Najczęstsze problemy z Kia Sorento

Kia Sorento

Kia Sorento to jeden z największych średniej wielkości SUV-ów na rynku. Poza tym jest wyposażony w wiele wyjątkowych elementów wyposażenia standardowego i ma wygodne wnętrze. Jednak, jak każdy inny samochód, Kia Sorento również przychodzi z kilkoma problemami. Ale jakie są częste problemy z Kia Sorento?

Typowe problemy z Kia Sorento to awaria silnika, utrata mocy, wadliwe klamki drzwi, szarpanie przy zmianie biegu, wypalanie się reflektorów, zła śruba koła pasowego wału korbowego i głośna klimatyzacja. Należy pamiętać, że niektóre problemy występują tylko w konkretnych latach modelowych Kia Sorento.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Sorento?

Awaria silnika

Awaria silnika jest jednym z głównych problemów, z którymi spotykają się użytkownicy Kia Sorento. Awaria silnika jest powszechna w latach modelowych 2011, 2016 i 2017 Kia Sorento. Ten problem jest zwykle spowodowany przez uszkodzoną uszczelkę głowicy.

Silnik ulega awarii, ponieważ niedziałająca uszczelka głowicy pozwala wodzie z układu chłodzenia mieszać się z olejem silnikowym. W rezultacie, pojawia się w chłodnicy, a woda zamieni się w tłusty bałagan. Nawet jeśli ten problem można naprawić, jest on dość kosztowny.

Wadliwe klamki drzwi

Niektóre problemy samochodowe mogą być zniechęcające i mogą się zdarzyć, gdy najmniej się ich spodziewasz. Jednym z takich problemów jest wadliwa klamka drzwi. Jeśli klamki drzwi zacinają się lub odmawiają otwarcia z zewnątrz, możesz być sfrustrowany, zwłaszcza jeśli się spieszysz. Problem ten jest bardzo powszechny w modelach Kia Sorento z 2011 roku.

Niestety, Kia nigdy nie odwołała dotkniętych samochodów, a blokady dla dzieci pogorszyły problem. Niemniej jednak, problem ten jest prosty do naprawienia, ponieważ Twój mechanik może wymienić wadliwy system blokady drzwi, aby rozwiązać problem.

  Czy Kia Rio to dobry samochód?

Szarpanie podczas zmiany biegu

Kilku użytkowników Kia Sorento zgłosiło, że ich samochody szarpią do przodu podczas zmiany biegów. Niestety, dealerzy Kia powiązali ten problem z resetem systemu, który nie zawsze działa. Jeśli chcesz naprawić ten problem, zlecisz profesjonalnemu mechanikowi wymianę skrzyni biegów.

Hałaśliwy klimatyzator

Większość lat modelowych Kia Sorento wykonanych między 2002 a 2009 rokiem miała sprężarki AC z wadliwymi sprzęgłami. Dlatego jeśli sprzęgło się wypali lub zatrze, to sprężarka AC nie będzie działać. Jednym z powszechnych objawów złego sprzęgła AC jest wysoki pisk podczas uruchamiania samochodu.

Poza tym, jeśli wadliwe sprzęgło się zapiecze, to pasek, który je napędza, normalnie się zerwie, a nawet może pojawić się więcej problemów. Jeśli więc masz problemy z klimatyzacją, ważne jest, aby naprawić je na czas, ponieważ mogą być kosztowne i pracochłonne w naprawie.

Zła śruba koła pasowego wału korbowego

Ten problem dotyczył modeli Kia Sorento pierwszej generacji. Najczęściej dotyczył on modeli Kia Sorento wyprodukowanych między 2003 a 2006 rokiem. Dotknięte samochody miały złe śruby koła pasowego wału korbowego. Należy zwrócić uwagę, że złe śruby to te, które utrzymują koło pasowe na miejscu.

Należy pamiętać, że koła pasowe i systemy pasów utrzymują wspomaganie kierownicy, alternator, klimatyzację i inne ważne systemy w samochodzie. Tak więc, jeśli koło pasowe jest zagrożone, wszystkie systemy, które obsługuje nie będzie działać jak trzeba. Upewnij się, że ten problem jest naprawiony w czasie, aby uniknąć uszkodzenia innych części.

  Kia Amanti Niezawodność

Utrata mocy

Utrata mocy jest również inny problem, że użytkownicy Kia Sorento zgłosiły doświadczają w przeszłości. Użytkownicy zgłosili utratę mocy podczas przyspieszania, a inni zauważyli czarny dym pochodzący z wydechu. Jest to wskazówka, że węże intercoolera w Twoim Kia Sorento są złe i muszą zostać wymienione.

Wypalanie się reflektorów

Innym częstym problemem, którym powinni martwić się użytkownicy Kia Sorento, jest wypalanie się reflektorów wcześniej niż przewidywano. Problem ten szalał w latach modelowych od 2002 do 2009. Wielu użytkowników skarżyło się, że zespół świateł wskazywał na oznaki wypalenia.

Niestety, Kia nigdy nie wydała przypomnienia o tym problemie. Tak więc, jeśli zauważysz, że Twoje reflektory nie działają prawidłowo lub są przepalone, powinieneś zlecić ich wymianę. Należy pamiętać, że reflektory są dość kosztowne.

FAQ

Czy Kia Sorento jest niezawodna?

Kia jako marka jest bardzo niezawodna. Jednak Kia Sorento nie jest aż tak niezawodna, ponieważ uzyskuje nieco ponadprzeciętny wynik niezawodności. Według J.D. Power, Kia Sorento uzyskała wynik 77 na 100 możliwych.

Czy utrzymanie Kia Sorento jest drogie?

Kia Sorento jest o wiele tańsza w utrzymaniu niż większość jej konkurentów. Właściciel Kia Sorento będzie musiał zapłacić około 7 953 dolarów za utrzymanie samochodu przez 10 lat. Jest to kwota nieco niższa o 1 180 dolarów w porównaniu do jego konkurentów. Niemniej jednak, właściciel powinien być również gotowy na poważną naprawę w tym okresie.

  Kia Carnival Niezawodność

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Kia Sorento?

Kia produkuje model Kia Sorento od 2002 roku. Jednak nie wszystkie modele są niezawodne lub zawodne. Niektóre lata modelowe były bardziej niezawodne niż inne. Jeśli chcesz najbardziej niezawodnych lat modelowych Kia Sorento, rozważ uzyskanie używanych lat modelowych 2020, 2021 i 2017. Te samochody pochodzą z mniejszą liczbą problemów i są tanie w utrzymaniu.

Jak długo wytrzymuje Kia Sorento?

Kia tworzy jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Tak więc, przy odpowiedniej konserwacji i naprawach, Kia Sorento powinna wytrzymać ponad 200 000 mil. Niektórzy użytkownicy donoszą o przebiegu ponad 300 000 mil. Ale jeśli chcesz, aby Twój samochód wytrzymał tak długo, powinieneś również ćwiczyć dobre nawyki jazdy.

Czy Kia Sorento utrzyma swoją wartość?

Tak, Kia Sorento utrzymuje swoją wartość lepiej niż większość rywali. Na przykład Kia Sorento po 5 latach zamortyzuje się tylko o 40%. Oznacza to, że samochód będzie miał doskonałą wartość odsprzedaży 24 281 dolarów po 5 latach. Poza utrzymaniem wartości, Kia Sorento jest tania w utrzymaniu i niedroga w ubezpieczeniu.

Final thoughts

Kia Sorento nie tylko wygląda elegancko i nowocześnie, ale jest też niezawodna, paliwooszczędna i ma dopracowane wnętrze. Ale jak każdy inny samochód, Kia Sorento ma też problemy, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Pomoże im to dobrze utrzymać samochód i zapobiec problemom, zanim się wydarzą.

Podsumowując, Kia Sorento jest miłym samochodem rodzinnym z peppy turbodoładowanym silnikiem. Przy dobrej opiece i konserwacji, ten samochód będzie trwał przez długi czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z