Najczęstsze problemy z Mercedes A160

Mercedes A160 Problemy

Klasa A W177 została zaprezentowana kilka lat temu i obecnie jest podstawowym modelem luksusowego sedana/hatchbacka Mercedesa. A160 jest podstawowym modelem Mercedesa Klasy A, co oznacza, że jest to najtańszy model Mercedesa Benz.

Model A160 jest oferowany z czterocylindrowym silnikiem turbo o pojemności 1,3 l, mocy 109 KM i momencie obrotowym 132 funtów. Można to uznać za słaby wynik, ale jak na samochód miejski, 43MPG, które oferuje A160, to wynik idealny. Wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów Mercedes 9G-Tronic, która działa płynnie i bezproblemowo.

Mimo że W177 jest dość nowym samochodem, nie brakuje w nim problemów. Najczęstsze z nich dotyczą silnika, np. wyłączania się silnika lub niemożności jego ponownego uruchomienia. Właściciele zgłaszali również problemy z układem elektronicznym, zwłaszcza z oświetleniem zewnętrznym.

Wiadomo, że z czterocylindrowego silnika 1,3 l wycieka olej, a obudowa akumulatora ulega uszkodzeniu na skutek przedostawania się wody. Wreszcie, właściciele zgłaszali również problemy ze skrzynią biegów DCT, w której z powodu błędu produkcyjnego w niektórych skrzyniach DCT może znajdować się zbyt dużo oleju.

Problemy związane z silnikiem Mercedesa A160

W marcu 2019 roku Mercedes ogłosił komunikat o wycofaniu modelu RC2647, ponieważ silnik w nowej Klasie A był podatny na problemy z wyłączaniem się lub brakiem możliwości włączenia. Problem wynikał z oprogramowania, ponieważ jednostka sterująca układu napędowego nie była w stanie wyświetlić lampki ostrzegawczej silnika, jeśli coś poszło nie tak. Oznaczało to, że jednostka sterująca mogła powodować problemy, które zazwyczaj skutkują niedziałającym silnikiem.

Problemy te dotyczą modeli Klasy A zbudowanych między 22 maja 2018 r. a 4 lutego 2019 r. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Klasy A, sprawdź numer VIN, aby dowiedzieć się, czy samochód, który oglądasz, został wyprodukowany w tym okresie.

  Mercedes AMG GLA Klasa niezawodności

Problemy z elektryką w Mercedesie A160

Nowa Klasa A została również objęta akcją wycofania z rynku z powodu problemu z reflektorami. Oznaczało to, że automatyczne światła drogowe pozostawały włączone nawet wtedy, gdy powinny się wyłączyć, co powodowało oślepianie nadjeżdżających kierowców, a tym samym zwiększało prawdopodobieństwo wypadku. Dodatkowe problemy elektryczne dotyczyły modułu sterującego poduszkami powietrznymi i systemu powiadamiania o wypadkach.

Większość z nich można łatwo naprawić i nie mają one tendencji do ponownego pojawiania się. Mercedes ogłosił nawet ogólnokrajowe wezwanie do usunięcia usterki dotyczącej świateł drogowych, ponieważ problem dotyczył wielu samochodów.

Problemy z wyciekiem oleju w Mercedesie A160

Czterocylindrowy silnik o pojemności 1,3 l był również objęty poważnym wycofaniem z rynku (RC2819). Problem polegał na tym, że olej wydostawał się na zewnątrz przez przewód doprowadzający olej do turbosprężarki, a następnie wyciekał na panele pod podłogą. W zależności od wagi problemu, olej może przedostać się nawet dalej, a w przypadku kontaktu z gorącymi elementami może dojść do pożaru.

Ponadto olej może w końcu wydostać się z paneli podłogowych i trafić na nawierzchnię drogi, co oczywiście stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ samochody nie są w stanie utrzymać przyczepności na zaolejonej drodze. Problemy takie jak te muszą być sprawdzone, jeśli szukasz Mercedesa A160, ponieważ są one rzeczywiście niebezpieczne.

Problemy z wnikaniem wody do wnętrza Mercedesa A160

Mercedes W177 ma również specyficzny problem polegający na tym, że uszczelki obudowy akumulatora mają tendencję do przedostawania się wody do wnętrza po pewnym czasie. Powoduje to korozję akumulatora, co nieuchronnie wpływa na jego wydajność i powoduje różnego rodzaju problemy z układem elektrycznym.

  BMW Z4 VS Mercedes SLK - co jest lepsze?

Problem ten był również przedmiotem dużego wycofania z rynku Klasy A, RC2970. Skorodowany akumulator nie jest w stanie utrzymać prądu, zwłaszcza jeśli uszkodzone są jego zaciski. Stwarza to również ryzyko, że akumulator może całkowicie umrzeć bez żadnych oznak ostrzegawczych.

Problemy z przekładnią Mercedes A160

W Mercedesie A160 wyposażonym w skrzynię biegów DCT występują takie problemy, jak zbyt duża ilość oleju w skrzyni biegów lub fakt, że skrzynia biegów nie jest w stanie zmieniać biegów zgodnie z przeznaczeniem. Z uwagi na fakt, że ten problem ze skrzynią biegów wynikał z wady produkcyjnej, Mercedes ogłosił również wycofanie R2838 z powodu tego problemu.

Zbyt duża ilość oleju w skrzyni biegów powoduje, że skrzynia zaczyna się pienić i zaczyna przeciekać, co może być przyczyną wielu różnych problemów. W związku z tym należy sprawdzić, czy w A160, który oglądasz, występowały takie problemy.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes A160 jest samochodem niezawodnym?

Wygląda na to, że Mercedes A160 jest rzeczywiście dość niezawodnym samochodem, zwłaszcza w porównaniu z poprzednią generacją Klasy A, która nie była niezawodna. Mercedes zadbał o to, aby nowa Klasa A była o jedną ligę lepsza od starszej, ponieważ starsza nie była w stanie konkurować z Audi A3 i BMW serii 1.

Klasa A, tak jak każdy inny Mercedes, wymaga stałej i dokładnej konserwacji, aby była tak niezawodna, jak to tylko możliwe. Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie będziesz mógł cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem przez dłuższy czas.

  Mercedes-Benz Klasa GLA - niezawodność

Czy Mercedes A160 jest powolny?

Moc 109 KM to trochę mało jak na samochód taki jak Mercedes, niezależnie od tego, czy jest to hatchback, sedan czy SUV. Czas 0-60 km/h wynoszący 10,9 sekundy jest rzeczywiście powolny, ale większość ludzi nie przywiązuje do tego wagi. Prędkość maksymalna A160 wynosi 124 mph, co również nie stanowi problemu dla większości ludzi, ponieważ i tak nikt nie będzie jeździł z taką prędkością.

Ważna jest natomiast możliwość wyprzedzania, a można śmiało powiedzieć, że A160 ma braki w tym zakresie. Nie jest to konieczne, jeśli ktoś jeździ głównie po mieście, ale jeśli często wybiera się na autostradę, powinien wybrać mocniejszy model Klasy A.

Czy warto kupić Mercedesa A160?

Mercedes A160 jest prawdziwym samochodem doświadczalnym Mercedesa, ale dla wielu osób jest raczej trochę za wolny. Jeśli więc większość czasu spędzasz w mieście i nie zależy Ci na szybkości i przyspieszeniu, A160 jest prawdopodobnie jednym z najlepszych mniejszych samochodów luksusowych, jakie możesz kupić.

Klasa A oferuje wspaniały, wiodący w swojej klasie wystrój wnętrza, doskonałą markę i wystarczająco dużo miejsca dla czterech dorosłych osób o umiarkowanych rozmiarach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z