Najczęstsze problemy z Mercedes A200

Mercedes A200 Problemy

Dla wielu nabywców Mercedesa Klasy A Mercedes A200 jest najlepszym wyborem, ponieważ doskonale równoważy moc, wydajność i koszty. Mercedes Benz Klasy A to bardzo popularny samochód, ponieważ jest to podstawowy model Mercedesa dostępny w wersji hatchback lub sedan.

W A200 zazwyczaj stosowany jest 4-cylindrowy silnik o małej pojemności skokowej i mocy około 160-170 KM, co jest wystarczające, biorąc pod uwagę wielkość Klasy A. Obecnie Klasa A jest również połączona stylistycznie z niektórymi modelami z wyższej półki, takimi jak Mercedes CLS, co z pewnością działa na korzyść Klasy A.

Klasa A nie jest jednak idealna, ponieważ ma tendencję do występowania problemów ze skrzynią biegów i układem kierowniczym. Zdarzają się również wycieki oleju, zwłaszcza w modelu pierwszej generacji. Bolączką poprzedniej generacji Klasy A jest elektryka, a sama jakość wykonania jest nie do przyjęcia dla samochodu z trzyramienną gwiazdą.

W gruncie rzeczy nowa Klasa A jest o wiele bardziej niezawodna, luksusowa, zaawansowana technologicznie i atrakcyjna w porównaniu z pierwszą generacją, która nigdy nie była niczym szczególnym. Można śmiało powiedzieć, że większość problemów z Klasą A wynika z niedoskonałości modelu W176 Klasy A.

Problemy z przekładnią Mercedes A200

Mercedes A200 jest wyposażony w 7-biegową skrzynię biegów Mercedesa, która jest znana z problemów z powolną zmianą biegów, niechęcią do zmiany biegów, a nawet drganiami i odgłosami tarcia podczas zmiany biegu z neutralnego. Problemy te występują głównie w modelu W176 A200, ale wygląda na to, że nawet model W177 A200 od czasu do czasu cierpi z powodu tych problemów.

Wielu właścicieli zgłaszało, że samochód ma skłonność do poślizgu przy zmianie biegu z pierwszego na drugi, co może ograniczać jego osiągi. W modelu W176 A200 wystąpił również problem produkcyjny dla modeli wyprodukowanych w 2015 roku, ponieważ źle zespawany element wewnątrz dwusprzęgłowej skrzyni biegów powodował, że samochód przechodził w tryb awaryjny.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do jazdy off-road?

Problemy z układem kierowniczym Mercedesa A200

Układ kierowniczy, występujący głównie w modelu W176, wydaje odgłosy stukania podczas skręcania w prawo. Wiadomo, że awarii ulega cały drążek kierowniczy w modelu W176 A200, ponieważ ten sam drążek był stosowany w wielu modelach Mercedesa, w których występowały podobne problemy.

Trzeszczący dźwięk jest spowodowany pękniętym łożyskiem i jest najbardziej zauważalny podczas skręcania w prawo. Należy je jak najszybciej naprawić, ponieważ mogą one powodować jeszcze więcej problemów. Jeśli nie naprawisz tego natychmiast, prawdopodobnie pojawią się problemy z zawieszeniem i wahaczami wleczonymi.

Wycieki oleju w Mercedesie A200

W Mercedesie klasy A zastosowano stosunkowo wadliwy pierścień uszczelniający typu „O”, który ma tendencję do pękania lub niewłaściwego umiejscawiania się, co w efekcie prowadzi do wycieku oleju. Czasami problem ten można łatwo rozwiązać, po prostu ponownie instalując pierścień „O”, innym razem trzeba będzie kupić zupełnie nowy.

Jeśli zdecydujesz się zignorować ten problem, prawdopodobnie Twój samochód będzie zużywał o wiele więcej oleju niż potrzeba, co również może być przyczyną różnych problemów. Jeśli wycieki wejdą w kontakt z gorącymi elementami, może to nawet skończyć się pożarem.

Problemy z elektryką w Mercedesie A200

Zarówno obecne, jak i poprzednie modele A200 są znane z problemów elektrycznych, takich jak problemy z GPS, systemami łączności, elektrycznymi szybami, a czasem nawet z oświetleniem zewnętrznym. Większość z tych problemów jest również bardziej uciążliwa w modelu poprzedniej generacji, podczas gdy w nowym A200 sytuacja wydaje się być o wiele lepsza.

  Mercedes Sprinter Niezawodność

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Mercedesa Klasy A, pamiętaj, aby sprawdzić jak najwięcej elementów elektrycznych, ponieważ ich wymiana może być czasem bardzo kosztowna.

Brak jakości Mercedesa W176 A200

Mercedes W176 A-Class nie jest na tym samym poziomie co inne samochody Mercedes Benz, ponieważ cierpi na wiele problemów związanych z ogólnym brakiem jakości. Wielu właścicieli zgłaszało, że elementy wykończenia wnętrza szybko pękają i zużywają się, lakier zewnętrzny jest również podatny na pękanie, a układy elektryczne nie są tak niezawodne, jak w nowej Klasie A.
Klasa A W176 nie prowadziła się zbyt dobrze, ponieważ brakowało w niej miejsca nawet dla dorosłych o umiarkowanych rozmiarach. Nowy model W177 A200 jest o niebo lepszy od modelu W176, co widać od razu po wejściu do samochodu.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Mercedesa Klasy A W176?

W176 Mercedes Benz A-Class nie jest tak naprawdę samochodem, którym powinieneś się interesować, ponieważ BMW serii 1 i Audi A3 z tej samej epoki są po prostu lepszymi samochodami. Jeśli chodzi o stylistykę, to W176 Mercedes Benz Klasy A ma trudny gust, a ogólny brak jakości jest czymś, czemu nikt nie może zaprzeczyć.

Model W176 nie jest tak naprawdę wart swojej ceny, ponieważ nie robi niczego szczególnie dobrze. Jest dużo mniejszy w porównaniu z nową Klasą A, brakuje mu jakości, silniki nie są tak gładkie ani tak wydajne, a wnętrze w modelu W177 jest o 5 poziomów wyżej.

  2022 Mercedes GLA vs GLB

Czy warto kupić Mercedesa Klasy A W177?

Wspomnieliśmy już, że Mercedes Klasy A W176 po prostu nie może równać się z poprzednimi generacjami Audi A3 i BMW serii 1. Natomiast model W177 może z łatwością konkurować z obecnymi rywalami Audi i BMW. Co więcej, Klasa A W177 jest pod wieloma względami lepsza, zwłaszcza pod względem stylistyki.

W porównaniu z nowym Audi A3 i BMW serii 1 Klasa A wygląda i sprawia wrażenie bardziej futurystycznej i premium. Audi A3 nie odstaje od Klasy A, natomiast BMW serii 1 nie jest już tak atrakcyjne, ponieważ straciło swoją podstawową zaletę – napęd na tylne koła.

Czy powinienem kupić Mercedesa A200?

Powinieneś kupić model W177 A200, ponieważ jest to naprawdę świetny samochód. Z drugiej strony, model W176 A200 taki nie jest i dlatego należy go unikać. Silnik 200 w zupełności wystarcza do codziennych dojazdów do pracy, a jednocześnie jest odpowiedni do wyprzedzania i łączenia się na autostradzie.

Osoby, które często jeżdżą samochodami o dużej mocy, prawdopodobnie będą bardziej zadowolone z modelu A35 AMG lub A45 AMG. Koniecznie sprawdź też wersje CLA tych modeli.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z