Najczęstsze problemy z Mercedes ML320

Mercedes ML320 Problemy

Mercedes ML320 był produkowany w latach 1998-2009 i w tym czasie powstały dwie różne generacje modelu ML. Model W163 był produkowany w latach 1998-2005, natomiast model W164 w latach 2005-2009.

Pierwsza generacja modelu ML jest już stosunkowo starym samochodem i ma tendencję do rozwiązywania wielu problemów, takich jak problemy z silnikiem, układem kierowniczym i hamulcami roboczymi. Druga generacja modelu ML jest dużo bardziej niezawodna niż pierwsza, a wśród problemów wymienia się zazwyczaj problemy z układem elektrycznym, silnikiem i układem kierowniczym.

Obie generacje ML320 nie należą do najbardziej niezawodnych SUV-ów Mercedesa, a ich utrzymanie wiąże się z dużymi kosztami. Podsumowując, nadal są wygodne i luksusowe w prowadzeniu, ale jeśli chcesz mieć bardziej aktualny średni SUV Mercedesa, powinieneś poszukać ML trzeciej generacji.

Większość problemów, z jakimi borykają się wczesne modele ML, wynika z niedostatecznej konserwacji. Niektóre z nich są jednak poważniejsze niż inne. Jeśli chcesz mieć stosunkowo łatwe do opanowania doświadczenie właścicielskie, powinieneś poszukać dobrze utrzymanych egzemplarzy o stosunkowo niskim przebiegu.

Problemy z silnikiem i chłodzeniem silnika Mercedesa ML320 W163

Pierwsza generacja modelu ML320 jest znana z problemów z harmonicznym kołem pasowym, katalizatorami, kolektorami, kolektorami i EGR. Wszystkie te problemy są kosztowne w naprawie, a niektóre z nich pojawiają się zarówno w egzemplarzach z niskim, jak i wysokim przebiegiem.

Jeśli czujesz, że silnik Twojego ML320 pracuje nierówno, jest zbyt głośny, ma problemy z rozruchem lub gaśnie bez wyraźnej przyczyny, powinieneś natychmiast oddać go do diagnostyki, ponieważ niektóre z nich mogą powodować wiele problemów w przyszłości.

Problemy z układem kierowniczym w Mercedesie ML320 W163

W modelu ML320 W163 stosunkowo często występują problemy związane z układem wspomagania kierownicy. Wielu właścicieli skarżyło się na pęknięcia węży wspomagania, wycieki płynu wspomagania, problemy z połączeniami i problemy z całym hydraulicznym układem wspomagania kierownicy.
Niektóre z tych problemów pojawiają się podczas jazdy, co oznacza, że utrata wspomagania kierownicy podczas jazdy autostradą nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że jazda będzie bezpieczna i przyjemna, musisz zawsze zwracać na to uwagę. Należy również zwracać uwagę na niespójne wspomaganie układu kierowniczego, ponieważ może to spowodować więcej problemów w późniejszym czasie.

  Co oznaczają numery podwozia Mercedesa?

Problemy z hamulcami roboczymi w Mercedesie ML320 W163

Wielu właścicieli samochodów ML320 pierwszej generacji zgłaszało stosunkowo dużo problemów z układem hamulcowym, w którym samochód gwałtownie się zatrzymuje po zapaleniu się kontrolki ESP na desce rozdzielczej. Wygląda na to, że problem ten występuje, ponieważ czujnik prędkości odchylenia kierownicy zaczyna błędnie odczytywać wskazania, a samochód myśli, że coś jest nie tak, i dlatego samodzielnie zatrzymuje samochód.

Może to stanowić poważny problem podczas jazdy, więc jeśli chcesz kupić model W163 ML320, koniecznie sprawdź te czujniki i układy.

Problemy z elektryką w Mercedesie ML320 W164

Druga generacja modelu ML320 jest o wiele bardziej niezawodna niż pierwsza, ale nawet one są znane z występowania różnego rodzaju problemów z układem elektrycznym. Wielu właścicieli zgłosiło, że od czasu do czasu dochodzi do awarii wielu układów elektronicznych w samochodzie. Obejmują one problemy z elektryczną klapą tylną, oświetleniem zewnętrznym i przełącznikami wewnętrznymi.

Wielu właścicieli stwierdziło, że większość z nich jest spowodowana przedostawaniem się wody do kilku różnych obszarów samochodu. Niektórzy właściciele twierdzą, że jest to spowodowane głównie niską jakością uszczelek wodnych maski silnika, szyberdachu, bagażnika i drzwi.

Problemy z silnikiem i chłodzeniem silnika Mercedesa ML320 W164

W modelu ML320 zastosowano niezawodny i dość pewny silnik. Wielu właścicieli zgłasza jednak, że samochód ma tendencję do zgaśnięcia, zwłaszcza jeśli padnie czujnik wałka rozrządu. Wycieki z silnika są również częstym problemem w starszych europejskich samochodach luksusowych, a zwiększone zużycie oleju jest również powszechne w przypadku egzemplarzy z większym przebiegiem.

  Co to jest Presafe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Wycieki takie jak te mogą czasami prowadzić do pożaru i istnieje całkiem sporo przypadków, w których ludzie stracili swoje ML320 z powodu szkód spowodowanych pożarem.

Problemy z układem kierowniczym Mercedesa ML320 W164

Układ kierowniczy jest dobrze znanym słabym punktem modelu ML320 i w sieci można znaleźć wiele informacji na ten temat, które dokładniej omawiają te problemy. Problemy z układem wspomagania obejmują wycieki płynu wspomagania, brak wspomagania, warczące odgłosy, problemy z przednimi łożyskami oraz wiele problemów z orurowaniem i połączeniami.

Mogą one być również stosunkowo niebezpieczne, więc należy zwracać na nie uwagę, jeśli jest się zainteresowanym zakupem Mercedesa ML320.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W164 ML320 jest bardziej niezawodny niż W163 ML320?

Druga generacja modelu ML320 jest o wiele bardziej niezawodna niż pierwsza. Wynika to z faktu, że pierwsza generacja ML ma już ponad 20 lat i jest bardzo skomplikowanym samochodem. Oznacza to, że samochody takie jak te z czasem mają wiele problemów, zwłaszcza jeśli nie są prawidłowo konserwowane.

Mimo to, nie oznacza to, że model W164 ML320 jest bardziej niezawodny, ponieważ tak nie jest. Jeśli chcesz mieć te samochody, pamiętaj, aby znaleźć taki, który jest w odpowiednim stanie, nawet jeśli oznacza to wydanie kilku dodatkowych tysięcy.

Jaki silnik znajduje się w Mercedesie ML320?

W ML320 pierwszej generacji zastosowano silnik 3,2 l V6 o mocy 218 KM i 228 lb ft momentu obrotowego, natomiast w generacji W164 zastosowano silnik 3,0 l V6 o mocy 220 KM i 398 lbft momentu obrotowego. Druga generacja ML320 jest o wiele bardziej pożądana, ponieważ jest o wiele nowsza.

  Który Mercedes ma 6-cylindrowy silnik?

Można śmiało powiedzieć, że obie te jednostki napędowe są więcej niż wystarczające w 99%, ale silnik W164 oferuje większy moment obrotowy, co sprawia, że jest bardziej bezwysiłkowy i pasuje do dużego SUV-a.

Czy powinienem kupić Mercedesa ML320?

Nie powinieneś kupować pierwszej generacji modelu ML, ponieważ nie jest to najbardziej niezawodny ani najnowocześniejszy samochód. Druga generacja ML320 jest o wiele lepsza, ale nadal nie dorównuje współczesnym samochodom.

Jeśli kupujesz jeden z nich jako swój codzienny kierowca, pamiętaj, aby kupić taki, który nie ma zbyt wielu kilometrów na liczniku. Należy również sprawdzić wszystkie newralgiczne miejsca, zwłaszcza układ kierowniczy i elementy związane z silnikiem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z