że zmiana biegów jest dość trudna. Należy pamiętać, że problem ten pojawia się zazwyczaj z powodu zużycia układu sprzęgła. Jeśli więc zaczniesz doświadczać takich problemów, powinieneś zlecić wymianę układu sprzęgła.

  Najczęstsze problemy z Kia Sportage

Problemy z pompą paliwa

Kiedy Twoja Kia Picanto się starzeje, zacznie mieć również kilka problemów, które zdarzają się z powodu starości. Jednym z tych problemów jest pompa paliwa, która starzeje się i nie działa optymalnie. Niektóre z problemów, które możesz zacząć zauważać to słabe zużycie paliwa, utrata mocy, lub nawet oba.

Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wymienić pompę paliwową. Nawet jeśli możesz zastosować kilka tymczasowych poprawek, to nie będzie to trwało i dlatego świetnie jest wymienić pompę.

Pęknięte węże gumowe

Jest to jeden z problemów, które spowodowały Kia do wycofania niektórych modeli Kia Picanto. Występuje on powszechnie w modelu 01/02/2011 do 30/06/2012 Kia Picanto. Węże gumowe w szyjce wlewu paliwa mogą z czasem pęknąć i spowodować wyciek.

FAQ.

Czy Kia Picanto jest samochodem niezawodnym?

Tak, Kia Picanto jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów miejskich na rynku. Wiele agencji niezawodności przyznało mu ocenę 4,0 na 5,0. Co więcej, samochód ten rejestruje mniej problemów niż większość jego rywali. Tak więc, jeśli chcesz mieć samochód, na którym możesz mocno polegać, Kia Picanto jest jednym z tych samochodów.

Jak długo wytrzymuje Kia Picanto?

Ponieważ Kia tworzy jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku, użytkownicy powinni oczekiwać, że ich samochody będą trwały przez długi czas. Przy odpowiedniej opiece i konserwacji, Kia Picanto może trwać przez ponad 200 000 mil. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy zgłosili, że przebieg wynosi ponad 250 000 mil.

Czy utrzymanie Kia Picanto jest drogie?

Nie, utrzymanie Kia Picanto jest o wiele tańsze niż większość jego rywali. To dlatego, że to będzie kosztować mniej niż 400 dolarów, aby utrzymać Kia Picanto. Tak więc, jeśli porównać go do średniej branżowej kosztów utrzymania około 652 dolarów, będziesz zaoszczędzić dużo. Poza tym, części zamienne Kia są również tanie i łatwe do zdobycia, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

  Najczęstsze problemy z Kia Sorento

Jaki jest największy problem z Kia Picanto?

Chociaż użytkownicy Kia Picanto zgłaszali kilka problemów przez lata, największym problemem, z którym borykają się użytkownicy Kia Picanto są problemy z wałem korbowym. W miarę starzenia się samochodu, użytkownicy mogą zacząć mieć problemy z wałem korbowym, takie jak awaria czujnika położenia wału korbowego, awaria śruby koła pasowego wału korbowego, czy zatrzaśnięcie wału korbowego tuż za rozrządem korbowym.

Czy Kia są tak samo niezawodne jak Toyoty?

Tak, Kia jest równie niezawodna jak Toyota. Jednak nie zawsze tak było, ponieważ dekadę temu Kia były uważane za zawodne. Dziś większość agencji niezawodności, takich jak Repairpal, przyznaje Kia i Toyocie tę samą ocenę niezawodności – 4,0 na 5,0. Jest to znak, że dzisiejsze Kiasy są równie niezawodne jak Toyoty.

Wniosek

Jak każdy samochód, Kia Picanto zacznie rozwijać problemy w miarę starzenia się. Ale z odpowiednią opieką i konserwacją, większość problemów, które omówiliśmy powyżej, może być usunięta. Upewnij się, że przestrzegasz zalecanego przez producenta okresu między przeglądami wynoszącego 10 000 mil lub 12 miesięcy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Podsumowując, Kia Picanto to wspaniały samochód miejski. Jest łatwy w utrzymaniu, przyjemny w prowadzeniu i bardzo niezawodny. Jest również praktyczny i zaawansowany.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z