Najczęstsze problemy z Mercedes GLB 250

Mercedes GLB 250

Mercedes klasy GLB to najmniejszy luksusowy rodzinny SUV marki Mercedes. GLB 250 został zaprojektowany przede wszystkim jako rodzinny SUV z efektywnym zarządzaniem przestrzenią. Oznacza to, że GLB jest dostępny z maksymalnie siedmioma miejscami, co jest mniej lub bardziej niespotykane w tym konkretnym segmencie. GLB 250 bazuje na tej samej platformie co GLA 250, co oznacza, że dzielą ze sobą sporo części.

Jeśli chodzi o niezawodność, GLB 250 ma mniej niż dwa lata, co oznacza, że raczej trudno powiedzieć, jak GLB będzie się sprawował za kilka lat. Do tej pory GLB jest podobny do GLA, co oznacza, że jest to przyzwoicie niezawodny samochód, ale tylko wtedy, gdy wszystkie czynności konserwacyjne są wykonywane prawidłowo.

Najczęstsze problemy GLB 250 są związane z poduszkami powietrznymi, elektroniką, układem paliwowym, różnymi elementami zawieszenia i układem kierowniczym. GLB250 był i nadal jest częścią kilku przypomnień głównie otaczających poduszki powietrzne i problemy elektryczne.

Podsumowując, GLB 250 miał ciężki start, czego można się spodziewać po zupełnie nowym modelu. Będziemy musieli poczekać kilka lat, zanim będziemy mogli z całą pewnością stwierdzić, czy GLB 250 jest naprawdę niezawodnym samochodem, czy też nie.

Problemy z poduszkami powietrznymi w Mercedesie GLB 250

Mercedes GLB 250 doświadcza kilku problemów związanych z poduszkami powietrznymi. Według NHTSA, niektóre modele GLB 250 cierpią z powodu niewłaściwie zamontowanych lub wadliwych przednich poduszek powietrznych pasażera i dlatego właśnie wydano nakaz wycofania się z rynku. Jeśli szukasz GLB 250, musisz upewnić się, że samochód ma wszystkie problemy z poduszkami powietrznymi rozwiązane.

  Dlaczego używane Mercedesy Klasy S są tak tanie?

Boczna poduszka powietrzna kurtyny również wydaje się być częścią innego GLB 250 wycofania, więc upewnij się, aby sprawdzić, że jeden, jak również. Jeśli kupujesz GLB używany, zapytaj właściciela, czy kiedykolwiek otrzymał wiadomość e-mail od dealera o tych przypomnieniach, ponieważ w ten sposób Mercedes kontaktuje się z klientami w sprawie samochodów, które wymagają przypomnienia.

Problemy elektryczne w Mercedesie GLB 250

Najbardziej rozpowszechnione wycofanie z rynku dla GLB 250 jest związane z problemami elektrycznymi spowodowanymi przez wtargnięcie wody. NHTSA stwierdza, że woda może znaleźć się w dziale pasażerskim poprzez pęknięcia pod siedzeniami i w okolicach nadkoli. Mogą one wejść w kontakt z różnymi niezabezpieczonymi elementami elektrycznymi i spowodować ich nieprawidłowe działanie.

Te ingerencje są znane z powodowania niezliczonej ilości różnych problemów, takich jak zgaśnięcie silnika lub całkowita awaria systemu infotainment. Pamiętaj, aby sprawdzić wewnętrzne stopnie samochodu, aby zobaczyć, czy są jakieś plamy wody w dowolnym miejscu. Co więcej, mogą one spowodować korozję wewnętrznej warstwy metalu samochodu, ponieważ nie są one tak chronione przed korozją jak panele zewnętrzne.

Problemy z układem paliwowym Mercedes GLB 250

Model GLB 250 był częścią innego wycofania z powodu potencjalnego wycieku paliwa. W tym przypadku chodziło o to, że cząsteczka mogła potencjalnie znaleźć drogę do uszczelek pomiędzy szynami paliwowymi a wtryskiwaczami paliwa i spowodować wycieki paliwa w dół linii. Problemy związane z paliwem muszą być naprawiane natychmiast, ponieważ mogą spowodować, że samochód stanie w płomieniach.

  Czy Mercedes wyprodukuje kolejnego Gullwinga?

Dlatego też, upewnij się, że kopać głębiej w VIN samochodu i spróbuj dojść do informacji, czy samochód, który patrzysz na ma którykolwiek z tych problemów. Ponadto, GLB 250 wydaje się czasami cierpieć z powodu przedwcześnie zatkanych filtrów paliwa, jak również, ale te są zwykle spowodowane przez brak konserwacji.

Problemy z zawieszeniem i układem kierowniczym Mercedes GLB 250

Mercedes GLB 250 i Mercedes GLA 250 dzielą ze sobą wiele części, co oznacza, że oba są podatne na problemy z nośnikiem osi przedniej. Jeśli nie zostaną one rozwiązane wystarczająco wcześnie, prawdopodobnie wpłyną na sterowność samochodu, a nawet sprawią, że jazda samochodem będzie bardzo niebezpieczna. W związku z tym, upewnij się, aby sprawdzić nośnik osi przedniej, jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z nich.

Głównym powodem, dla którego nośnik osi przedniej powoduje problemy jest to, że może on wcześnie skorodować. Wielu właścicieli twierdzi, że można skontaktować się z dealerem Mercedesa, który bezpłatnie naprawi ten problem, ponieważ jest to kwestia produkcyjna.

Sekcja FAQ

Jak długo może wytrzymać Mercedes GLB 250?

Mercedes Benz GLB 250 może wytrzymać kilkaset tysięcy mil bez konieczności przeprowadzania poważnych remontów, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Nie ma zbyt wielu modeli GLB nawet bliskich zrobienia takiego przebiegu, ale jest to mniej więcej standard dla wszystkich współczesnych modeli Mercedesa. Co więcej, Klasa A z 2018 roku również dzieli garść swoich części z GLB i wydaje się, że trzyma się ładnie.

  Najlepsze samochody hybrydowe Mercedes

Wszystko to oznacza, że możemy powiedzieć, że GLB powinien być równie dobry jak Klasa A, jeśli nie nawet lepszy. Kluczem do osiągnięcia jakiegokolwiek znaczącego przebiegu w każdym samochodzie jest jego właściwe utrzymanie. Jeśli to zrobisz, samochód będzie Ci służył jak najdłużej.

Czy Mercedes GLB jest wyposażony w siedem miejsc?

Mercedes klasy GLB to najmniejszy siedmiomiejscowy SUV Mercedesa, jaki można kupić za pieniądze. Mercedes oferuje siedem miejsc dla trzech swoich modeli – GLB, średniej wielkości GLE i pełnowymiarowego GLS. Różnice w wielkości pomiędzy GLB a GLE/GLS są znaczne, podczas gdy różnice w wielkości pomiędzy GLE a GLS nie są tak znaczące.

Mimo że GLB oferuje aż siedem miejsc, to są one po prostu za małe, aby wygodnie pomieścić siedem osób. Warto też wspomnieć, że przy siedmiu fotelach przestrzeń ładunkowa prawie nie istnieje.

Czy Mercedes GLB jest lepszy od GLA?

Mercedes klasy GLB jest rzeczywiście lepszym samochodem niż Mercedes GLA. Wynika to z faktu, że GLB nie jest wcale tak dużo droższy, a mimo to oferuje dużo więcej miejsca. Ponadto, GLB jest wyżej w łańcuchu pokarmowym, co jest dobrą rzeczą, ponieważ GLA jest znany jako entry-level SUV.

W sumie GLB jest lepszym wyborem, ponieważ jest bardziej praktyczny, wyższy w górę w zakresie modeli i nie wymaga płacenia ogromnej premii nad GLA.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z