Najczęstsze problemy z Kia Sportage

Kia Sportage

Kia Sportage jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Kia w Ameryce Północnej. Ten kompaktowy SUV posiada uroczą kabinę, przestronną przestrzeń ładunkową i zaawansowane technologicznie funkcje, a jazda jest zrównoważona. Jednak ma również kilka problemów. Ale jakie są powszechne problemy z Kia Sportage?

Najczęstsze problemy z Kia Sportage to problemy z silnikiem, problemy z układem hamulcowym, problemy z elektryką, problemy ze skrzynią biegów, problemy zewnętrzne i wewnętrzne, problemy z zawieszeniem i problemy z układem chłodzenia. Pomimo wielu problemów, Kia Sportage może przetrwać przez długi czas, jeśli jest dobrze utrzymana i naprawiana.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Sportage?

Problemy z silnikiem

Użytkownicy Kia Sportage zgłaszali przez lata różne problemy z silnikiem. Dobrą wiadomością jest to, że większość z nich jest niewielka, ale niektóre były poważne prowadząc do awarii silnika. Jedną z rzeczy, które powodują problemy z silnikiem jest wadliwy czujnik silnika. Niemniej jednak, Kia wydała wycofanie, chociaż wielu właścicieli zgłosiło, że poprawka była tymczasowa.

Inne problemy z silnikiem w Kia Sportage to nadmierne zużycie oleju, problemy z turbosprężarką, awaria pompy paliwowej i zapłon cylindrów. Jeśli masz problem z silnikiem, powinieneś zabrać samochód do profesjonalnego mechanika w celu diagnozy i naprawy.

Problemy ze skrzynią biegów

Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy Kia Sportage są problemy ze skrzynią biegów. Wielu użytkowników Kia Sportage zgłosiło posiadanie awarii skrzyni biegów. Jeśli tak się stanie, użytkownik będzie musiał wymienić całą skrzynię biegów. Może to być jednak kosztowne i kłopotliwe w naprawie.

Awaria skrzyni biegów w Kia Sportage jest zwykle spowodowana przez wadliwy konwerter momentu obrotowego. Praca konwertera momentu obrotowego polega na przekształceniu siły obrotowej silnika w ciśnienie hydrauliczne. Ciśnienie to jest istotne, ponieważ jest wykorzystywane do poruszania się biegów skrzyni biegów. Jeśli więc konwerter momentu obrotowego ulegnie awarii, może to spowodować poślizg skrzyni biegów lub nawet jej awarię.

  Kia Rondo Niezawodność

Problemy z układem chłodzenia

Układ chłodzenia jest bardzo ważną częścią samochodu, ponieważ pomaga usunąć nadmiar ciepła z silnika, utrzymuje temperaturę roboczą silnika i przywraca silnik do normalnego trybu pracy. Układ chłodzenia składa się z chłodnicy, termostatu i pompy wodnej. Tak więc, jeśli jedna z tych części zawiedzie, układ chłodzenia nie będzie działał dobrze.

Podczas gdy wszystkie z powyższych części mogą zawieść, najczęstszym problemem związanym z układem chłodzenia jest nieszczelna chłodnica. Częstym objawem awarii chłodnicy jest wyciek płynu chłodzącego. Upewnij się, że mechanik naprawi ten problem, zanim wymknie się spod kontroli.

Problemy elektryczne

Kia Sportage jest również znana z wielu problemów elektrycznych. Większość z tych problemów jest spowodowana przez zły akumulator lub alternator. Akumulator samochodu zapewnia zasilanie układu elektrycznego samochodu. Jeśli bateria zawiedzie, może to spowodować, że światła będą przygasać lub migotać, silnik będzie się zacinał, a radio będzie się wyłączać.

Więc, mieć mechanik sprawdzić baterię i alternator, aby naprawić problemy elektryczne. Należy pamiętać, że alternator jest odpowiedzialny za ładowanie akumulatora. Więc jeśli nie, samochód będzie również rozwijać problemy elektryczne.

Problemy z hamowaniem

Różni użytkownicy Kia Sportage zgłaszali doświadczanie różnych problemów z hamowaniem. Niemniej jednak, najczęstszym problemem związanym z hamowaniem jest przedwczesne zużycie klocków hamulcowych. Jest to zwykle spowodowane holowaniem ciężkiego ładunku lub ruchem w trybie stop-and-go. Innym częstym problemem związanym z hamowaniem jest pisk hamulców. Ten problem jest zwykle spowodowany przez zużyte klocki hamulcowe.

  Kia Rio Niezawodność

Dlatego, jeśli masz problemy z hamowaniem w swoim Kia Sportage, powinieneś zlecić kontrolę i naprawę klocków hamulcowych i zacisków hamulcowych, aby uniknąć problemu.

Problemy z zawieszeniem

Niektórzy użytkownicy Kia Sportage zgłosili również posiadanie problemów z zawieszeniem. Należy pamiętać, że wadliwe zawieszenie może sprawić, że samochód straci kontrolę. Główną przyczyną tego problemu są zużyte części zawieszenia. Dlatego należy zlecić mechanikowi wymianę wadliwych lub zużytych części, aby rozwiązać problem.

Problemy z jakością nadwozia i wnętrza

Kilku użytkowników Kia Sportage zgłosiło posiadanie problemów z jakością zewnętrzną i wewnętrzną. Niektóre z powszechnie występujących problemów to wyblakły lakier, pęknięte reflektory, wadliwe klamki drzwi i luźne elementy wykończenia. Problemy te wynikają zazwyczaj ze słabej jakości wykonania. Kia wycofała niektóre modele i naprawiła problem.

FAQ

Czy Kia Sportage jest niezawodna?

Tak, Kia Sportage jest bardzo niezawodna. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów Kia na rynku. Według J.D. Power, Kia Sportage ma wynik niezawodności 88 na 100, co jest wynikiem wyjątkowym. Jest to większe niż większość jego rywali w segmencie kompaktowych crossoverów SUV.

Niemniej jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę lata modelowe Kia Sportage, ponieważ niektóre są bardziej problematyczne niż inne.

Czy Kia Sportage jest droga w utrzymaniu?

Jak większość SUV-ów marki Kia, Kia Sportage jest tania w utrzymaniu. Szacuje się, że Kia Sportage będzie kosztować około 7 873 dolarów na naprawy i utrzymanie w ciągu pierwszych 10 lat posiadania. Jest to lepiej niż średnia branżowa większości SUV-ów o około 1 260 dolarów. Poza tym, koszt części zamiennych jest dość niższy w porównaniu z większością rywali.

  Kia Spectra Niezawodność

Jak długo wytrzymuje Kia Sportage?

Kia na przestrzeni lat bardzo się poprawiła. Najnowsze modele Kia Sportage powinny wytrzymać dłużej niż starsze modele. Starsze modele Kia taktują między 150 000 a 250 000 mil. Jednak przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji najnowsze modele Kia Sportage powinny wytrzymać więcej niż 250 000 mil.

Czy Kia Sportage utrzymuje swoją wartość?

Tak, Kia Sportage ma jedną z najlepszych wartości odsprzedaży w swojej klasie. Dzieje się tak dlatego, że Kia Sportage po 5 latach posiadania zamortyzuje się o 29%. W związku z tym, będzie miał wartość odsprzedaży około 23.352 dolarów, co jest doskonałe. Niemniej jednak, aby Kia Sportage przyciągała tak doskonałą wartość amortyzacji, potrzebna jest odpowiednia opieka i konserwacja.

Który rok modelowy Kia Sportage jest najmniej niezawodny?

Najmniej niezawodne lata modelowe Kia Sportage to modele 2012, 2013 i 2017. Te samochody wydają się mieć mnóstwo problemów i są kosztowne w naprawie. Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się te samochody, są problemy z silnikiem. Nie tylko problemy z silnikiem mogą spowodować, że samochód przestanie działać, ale są one również drogie w naprawie.

Podsumowanie

Kia Sportage to wydajny, niezawodny, przestronny, praktyczny, wygodny i bezpieczny kompaktowy SUV. Niemniej jednak, pochodzi również z kilku problemów, które użytkownicy powinni zauważyć i zapobiec, aby cieszyć się jazdą. Niektóre z tych problemów obejmują problemy z silnikiem, skrzynią biegów, zawieszeniem, układem hamulcowym i elektrycznym.

Z wielką troską i konserwacją, Kia Sportage może trwać przez ponad 250,000 mil. Poza tym, jeśli kupujesz używaną Kia Sportage, koniecznie weź pod uwagę rok modelowy, który kupujesz, ponieważ nie wszystkie są niezawodne.

Nowy na Auta Luksusowe A2Z