Najczęstsze problemy z Mercedes B180

Mercedes B180 Problemy

Mercedes Benz Klasy B to podstawowy samochód rodzinny Mercedesa, którego celem jest zaspokojenie potrzeb osób poszukujących zarówno samochodu luksusowego, jak i rodzinnego. Klasa B została po raz pierwszy wprowadzona pod koniec lat 90-tych, ale kilka pierwszych modeli nie było tak naprawdę luksusowych ani pożądanych, jak można by oczekiwać od Mercedesa.

Obecna i poprzednie generacje są znacznie lepsze, ponieważ są o wiele bardziej przestronne i luksusowe. Model B180 wykorzystuje czterocylindrowy silnik o mocy około 120-136 KM, co nie jest raczej czymś, czego można by oczekiwać od tak dużego samochodu jak Klasa B.

Poprzednia generacja (W246) Klasy B nie jest tak niezawodna jak obecna (W247) Klasy B, a najczęstsze problemy związane z obiema generacjami dotyczą skrzyni biegów, zawieszenia, wycieków, problemów związanych z silnikiem i potencjalnych problemów elektrycznych.

Większość z nich nie stanowi poważnych problemów, ale rzeczywiście wymagają jak najszybszego usunięcia. W przeciwnym razie najprawdopodobniej wystąpią poważniejsze problemy, które mogą skończyć się zapierającymi dech w piersiach rachunkami. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem modelu B180, generacja W247 jest o niebo lepsza od swojego poprzednika.

Problemy z przekładnią Mercedes B180

Siedmiobiegowa skrzynia biegów, w którą wyposażony jest Mercedes B180, a zwłaszcza model W246, jest podatna na wiele różnych problemów, w tym powolną zmianę biegów, niechęć do włączenia biegu, ślizganie się biegów lub odgłosy chrupania. Problemy te można rozwiązać na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, co właściwie jest nie tak z przekładnią.

Czasami trzeba będzie wymienić jeden lub dwa elementy lub po prostu wymienić olej, a innym razem wymienić całą skrzynię biegów za jednym razem. Jest to o wiele droższe i bardziej pracochłonne, ale trzeba to zrobić, jeśli chce się odzyskać swoją Klasę B na drodze.

  Najbardziej niezawodne silniki Mercedesa i których należy unikać

Problemy z zawieszeniem Mercedesa B180

Zarówno model W246, jak i W247 są również podatne na problemy z zawieszeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o odgłosy stukania. Są one zazwyczaj powodowane przez uszkodzone tuleje antypoślizgowe, które są wprawdzie trwałe, ale nie wytrzymują długiego czasu eksploatacji. Na szczęście ich wymiana jest łatwa, ponieważ są one tanie i łatwo dostępne.

Czasami Klasa B jest narażona na poważniejsze problemy z powodu ciągłej jazdy po nierównych drogach i agresywnych wybojach. Mogą one powodować różnego rodzaju pęknięcia w układzie zawieszenia, które mają tendencję do sumowania się przez cały okres eksploatacji samochodu.

Problem z przeciekami w Mercedesie B180

Europejskie samochody luksusowe znane są z problemów związanych z różnego rodzaju wyciekami, szczególnie jeśli chodzi o olej. Wielu właścicieli Klasy B zgłaszało również problemy związane z układem paliwowym, w którym wyczuwali zapach paliwa dochodzący z tyłu samochodu. Problemy z wyciekami oleju są spowodowane zużytymi przewodami i uszczelkami, które można łatwo wymienić.

Problem wycieku paliwa wynika głównie z wadliwego pierścienia „O”, który jest znanym problemem w wielu modelach Mercedesa. Czasami mogą one być źle umieszczone lub pęknięte, więc rozwiązanie tego problemu wymaga wymiany pierścienia „O” lub po prostu ponownego wyregulowania go zgodnie ze specyfikacją producenta.

Problemy związane z silnikiem Mercedesa B180

Najczęstszym problemem związanym z silnikiem w modelu B180 są awarie uszczelek wtryskiwaczy. Jeśli słyszysz odgłosy chrzęstu przy każdym włączeniu silnika, istnieje prawdopodobieństwo, że winne są uszczelki wtryskiwaczy. Można to również łatwo ustalić, jeśli w całym samochodzie wyczuwalne są ciągłe wibracje. Jeśli wystąpią oba te zjawiska, przyczyną są uszczelki wtryskiwaczy.

  Mercedes C300 - wszystko, co musisz wiedzieć

Aby rozwiązać ten problem, należy po prostu wymienić te uszczelki wtryskiwaczy i powinno być dobrze. W modelu B180 czasami dochodzi również do zgaśnięcia silnika, co może być spowodowane wieloma różnymi przyczynami.

Problemy elektryczne Mercedesa B180

W modelu B180 czasami występują różnego rodzaju problemy z elektryką, takie jak niedziałające elektryczne szyby, problemy z elektryczną klapą bagażnika, problemy z GPS, problemy z łącznością telefoniczną, błędy systemu informacyjno-rozrywkowego i usterki. Są one powszechną przypadłością wielu modeli Mercedesa, zazwyczaj starszych.

W związku z tym nowa Klasa B nie jest na nie tak podatna, jak wcześniejsze modele, ale i tak warto o nich wspomnieć, ponieważ pojawiają się w wielu modelach. Zwykle są one związane z oprogramowaniem i nie trwają długo, więc nie powinno być z nimi problemów. Czasami jednak trzeba będzie wymienić niektóre systemy, jeśli problem będzie się utrzymywał.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa W246 Klasy B?

Mercedes W246 Klasy B jest obecnie stosunkowo dobrym interesem, ponieważ wiele z nich można nabyć za stosunkowo przystępną cenę. Jeśli więc uda się znaleźć taki, którego zakup ma sens z finansowego punktu widzenia, jest to dobry zakup. Warto wspomnieć, że klasa B W246 nie jest tak niezawodna jak W247, ale jeśli się o nią dba, to prawdopodobnie będzie można się nią cieszyć przez długi czas.

Należy skupić uwagę na późniejszych modelach z mniejszą liczbą kilometrów na zegarze, ponieważ nie są one tak trudne w eksploatacji jak wcześniejsze modele.

  Mercedes S63 - wszystko, co musisz wiedzieć

Czy warto kupić Mercedesa W247 Klasy B?

Mercedes W247 Klasy B jest najnowszym modelem Klasy B na rynku i doskonale wpisuje się w obecną linię Mercedesa. Jest to bardziej niezawodna, bardziej luksusowa, bardziej przestronna i bardziej zaawansowana wersja modelu W246 i jako taka jest naprawdę warta rozważenia.

W247 B-klasa powinna być w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie miejsca siedzącego, ponieważ jest to naprawdę konkurencyjny samochód rodzinny Mercedesa. Większość osób, które je kupują, ma zazwyczaj większą rodzinę. Jeśli więc jesteś w takiej potrzebie, W247 jest świetnym samochodem.

Czy Mercedesowi B180 brakuje mocy?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli jesteś osobą, która przywykła do jazdy samochodami o mocy ponad 200 KM, B180 będzie dla Ciebie jak ślimak. Z drugiej strony, jeśli nie zależy nam na szybkości i przyspieszeniu, B180 jest przyzwoity. Klasa B to samochód rodzinny, co oznacza, że prędkość i przyspieszenie nie są priorytetem.

Obiektywnie rzecz biorąc, 120 KM w tak dużym samochodzie jak Klasa B to za mało. Będzie to odczuwalne za każdym razem, gdy będziesz chciał wyprzedzać lub włączać się do ruchu na autostradzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z