Najczęstsze problemy z Mercedes C300

Mercedes Benz Klasy C to kompaktowy, luksusowy sedan Mercedesa, który sprzedaje się znacznie lepiej niż jego więksi kuzyni Klasy E i Klasy S. Dzieje się tak dlatego, że Klasa C oferuje poziom luksusu premium, a jednocześnie nie jest przesadnie drogi lub duży.

C300 jest jednym z najbardziej popularnych wyborów silnika dla C300, ponieważ oferuje od 200 do 250 KM, a jednocześnie jest ekonomiczny i wyrafinowany. Starsze modele C300 wykorzystały 3.0L 6-cylindrowy silnik, który był o wiele bardziej ekscytujące niż 2.0L 4-cylindrowy silnik znaleziony w nowszych modelach C300.

Jednym z najczęstszych problemów z C300 jest zwiększony poziom wibracji podczas jazdy, które są głównie w dół do problemów z mechanizmem różnicowym lub problemów z czujnikami jazdy. C300 jest również powszechnie doświadcza problemów z wyciekami oleju z głowic cylindrów. Mechanizm kierownicy jest również znany z awarii w starszych modelach C300.

Wreszcie, modele sprzed 2012 roku są poważnie narażone na awarie systemu ABS, podczas gdy prawie wszystkie modele C300 doświadczają problemów elektrycznych w końcu. Podsumowując, C300 nie jest najbardziej niezawodnym samochodem w swojej klasie, ale jest przyzwoity, jeśli utrzymywać go zgodnie z polityką konserwacji Mercedes. W związku z tym, utrzymanie Mercedesa może kosztować więcej pieniędzy, ale naprawdę warto.

Nadmierne wibracje podczas jazdy

Wielu właścicieli C300 skarży się na różnego rodzaju wibracje i odgłosy dobiegające spod samochodu, szczególnie w starszych modelach C300, które wykorzystują wspomniany wcześniej 6-cylindrowy silnik 3.0L. Są one najczęściej spowodowane przez pęknięte tarcze elastyczne wału napędowego, które wymagają całkowitej wymiany w celu rozwiązania problemu.

  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz dla kobiety?

Ponadto, nowsze modele C300 są wyposażone w niezliczoną ilość zaawansowanych czujników jazdy, które mają tendencję do monitorowania każdego aspektu doświadczenia jazdy, a także są kluczowe, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zaangażowania systemu wspomagania kierowcy. Są one znane z tego, że ulegają awarii i powodują wibracje podczas jazdy.

Wycieki oleju z głowic cylindrów

Modele C300 z końca lat 2000 i początku 2010 wykorzystują plastikowe korki rozprężne na pokrywach zaworów, które są znane z tego, że ulegają uszkodzeniu i powodują wycieki oleju. Większość specjalistów Mercedesa zaleca wymianę tych pokryw co około 60 tys. mil.

Prawie każdy samochód Mercedesa z tej epoki jest dotknięty tym problemem, a wiele nowszych modeli, w tym nowsze modele klasy C, są również znane z wycieków od czasu do czasu. Aby zminimalizować ryzyko powstawania wycieków oleju, należy często sprawdzać pokrywy zaworów i uszczelki.

Problemy z mechanizmem kierownicy

Starsze modele C300 są znane z problemów z mechanizmem blokady kierownicy. Mimo, że problem ten można rozwiązać dość łatwo, sprawi on, że samochód nie będzie nadawał się do jazdy. Nie będzie również w stanie uruchomić samochód, co oznacza, że trzeba będzie go holować.

Wiele źródeł online twierdzą, że kwestie te są wspólne zarówno z niskim przebiegu i wysoki przebieg przykłady, które jest rzeczywiście problem. Jak wspomniano, problem nie jest wszystko, że trudne do naprawy, ale to jest niezwykle stresujące, ponieważ będzie dosłownie uczynić samochód undrivable.

Awarie ABS

System zapobiegający blokowaniu kół został po raz pierwszy wprowadzony w latach 20. ubiegłego wieku dla przemysłu lotniczego. Pierwszy system ABS został wprowadzony w modelu W140 i od tego czasu znalazł zastosowanie w samochodach wszystkich marek i modeli. System ten jest niezwykle ważny, ponieważ jest w stanie prawidłowo monitorować ciśnienie w układzie hamulcowym, aby nie zablokować hamulców podczas hamowania.

  Czy Mercedes AMG EQS potrzebuje oleju?

Starsze modele C300 są znane doświadczyć problemów z systemem ABS, a powodem jest głównie w dół do brudnego oleju hamulcowego. Wielu specjalistów Mercedesa zaleca, aby przepłukać hamulce co około 2 lata, jeśli chcesz zminimalizować ryzyko awarii systemu ABS.

Problemy z elektryką

Klasa C jest stosunkowo niedrogim samochodem, biorąc pod uwagę jej pozycję na rynku i poziom luksusu, jaki zazwyczaj oferuje. W związku z tym, układy elektryczne w C300 są znane z tego, że po pewnym czasie mogą powodować problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o elektryczne regulatory szyb i oświetlenie zewnętrzne.

Jest to rzadkie w przypadku nowszych modeli Klasy C, ponieważ są one zbudowane dużo lepiej, ale nawet najnowsze modele Klasy C są znane z problemów elektrycznych. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ Klasa C jest niezwykle skomplikowanym samochodem, który oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie doświadczenia spośród wszystkich kompaktowych sedanów dostępnych na rynku.

Sekcja FAQ

Czy nowsze modele Klasy C są lepsze?

Wczesne wersje Klasy C nie były tak naprawdę podobne do Mercedesa, ponieważ pod niemal każdym względem ustępowały mu o kilka poziomów. Nowsze modele Klasy C nie różnią się już tak bardzo od swoich większych kuzynów, jak kiedyś i dlatego są o wiele lepsze.

Nowa Klasa C z 2022 roku wygląda i czuje się jak mini Klasa S, która jest rzeczywiście coś chcesz, jeśli jesteś zainteresowany zakupem Klasy C, ale nie tak dobrze, jeśli jesteś po flagowej Klasy S.

  Jakie są sportowe modele Mercedesa?

Czy C300 to niezawodny samochód?

C300 nie jest tak naprawdę wszystko, co niezawodne, zwłaszcza jeśli spojrzeć na niektóre wcześniejsze modele. Mercedes jest znany z tworzenia niesamowicie wyrafinowanych i luksusowych samochodów, ale nie są one wszystkie, że niezawodne, zwłaszcza jeśli nie są utrzymywane prawidłowo.

Nowsze modele Klasy C są o wiele lepsze, ale nadal nie należą do czołówki swojego segmentu, jeśli chodzi o niezawodność. Konkurencyjny Lexus zawsze będzie bardziej niezawodny, zarówno z fabryki, jak i po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów na zegarze.

Czy C300 to dobry samochód rodzinny?

Dobry samochód rodzinny musi być przestronny, wygodny, bezpieczny, praktyczny i oferować świetną widoczność dookoła. C300 jest rzeczywiście piękny samochód rodzinny, ponieważ jest to świetny samochód all-around. Może nie jest to najbardziej niezawodny kompaktowy luksusowy sedan na rynku, ale oferuje więcej niż niektórzy z jego niemieckich rywali, jeśli chodzi o komfort.

Mercedes traktuje bezpieczeństwo równie priorytetowo, jak luksus, ale jeśli chcesz mieć jak najbezpieczniejsze wrażenia, musisz kupić dobrze wyposażony model. Praktyczność, Klasa C jest przyzwoity, ale nigdzie w pobliżu Audi A4, który jest nadal liderem w swojej klasie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z