Najczęstsze problemy z Mercedes GLK350

Mercedes GLK350 Problemy

Mercedes Benz GLK350 jest poprzednikiem obecnego modelu Mercedes GLC, co oznacza, że jest pozycjonowany jako kompaktowy rodzinny luksusowy SUV Mercedesa. Model GLK powstał na bazie Klasy C i jest przedstawicielem Klasy C wśród SUV-ów Mercedesa.

Biorąc pod uwagę fakt, że Klasa C jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Mercedesa wszechczasów, nie jest zaskoczeniem, że GLK był również jednym z najlepiej sprzedających się samochodów Mercedesa w tamtym okresie. Nie oznacza to jednak, że GLK350 nie boryka się z wieloma problemami, zwłaszcza od momentu wprowadzenia GLK na rynek w 2006 roku.

Jednym z najczęstszych i najbardziej stresujących problemów, z jakimi boryka się GLK350, są poduszki powietrzne. GLK350 jest również znany z problemów z układem paliwowym, układem elektrycznym, zawieszeniem oraz niektórymi problemami związanymi z silnikiem i układem chłodzenia.

Podsumowując, GLK350 jest samochodem niezawodnym, ale jak każdy Mercedes, wymaga stałej i terminowej konserwacji, w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy, których usunięcie będzie znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne.

Problemy z poduszkami powietrznymi w Mercedesie GLK350

Wycofanie produktu Takata jest jednym z najgłośniejszych wycofań Mercedesa w historii z powodu problemów z poduszkami powietrznymi, które powodują, jeśli samochód nie zostanie naprawiony. Problemy te obejmują poduszki powietrzne, które nie są uruchamiane w razie potrzeby, poduszki powietrzne, które są uruchamiane bez przyczyny, oraz wiele innych problemów związanych z poduszkami powietrznymi.

Prawdopodobnie największym problemem jest sposób, w jaki Mercedes próbował go rozwiązać. Tak wiele modeli Mercedesa jest objętych wycofaniem z rynku firmy Takata, co oznacza, że naprawa tych problemów trwa o wiele za długo. Do tego stopnia, że wciąż jest wiele samochodów, które nie zostały jeszcze naprawione. W każdym razie należy zawsze sprawdzić, czy interesujący nas model GLK był objęty wycofaniem Takata.

  Który napęd na wszystkie koła jest lepszy - BMW czy Mercedes-Benz?

Problemy z układem paliwowym w Mercedesie GLK350

Innym stosunkowo powszechnym i równie stresującym problemem dotyczącym GLK350 jest ten związany z układem paliwowym. Wielu właścicieli na całym świecie twierdzi, że GLK350 ma tendencję do wydzielania silnego zapachu paliwa przy każdym tankowaniu. Niektórzy twierdzą, że problem ten występuje tylko wtedy, gdy samochód jest zatankowany do pełna, podczas gdy inni twierdzą, że zapach paliwa jest wszechobecny.

Problem polega na tym, że zazwyczaj wskazują one na wyciek paliwa gdzieś w układzie, co oznacza, że mogą stwarzać potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wielu właścicieli zgłaszało, że naprawa takich problemów kosztuje sporo pieniędzy, zwłaszcza tych, które polegają na wyciekach paliwa pod tylną kanapą.

Problemy z elektryką w Mercedesie GLK350

W modelu GLK350 występuje również kilka problemów z elektryką, polegających na niemożności uruchomienia samochodu, zgaśnięciu samochodu, problemach z zestawem wskaźników na desce rozdzielczej i problemach z rozpoznawaniem kluczyków. Starsze modele GLK są również znane z problemów z oświetleniem zewnętrznym i wieloma akcesoriami samochodowymi.

Niektórzy właściciele zgłaszali, że w ich modelach GLK350 występowało również blokowanie kierownicy bez podania rzeczywistej przyczyny. Tablica przyrządów ma tendencję do świecenia się jak choinka, co później powoduje, że w samochodzie pojawia się komunikat o awarii systemu blokady kierownicy.

Problemy z zawieszeniem Mercedesa GLK350

Mercedes GLK350 posiada dwa różne rodzaje zawieszenia, w tym tradycyjne sprężyny stalowe i bardziej zaawansowane pneumatyczne zawieszenie Mercedes AIRMATIC. Najczęstszym problemem związanym z tradycyjnymi sprężynami śrubowymi jest przedni drążek stabilizatora, który ma tendencję do wytwarzania wszelkiego rodzaju nierówności podczas jazdy.

  Czy Mercedes EQS ma bagażnik?

Układ AIRMATIC jest znany z tego, że jeśli nie jest prawidłowo konserwowany, może powodować różnego rodzaju problemy. Jest to niestety częste zjawisko w wielu modelach Mercedesa, zwłaszcza tych z dużym przebiegiem na liczniku. Układy AIRMATIC mają tendencję do przeciekania, a amortyzatory pneumatyczne są podatne na przedwczesne zużycie, jeśli nie są odpowiednio konserwowane.

Problemy z silnikiem i chłodzeniem silnika Mercedesa GLK350

Jednym z najczęstszych problemów związanych z silnikiem w modelu GLK350 są nieprzewidywalne i pozornie stresujące zgaśnięcia samochodu. Są one zazwyczaj związane z wieloma problemami elektrycznymi, takimi jak problemy z różnego rodzaju czujnikami, a potencjalnie nawet z samym silnikiem.

Silnik jest znany z wycieków oleju, szczególnie w modelach z większym przebiegiem, co może być szkodliwe dla wielu innych podzespołów znajdujących się w pobliżu. Wielu właścicieli zgłasza, że takie wycieki oleju często trafiają do chłodnicy, co powoduje różnego rodzaju problemy.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić GLK350?

Mercedes GLK350 jest poprzednikiem obecnego Mercedesa GLC, który jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów Mercedesa wszechczasów. Jeśli podoba Ci się idea posiadania kompaktowego, luksusowego SUV-a Mercedesa, który nie rozbiłby banku, powinieneś sprawdzić Mercedesa GLK350.

Należy jednak pamiętać, aby szukać samochodu, który był odpowiednio konserwowany i który nie ma zbyt wielu kilometrów na liczniku. Wiele osób decyduje się na zakup używanego Mercedesa w przystępnej cenie, aby przekonać się, że właśnie takie samochody mają najwięcej problemów.

Czy GLK350 jest lepszy od GLC?

Nie, nie jest. GLK nigdy nie był prawdziwym hitem, jeśli chodzi o design, ponieważ wyglądał trochę zbyt staroświecko. Wiele osób twierdziło, że GLK był po prostu zbyt pudełkowaty, a pudełkowaty design w tak małym SUV-ie wygląda nieco dziwnie.

  Najlepszy olej dla Mercedesa E350

Dlatego też Mercedes zdecydował się na zastosowanie bardziej płynnych linii w GLC, co zdecydowanie zwiększyło jego atrakcyjność i nadało mu młodzieńczy wygląd. Pod względem wnętrza GLC zdecydowanie przewyższa GLK, ponieważ GLK opierał się na projekcie wnętrza Mercedesa z poprzedniej generacji, który jest już mocno przestarzały.

Czy GLK350 jest samochodem niezawodnym?

Mercedes GLK350 to SUV Mercedesa o ponadprzeciętnej niezawodności, szczególnie w przypadku późniejszych generacji. Oznacza to, że GLK350 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa we współczesnej erze, co jest naprawdę warte podkreślenia.

Co więcej, utrzymanie GLK kosztuje sporo pieniędzy, ale wciąż nie tak dużo, jak w przypadku większości SUV-ów Mercedesa. Oznacza to, że zadbany GLK350 może służyć naprawdę długo, a jednocześnie nie jest zbyt drogi w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z