Najczęstsze problemy z Mercedes E350

Mercedes E350 to model klasy E średniego szczebla, który jest wyposażony w silnik 6-cylindrowy lub 4-cylindrowy w najnowszych modelach E350. Jako taki, E350 ma tendencję do oferowania między 250 KM a 300 KM, co jest więcej niż wystarczające dla luksusowego sedana wykonawczego.

Jednakże, E350 nie jest doskonały i kilka wspomnianych problemów mają tendencję do nękania wielu modeli E350 przez czas, takich jak wycieki różnicowe i problemy z zawieszeniem. Starsze modele E350 również regularnie doświadczają problemów związanych z przekładnią z powodu zużytych elementów skrzyni biegów.

System napędu na wszystkie koła 4MATIC jest również znany z awarii w niektórych modelach E350, głównie z powodu skrzyni transferowej 4MATIC. Problemy elektryczne są również dość powszechne, zwłaszcza w starszych modelach, takie jak problemy z regulatorem szyb.

W sumie, E350 nie jest najbardziej niezawodny samochód na planecie, ale jeśli utrzymać go prawidłowo i iść na stosunkowo niskim przebiegu przykład, są one w stanie trwać długo. Największym powodem, dla którego większość modeli E350 doświadcza problemów jest to, że nikt nie ma tendencji do utrzymywania ich odpowiednio.

Wycieki z mechanizmu różnicowego Mercedes E350

Wiele egzemplarzy Klasy E z większym przebiegiem cierpi z powodu wycieków z mechanizmu różnicowego po pewnym czasie. Problem ten jest najczęściej spotykany w modelu E350, dlatego należy pamiętać o konserwacji i kontroli mechanizmu różnicowego zgodnie z harmonogramem przeglądów. Prawie wszyscy specjaliści Mercedesa są świadomi tego problemu i dlatego istotne jest, aby go wcześnie zauważyć.

Nieszczelności powstają najczęściej wokół osłon mechanizmu różnicowego i uszczelek, które z czasem tracą swoją zdolność ochronną. Powoduje to wyciek, który może być przyczyną wielu poważniejszych problemów. Jednak właściwa i terminowa konserwacja może zaradzić temu na wczesnym etapie.

  Jak długo wytrzymują pióra wycieraczek Mercedesa?

Mercedes E350 problemy z zawieszeniem

Większość modeli Mercedesa, w których występują problemy z zawieszeniem, jest wyposażona w system zawieszenia pneumatycznego Mercedes AIRMATIC, który wymaga stałej konserwacji, aby mógł działać. Naprawa AIRMATIC rzeczywiście kosztuje sporo dolarów, ale nie jest prawdą, że nie mogą one być rozwiązane we wcześniejszej fazie.
Najczęstsze problemy związane z AIRMATIC są związane ze sprężarką powietrza, która traci zdolność do generowania ciśnienia i sprawia, że samochód nie może się podnieść. Modele E350 znane są również z zacinających się przekaźników pompy powietrza, co może powodować ciągłą pracę kompresora, a nawet wyczerpanie całego ładunku akumulatora.

Problemy ze skrzynią biegów Mercedes E350

Warto wspomnieć, że problemy ze skrzynią biegów dotyczą głównie starszych modeli E350, ponieważ nowsze jednostki z przemiennikiem momentu obrotowego są o wiele bardziej dopracowane i wytrzymałe. Specyficzne elementy, takie jak korpus zaworu i złącza szpilkowe są znane z tego, że po pewnym czasie ulegają awarii, zwłaszcza w starszych modelach E350.

W niektórych modelach E350 występują również problemy z elektroniką sterującą skrzynią biegów, zwłaszcza jeśli akumulator pomocniczy zaczyna sprawiać problemy. Podsumowując, skrzynia biegów wymaga terminowej wymiany oleju, jeśli chcesz zminimalizować zużycie komponentów i sprawić, by skrzynia biegów działała jak najdłużej.

Problemy z Mercedesem E350 4MATIC

Problem skrzyni biegów 4MATIC jest dość często spotykany w wielu modelach Mercedesa, a w szczególności w modelu W212. Problemy takie jak te są bardziej powszechne na wyższych przykładów przebiegu, ale są przypadki, gdy nawet niektóre modele z niskim przebiegiem doświadczyć problemów skrzyni biegów.

  Mercedes W124 - wszystko co musisz wiedzieć

System 4MATIC jest generalnie dość niezawodnym systemem dla wszystkich nowszych modeli Mercedesa, ponieważ jest on o wiele bardziej zaawansowany niż niektóre wcześniejsze jego iteracje. Pierwsze systemy 4MATIC były o wiele bardziej problematyczne i dlatego większość ludzi ich unika.

Problemy elektryczne Mercedesa E350

E350 jest znany z tego, że ma niezliczoną ilość potencjalnych problemów z elektryką, które są znane z tego, że powodują bóle głowy na całym świecie. Problemy takie jak te obejmują problemy z wiązką przewodów, problemy z regulatorem okien, problemy z deską rozdzielczą, samochód nie jest w stanie utrzymać się lub iść w parku, problemy z kamerą zapasową i palący zapach elektryczny wewnątrz pojazdu.

Każdy wie, że modele klasy E są niezwykle skomplikowane i dlatego większość z tych problemów w ogóle istnieje. Niezwykle trudno jest wyprodukować tak skomplikowany samochód i oczekiwać, że będzie on działał prawidłowo przez dziesiątki lat. Konserwacja może rozwiązać niektóre z tych problemów, ale nie da się ich całkowicie uniknąć, ponieważ istnieje wiele potencjalnych winowajców.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes E350 jest samochodem niezawodnym?

Mercedes E350 nie jest tak naprawdę niezawodnym samochodem w swoim segmencie, zwłaszcza gdy porównamy go z Lexusem ES. Wynika to z faktu, że Mercedes klasy E nie został zbudowany w ten sam sposób, co ES. Lexus jest bardziej niż szczęśliwy o wykorzystaniu funkcji ostatniej generacji, jeśli nie są w 100% pewni, że nowsze nie są wystarczająco niezawodne.

Mercedes koncentruje się głównie na wyposażaniu swoich samochodów w jak najwięcej innowacyjnych technologii. Dlatego też większość modeli Mercedesa plasuje się stosunkowo słabo w większości rankingów niezawodności. Wymagają one stałej konserwacji, jeśli chcemy, aby służyły przez długi czas, ale nikt nie może powiedzieć, że są wystarczająco niezawodne.

  Najlepsze samochodowe odświeżacze powietrza dla Mercedesa

Czy Mercedes E350 jest bezpiecznym samochodem?

Mercedes E350 jest naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ Mercedes traktuje bezpieczeństwo jako jeden z priorytetów. Większość samochodów Mercedesa, w tym E350, posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa, na którą składają się sprytne funkcje bezpieczeństwa oprogramowania oraz niewiarygodnie dobrze wykonane strefy zgniotu i poduszki powietrzne.

W związku z tym wszystkie nowsze modele E350 są wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne hamowanie awaryjne, systemy antykolizyjne, system utrzymywania pasa ruchu, system monitorowania martwego pola, system ostrzegania o ruchu poprzecznym i wiele innych, które są w większości dodatkowym wyposażeniem.

Czy Mercedes E350 jest drogi w utrzymaniu?

Koszty utrzymania związane z E350 są rzeczywiście droższe niż te związane z samochodem nieluksusowym, i to jest najważniejsza część tego. Średnie roczne koszty naprawy E350 mogą z łatwością osiągnąć 1000 dolarów, ale wszystko zależy od tego, jak stary jest samochód, jaki jest jego przebieg, poziom wyposażenia i gdzie ma się tendencję do jazdy.

Klasa E jest prawdziwie luksusowym sedanem, co oznacza, że oferuje również prawdziwie luksusowe koszty utrzymania. Audi A6 3.0 TFSI kosztuje nieco mniej, ponieważ jest częścią VAG, która dzieli wiele części pomiędzy różnych producentów, podczas gdy BMW BMW 530i jest najdroższe w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z