Najczęstsze problemy z Mercedes B200

Mercedes B200 Problemy

Mercedes Benz B-Class to rodzinny minivan/hatchback marki Mercedes. Mercedes Benz Klasy B jest dostępny od 2005 roku i obecnie doczekał się trzeciej generacji. Pierwsza generacja Mercedesa Klasy B ma gorsze wyniki w zakresie niezawodności, natomiast druga generacja jest nieco lepsza. W związku z tym trzecia generacja Klasy B wydaje się być najlepsza ze wszystkich.

Mercedes Benz B200 to silnik średniej klasy i jeden z najpopularniejszych. Niezawodność modelu B200 jest mniej więcej taka sama jak innych modeli Klasy B. Najczęstsze problemy, z jakimi boryka się B200, dotyczą układu paliwowego, układu kierowniczego, foteli, instalacji elektrycznej i układu chłodzenia.

Większość z tych problemów występuje zarówno w egzemplarzach z mniejszym, jak i większym przebiegiem, co oznacza, że nie są one bezpośrednio związane z brakiem konserwacji. Oznacza to, że problemy związane z B200 nie są najłatwiejsze do przewidzenia.

Jeśli chodzi o konserwację, B200 jest samochodem stosunkowo tanim w utrzymaniu, przynajmniej jeśli chodzi o większość samochodów marki Mercedes. W związku z tym B200 nie jest najbardziej niezawodnym Mercedesem, ale nie jest też tak źle, jak niektórzy sądzą.

Mercedes B200 – problemy z układem paliwowym

Mercedes B200 trzeciej generacji był objęty dość poważną akcją wycofania, w wyniku której do układu paliwowego dostały się cząsteczki brudu i zanieczyszczeń. Wiadomo, że cząstki te uszkadzają uszczelki między wtryskiwaczem paliwa a listwą paliwową, co ostatecznie prowadzi do wycieków paliwa w górnej części komory silnika.

W związku z tym paliwo może znaleźć się na gorących elementach silnika, co może spowodować pożar, a w konsekwencji całkowite zniszczenie samochodu. Modele Mercedesa B200 wyprodukowane w latach 2016-2020 zostały objęte tym przypomnieniem, więc upewnij się, że sprawdzasz samochód, który oglądasz, aby uniknąć potencjalnego pożaru silnika.

  Najczęściej spotykane modele Mercedes-Benz

Mercedes B200 – problemy z układem kierowniczym

Wiadomo, że w układzie kierowniczym Mercedesa B200 znajduje się otwór o niewłaściwym rozmiarze, co oznacza, że dopasowanie łożyska i otworu powoduje problemy z układem kierowniczym. Problemy takie jak te są istotne, ponieważ są bezpośrednio związane z potencjalnymi wypadkami, które miały miejsce w modelu B200.
W związku z tym Mercedes wycofał z rynku również modele Klasy B wyprodukowane w latach 2016-2017. Istnieje prawdopodobieństwo, że większość z nich została już naprawiona, ponieważ naprawa była raczej łatwa. Tak czy inaczej, należy zwracać szczególną uwagę na te problemy, ponieważ mogą one znacznie utrudniać kierowanie Klasą B.

Mercedes B200 – problemy z siedzeniami

Zgodnie z innym przypomnieniem przekazanym przez firmę Mercedes Benz, Mercedes Benz Klasy B z 2018 roku również cierpi z powodu słabego mocowania siedzeń. Dokładniej rzecz biorąc, przednie fotele w wielu modelach Klasy B nie zostały prawidłowo zamocowane, co może doprowadzić do ich oddzielenia się od podłogi samochodu, co może stanowić ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Należy skontaktować się z dealerem Mercedes Benz i zapytać, czy interesująca nas Klasa B była już naprawiana w tym zakresie. Nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby nie brać udziału w oficjalnych akcjach wycofywania samochodów z rynku, ponieważ zazwyczaj są one przeprowadzane tylko w przypadku poważnych problemów z bezpieczeństwem.

Mercedes B200 – problemy z elektryką

Pierwsza i druga generacja modelu B200 jest również znana z występowania różnych problemów elektrycznych, takich jak problemy z układem zarządzania silnikiem, nawigacją satelitarną, układem rozruchu i zapłonu. Pierwsza generacja B200 również boryka się z różnymi problemami elektrycznymi, takimi jak problemy z elektrycznymi szybami, oświetleniem zewnętrznym i różnymi innymi nieistotnymi elementami elektrycznymi.

  Mercedes AMG E53 Niezawodność

Są to częste przypadki w starszych samochodach luksusowych, ale te, które trapią Klasę B można zauważyć nawet w najnowszych modelach Klasy B. Dobra wiadomość jest taka, że można je łatwo naprawić, po prostu przełączając lub usuwając usterki wielu z tych elementów.

Mercedes B200 – problemy z układem chłodzenia

W Mercedesie B200 z roku 2014 występują specyficzne problemy związane z układem chłodzenia, w których pompa wodna i termostat ulegają awarii i wymagają wymiany. Niektórzy właściciele zgłaszali takie problemy już po przejechaniu 30 tys. km, co rzeczywiście stanowi poważny problem.

Za każdym razem, gdy Twój samochód się przegrzewa, ryzykujesz dodatkowe uszkodzenie silnika, układu chłodzenia i wszystkich pobliskich elementów, zwłaszcza przewodów gumowych i innych elementów, które są podatne na topnienie.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa B200?

Mercedes Benz B200 to świetny samochód rodzinny, ponieważ oferuje luksus, komfort, przestrzeń i naprawdę pożądaną odznakę. Jednak większość nabywców Mercedesa woli kupować kompaktowe SUV-y Mercedesa, takie jak GLA lub GLB, niż Klasę B, ponieważ Klasa B jest jednym z najmniej popularnych modeli Mercedesa.

Nie oznacza to, że Klasa B jest złym samochodem, ale raczej, że większość ludzi uważa ją za zbyt drogą, a jednocześnie nie jest tak popularna jak inne rodzinne samochody Mercedesa. W sumie, jeśli komuś podoba się wygląd Klasy B i odpowiada on jego potrzebom, nie ma absolutnie żadnego powodu, aby go nie kupić, z wyjątkiem wymienionych powyżej problemów z niezawodnością.

  Czy GLA45 to prawdziwe AMG?

Czy Mercedes Benz B200 jest samochodem bezpiecznym?

Wszystkie modele Mercedes Benz Klasy B są bezpieczne, ponieważ Mercedes zawsze dokłada wszelkich starań, aby wszystkie jego samochody były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. W związku z tym Mercedes B200 posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa, niezależnie od generacji modelu.

Jeśli chcesz mieć wszystkie najnowsze systemy bezpieczeństwa, będziesz musiał je dokupić w ramach dodatkowych pakietów opcjonalnych, ale tak jest mniej więcej w przypadku wszystkich innych luksusowych producentów samochodów, zwłaszcza niemieckich.

Czy Mercedes B200 jest najlepszym samochodem rodzinnym Mercedesa?

Mercedes Benz Klasy B jest rzeczywiście jednym z, jeśli nie najlepszym samochodem rodzinnym Mercedes Benz, ponieważ został zaprojektowany tak, aby oferować doskonałą ilość miejsca, a jednocześnie być w pełni Mercedesem. Oznacza to, że Mercedesowi Klasie B nie brakuje przestrzeni, zarówno w dziale miejsc siedzących, jak i w dziale ładunków.

Niektórzy wolą SUV-y Mercedesa od Klasy B, jeśli chodzi o przewóz rodziny, ale w rzeczywistości Klasa B jest prawdopodobnie najlepszym samochodem rodzinnym Mercedesa w ogóle. Wynika to z faktu, że Klasa B została stworzona przede wszystkim jako samochód rodzinny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z