Najczęstsze problemy z Kia Stinger

Kia Stinger

Kia Stinger to doskonały samochód średniej wielkości dla osób poszukujących luksusowego i wydajnego sedana w przystępnej cenie. Podczas gdy Kia Stinger ma wiele dobrych atrybutów, ma również wiele problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Ale jakie są wspólne problemy z Kia Stinger?

Wspólne problemy z Kia Stinger to problemy z hamulcami, nieprzyjemne zapachy, problemy strukturalne, problemy z pompą paliwową, zła wydajność paliwa i problemy elektryczne. Pomimo tego, że Kia Stinger ma wiele problemów, to nadal jest to niezawodny samochód. Z terminową konserwacją i naprawami, ten samochód może trwać długo.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Stinger?

Złe zapachy

Pierwszym problemem, który możesz zauważyć w Kia Stinger jest nieprzyjemny zapach. Może to być w postaci śmierdzącego gazu lub zapachu spalenizny. Niektóre z rzeczy, które mogą powodować zapach gazu, to wadliwa lub zła uszczelka na korku gazu. W rezultacie opary paliwa mogą uciec pozostawiając zapach gazu w Twojej kabinie.

Dodatkowo, jeśli przepełnisz zbiornik gazu, możesz poczuć zapach gazu, jak również. W niektórych przypadkach zapach ten może być spowodowany złym regulatorem paliwa lub wyciekiem paliwa w przewodach paliwowych. Wręcz przeciwnie, zapach spalenizny może być spowodowany wyciekiem płynu, złym alternatorem, nieszczelnością w kolektorze wydechowym, złym silnikiem dmuchawy i złym pasem serpentynowym.

Aby naprawić złe zapachy, trzeba będzie najpierw naprawić podstawowy problem. Należy więc udać się do mechanika, który wykona przegląd i wskaże problem.

Problemy z hamowaniem

Innym częstym problemem, na który skarżą się użytkownicy Kia Stinger są problemy z hamowaniem. Jednym z problemów z hamowaniem zgłaszanych jest to, że ma tendencję do hałasu, gdy kierowca skręca koła. Druga skarga jest to, że hamulce mają tendencję do zużywania się szybciej. Jednak ten problem jest bardziej powszechny w Kia Stinger GT.

  Kia Seltos Niezawodność

Jeśli pedał twojego samochodu grzechocze i czujesz wibracje, gdy uderzasz w hamulce, jest to oznaka, że hamulce się zużyły. Zauważ, że ten problem ma miejsce zazwyczaj, gdy Kia Stinger osiągnie 24 000 mil.

Zła wydajność paliwowa

Kia Stinger nie jest zbyt wydajna. Z oceną EPA 17 mpg w mieście, 25 mpg na autostradzie i łącznym 20 mpg, jest to podobne do większości jego konkurentów. Niemniej jednak, jeśli chcesz, aby Twoja Kia Stinger była bardziej wydajna, powinieneś utrzymywać umiarkowaną prędkość, używać tempomatu w razie potrzeby, zapewnić odpowiednie ciśnienie w oponach i unikać obciążania samochodu.

Problemy z pompą paliwową

Oprócz tego, że ma złą wydajność paliwową, Kia Stinger miała kilka wycofań z powodu problemów z pompą paliwową. Dysza pompy paliwowej może się zablokować prowadząc do niewystarczającego dopływu paliwa do silnika. W rezultacie prowadzi to do utraty mocy napędowej, co zwiększa niebezpieczeństwo wypadku. Jest to częste w modelach Kia Stinger z 2020 roku. Mimo to Kia wycofała z rynku modele, których dotyczy problem.

Problemy strukturalne

Wielu użytkowników Kia zgłosiło kilka problemów strukturalnych. Większość z nich zgłosiła, że słyszy piszczące i grzechoczące odgłosy podczas jazdy. Poza tym, większość odgłosów grzechotania pochodziła z szyberdachu i drzwi bocznych. Innym wspólnym problemem strukturalnym jest odprysk farby z samochodu od dnia zakupu. Większość problemów strukturalnych może być naprawiona tylko przez Kia.

Podczas gdy Kia Stinger ma kilka problemów strukturalnych, przypomniała sobie tylko jeden problem. Kia przypomniała sobie o modelach 2017 do 2018 Kia Stinger, które miały szorstką krawędź w lewym panelu nadwozia błotnika. Ta sekcja mogła uszkodzić izolację przedniej wiązki przewodów opartej na silniku i przedziale pasażerskim.

  Kia Stinger Niezawodność

Wadliwa szorstka krawędź mogła sprawić, że w samochodzie doszło do zwarcia, co zwiększa niebezpieczeństwo pożaru.

Problemy elektryczne

Modele Kia Stinger wyprodukowane w latach 2018-2019 miały kilka problemów elektrycznych. Mimo to Kia przypomniała sobie o modelach z uszkodzoną przednią wiązką przewodów, która mogła doprowadzić do zwarcia i spowodować pożar. W obwodzie elektrycznym w obrębie hydraulicznej elektronicznej jednostki sterującej wystąpił stan zwarcia.

FAQ

Czy Kia Stinger jest samochodem niezawodnym?

Nawet jeśli Kia Stinger nie jest najbardziej niezawodnym samochodem klasy średniej na rynku, to i tak jest bardzo niezawodna. Wynika to z faktu, że J.D. Power, która jest jedną z najlepszych agencji niezawodności na rynku, przyznała mu wynik 81 na 100, co jest uważane za świetny wynik.

Czy utrzymanie Kia Stinger jest drogie?

Utrzymanie Kia Stinger jest znacznie tańsze niż większości jej rywali. Dzieje się tak dlatego, że roczne utrzymanie tego samochodu będzie Cię kosztować około 500 dolarów. Z drugiej strony, większość samochodów głównego nurtu kosztuje około 652 dolarów, aby utrzymać rocznie. W ciągu 10 lat może być konieczne wydanie około 6 281 dolarów na utrzymanie i naprawę samochodu.

Jak długo wytrzymuje Kia Stinger?

Kia Stinger może wytrzymać nawet 200 000 mil, a nawet więcej. Jednak, aby osiągnąć ten potencjał, potrzebna jest odpowiednia opieka i konserwacja. Co więcej, konserwacja powinna być przeprowadzona na czas. Na dodatek należy praktykować dobre nawyki jazdy, aby zapewnić mu długą żywotność.

  Czy Kia Rio to dobry samochód?

Kto tworzy silnik Kia Stinger?

Niestety, Kia nie projektuje większości swoich silników. Wręcz przeciwnie, to siostrzana firma, Hyundai, projektuje je i produkuje. Hyundai produkuje silnik Kia Stinger, czyli 2,0-litrowy Theta II, 2,5-litrowy Smartstream FR oraz 3,3-litrowy silnik benzynowy Lambda II.

Czy Kia Stinger ma problemy z silnikiem?

Tak, problem z pożarem komory silnika Kia Stinger ma poważne problemy z silnikiem. Producent twierdzi, że główną przyczyną pożaru są wady jednostki ABS. Niemniej jednak, Kia Stinger rejestruje również inne problemy z silnikiem, takie jak niedziałająca pompa oleju, zablokowane chłodnice silnika i przegrzanie silnika. Większość z tych problemów z silnikiem jest rejestrowana wraz z wiekiem samochodu.

Bottom line

Kia Stinger to jeden z najlepszych samochodów średniej wielkości na rynku. Jest elegancki, luksusowy, o wysokich osiągach, przestronny, praktyczny i niedrogi. Ma jednak kilka problemów, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Poza tym, nie jest paliwooszczędny jak większość jego rodzeństwa.

Aby zapewnić, że Twoja Kia Stinger zegary ponad 200.000 mil, właściwe i terminowe utrzymanie i naprawy są wymagane. Podsumowując, jest to jeden z najlepszych sedanów, ponieważ oferuje najwyższej klasy funkcje w przystępnej cenie. Jakość jazdy jest również doskonała.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z