Najczęstsze problemy z Kia Seltos

Kia Seltos

Kia Seltos to uroczy, niedrogi i wydajny kompaktowy crossover SUV. Jest również bezpieczny, przestronny i wygodny. Jednak Kia Seltos ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Ale jakie są wspólne problemy z Kia Seltos?

Wspólne problemy z Kia Seltos są związane z silnikiem, skrzynią biegów, zawieszeniem i systemem elektrycznym. Niektóre z konkretnych problemów to awaria skrzyni biegów, problemy ze zmianą biegów, wycieki oleju, zgaśnięcie samochodu, samochód nie wychodzący z parkingu i wiele innych.

Jakie są częste problemy z Kia Seltos?

Problemy ze skrzynią biegów

Jednym z najczęstszych problemów, na które właściciele Kia Seltos powinni być gotowi, są problemy ze skrzynią biegów. Niektóre z powszechnych problemów ze skrzynią biegów to problemy ze zmianą biegów, utrata mocy przez samochód i słabe przyspieszenie. Dobrą rzeczą jest to, że wszystkie te problemy mogą być naprawione przez profesjonalnego mechanika.

Jeden z użytkowników stwierdził, że silnik Kia Seltos pluje po uruchomieniu samochodu i jeśli był on bezczynny przez kilka godzin. Użytkownik dodał również, że skrzynia biegów utknęła na określonym biegu. Inny użytkownik skarżył się, że skrzynia biegów wysiadła po pokonaniu 7 100 mil.

Jeśli masz problemy ze skrzynią biegów w Kia Seltos, powinieneś zlecić kontrolę i naprawę samochodu profesjonalnemu mechanikowi.

Problemy z silnikiem

Podczas gdy Kia Seltos jest niezawodnym samochodem, nadal ma kilka problemów. Niektóre z tych problemów są związane z silnikiem. Kia wydała wycofanie dla kilku lat modelowych Kia Seltos z powodu nieprawidłowo poddanych obróbce cieplnej pierścieni olejowych tłoków. W wycofaniu napisano „Uszkodzony silnik może się zacinać, zwiększając ryzyko kolizji. Ponadto olej może wyciekać na gorące elementy układu wydechowego, zwiększając ryzyko pożaru.”

  Kia Amanti Niezawodność

Niektóre z dotkniętych problemem lat modelowych Kia Seltos to lata modelowe 2020 i 2021. Należy pamiętać, że ten problem zwykle występuje, gdy dotknięte samochody trafiają na ponad 24.000 mil. Tak więc, jeśli kupujesz używany Kia Seltos z roku modelowego 2020 lub 2021, upewnij się, że właściciel miał naprawiony ten problem.

Problemy z zawieszeniem

Zawieszenie Kia Seltos jest również kluczowe, ponieważ decyduje o tym, czy samochód będzie jeździł płynnie, czy nie. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że słyszą grzmiący hałas z tylnej strony pasażera. Może to być spowodowane przez złą sprężynę lub amortyzator. W niektórych przypadkach złe zawieszenie może być spowodowane przez zużyty przegub kulowy.

Jednak Kia nie rozpoznała jeszcze tej usterki. Aby naprawić ten problem, trzeba będzie zabrać samochód do profesjonalnego mechanika, który wymieni złe części. Niemniej jednak, zanim dojdziesz do wniosku, że jeden z powyższych problemów jest przyczyną złego zawieszenia, upewnij się, że koła Twojej Kia Seltos są prawidłowo ustawione.

Problemy z układem elektrycznym

Układ elektryczny Kia Selto jest bardzo kluczowy, ponieważ może uczynić lub złamać samochód. Wielu właścicieli Kia Seltos zgłosiło różne problemy elektryczne z tym samochodem. Jeden z powszechnych problemów elektrycznych ma związek z połączeniem telefonu z systemem Android lub Bluetooth do obsługi zestawu głośnomówiącego.

Kilku użytkowników skarżyło się, że jeśli dzwonią ze swoim telefonem podczas połączenia przez Android lub Bluetooth auto nie pozwoli im na korzystanie z opcji głośnomówiącej. To dlatego, że gdy wykonają połączenie, to będzie czas dwa razy i odłączyć się od systemu, i może tylko wykorzystać głośnik telefonu.

  Kia Carnival Niezawodność

Innym częstym problemem elektrycznym w Kia Seltos jest Service Bulletin #TSB_ELE198, który mówi, że może być problem z Blind Spot Collision Warning, który wymaga aktualizacji oprogramowania.

FAQ

Czy Kia Seltos jest niezawodna?

Tak, Kia należy do najbardziej niezawodnych samochodów mainstreamowych na rynku. Kia Seltos nie jest tu wyjątkiem. Większość agencji niezawodności, takich jak J.D Power zapewniło Kia Seltos ponadprzeciętną niezawodność. Na przykład, J.D Power zapewnia Kia Seltos z oceną 4,0 na 5,0. Jest to wynik lepszy od większości rywali w klasie kompaktowych SUV-ów.

Jak długo wytrzymuje Kia Seltos?

Mimo że Kia Seltos jest na rynku od niespełna 4 lat, udowodniła, że jest samochodem niezawodnym. W rezultacie, przy odpowiedniej konserwacji i prowadzeniu, Kia Seltos może przetrwać ponad 200 000 mil. W niektórych przypadkach, użytkownicy mogą nawet zegar więcej niż 250.000 mil.

Niemniej jednak, aby to się stało, właściciel musi utrzymać samochód prawidłowo i praktykować dobre nawyki jazdy. Jeśli nie, to samochód może nawet nie trwać dłużej niż 150,000 mil.

Po ilu milach Kia Seltos zaczyna mieć problemy?

Jak większość niezawodnych samochodów, Kia Seltos nie powinna odnotować wielu problemów, jeśli jest odpowiednio utrzymywana. Niemniej jednak użytkownicy powinni być gotowi na drobne problemy, takie jak wymiana świecy zapłonowej po pokonaniu około 40 000 mil. Jeśli chcesz uniknąć większości drobnych problemów, powinieneś przestrzegać zaplanowanych usług serwisowych Kia.

  Kia Rondo Niezawodność

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Kia Seltos?

Ponieważ Kia nie jest obecna na rynku od dłuższego czasu, wybranie najlepszego roku modelowego jest dość trudne. Dzieje się tak, ponieważ ma tylko trzy lata modelowe, w tym lata modelowe 2020, 2021 i 2022. Jeśli jednak chcesz mieć najlepszy wariant Kia Seltos, Kia GTX Plus jest najlepszy. Dzięki różnorodnym funkcjom bezpieczeństwa, w które wyposażony jest ten samochód.

Czy utrzymanie Kia Seltos jest drogie?

Nie, utrzymanie Kia Seltos jest o wiele tańsze niż większości jego konkurentów. Dzieje się tak dlatego, że jego roczny koszt utrzymania wynosi około 450 dolarów. W porównaniu z przeciętnym kosztem utrzymania standardowego samochodu, okaże się, że utrzymanie Kia Seltos jest o wiele tańsze.

Final thoughts

Podsumowując, Kia Seltos to wspaniały kompaktowy crossover SUV z najwyższej klasy zabezpieczeniami. Jest również pojemny, niedrogi, niezawodny i wydajny. Jeśli jednak planujesz zainwestować w tego SUV-a, koniecznie poznaj problemy, na które możesz się natknąć i unikaj ich lub zajmij się nimi zawczasu.

A ponieważ Kia Seltos jest wciąż nowym samochodem, więcej problemów może zostać odkrytych, gdy stawia na kilka mil. Ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczny samochód od najlepszej marki samochodowej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z