Najczęstsze problemy z Mercedes W205

Mercedes W205 Problemy

Mercedes W205 to ostatnia generacja kompaktowego luksusowego sedana Mercedesa, a także jeden z najlepiej sprzedających się modeli Mercedesa w obecnej erze. Model W205 dokonał ogromnego skoku w porównaniu z modelem W204, jeśli chodzi o stylistykę, silniki, skrzynię biegów, luksus i ogólną atrakcyjność modelu.

W205 był pierwszym samochodem, który wyglądał i czuł się jak mniejszy Mercedes Klasy S, co oznacza, że W205 jest nadal naprawdę konkurencyjnym samochodem w segmencie samochodów używanych. Model W205 był produkowany w latach 2014-2018, natomiast model W205 po faceliftingu był produkowany do 2021 roku.

W205 jest samochodem niezawodnym, jeśli tylko upewnisz się, że wszystkie prace konserwacyjne zostały przeprowadzone prawidłowo. W205 ma tendencję do nadmiernych wibracji podczas jazdy, wadliwego czujnika MAF, wadliwej cewki nastawczej wałka rozrządu, potencjalnych problemów z elektryką i skrzynią biegów.

Można śmiało powiedzieć, że model W205 nie jest najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa, ale przy prawidłowej konserwacji spisuje się bardzo dobrze. Należy również zauważyć, że późniejsze modele W205 są o wiele lepsze, ponieważ Mercedesowi udało się wyeliminować wiele niedoskonałości w późniejszych modelach.

Problemy z nadmiernymi wibracjami Mercedesa W205

Model W205 jest wyposażony w aktywny czujnik jazdy, którego zadaniem jest ciągłe monitorowanie jakości jazdy i informowanie komputera samochodu, jeśli coś jest nie tak. Wielu właścicieli zgłosiło, że ich modele klasy C W205 mają tendencję do nadmiernych wibracji podczas jazdy.

Niektórzy z nich zgłosili również, że problemy takie jak te są związane z czujnikiem aktywnej jazdy, podczas gdy inni zgłosili problemy z układem napędowym, zawieszeniem lub skrzynią biegów. Podsumowując, wygląda na to, że nadmierne wibracje są częstym problemem w przypadku Klasy C W205.

  Najczęstsze problemy z Mercedes E450

Mercedes W205 uszkodzony czujnik MAF

Mercedes W205 jest wyposażony w czujnik masowego przepływu powietrza, którego zadaniem jest stałe monitorowanie ilości i temperatury powietrza dostającego się do silnika. Współpracuje on z układem wtrysku paliwa w celu wytworzenia odpowiedniej ilości mocy w zależności od potrzeb.

Jeśli czujesz, że Twojemu W205 brakuje mocy lub że czasami cierpi z powodu słabego przyspieszenia, istnieje prawdopodobieństwo, że winny jest czujnik MAF. Wielu specjalistów Mercedesa uważa, że czujnik MAF należy wymieniać co około 50 tys. km, więc upewnij się, że to zrobisz, jeśli napotkasz ten problem.

Problem z cewką elektromagnetyczną nastawnika wałka rozrządu Mercedes W205

Zadaniem cewki nastawnika wałka rozrządu jest odpowiednie dozowanie oleju przez układ zmiennych faz rozrządu, kiedy tylko jest to potrzebne. Jeśli cewka nastawcza wałka rozrządu zacznie sprawiać problemy, prawdopodobnie spowoduje to zakłócenie działania układu rozrządu silnika.

Tego typu problemy należy rozwiązywać w odpowiednim czasie, ponieważ mogą one powodować znacznie więcej problemów w przyszłości. Ponieważ system ten działa w parze z paskiem i układem zmiennych faz rozrządu, należy zwrócić szczególną uwagę na rozwiązanie tych problemów, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić poważniejsze problemy.

Problemy elektryczne w Mercedesie W205

Mercedes W205 jest znany z tego, że od czasu do czasu pojawiają się w nim problemy z elektryką, ponieważ nie jest to najnowszy samochód na rynku. Problemy takie jak te są zazwyczaj związane z oświetleniem wewnętrznym, zewnętrznym, GPS, akcesoriami samochodowymi, łącznością telefoniczną i Bluetooth.

  Mercedes AMG E63 S Niezawodność

Problemy te nie są w większości przypadków uciążliwe, ale mają tendencję do narastania podczas posiadania samochodu. Oznacza to, że należy stale dokładać wszelkich starań, aby rozwiązywać podobne problemy elektryczne za każdym razem, gdy się pojawią, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, którego wymiana nie jest zbyt kosztowna.

Problemy z przekładnią w Mercedesie W205

Mercedes W205 jest wyposażony w 7-biegową automatyczną skrzynię biegów Mercedes 7G-Tronic, która doskonale odzwierciedla sposób, w jaki powinna działać skrzynia biegów klasy Mercedes. Jest to płynna i niezawodna skrzynia biegów, która płynnie zmienia biegi, dbając jednocześnie o to, aby obroty nigdy nie były zbyt wysokie i głośne.

Silnik ten jest jednak znany z tego, że często nie chce zmieniać biegów, zwłaszcza przy przechodzeniu z pozycji neutralnej do pierwszej lub z pierwszej do drugiej. Co więcej, skrzynia 7G-Tronic czasami wolno reaguje na wciśnięcie pedału gazu, co często może być spowodowane brakiem konserwacji.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes Klasy C W205 jest bardziej niezawodny niż W204?

Mercedes Klasy C W205 jest rzeczywiście bardziej niezawodny niż W204 dzięki wielu udoskonaleniom, które Mercedes wprowadził podczas produkcji modelu W205. To prawda, że starsze modele Klasy C W205 nie są tak niezawodne jak późniejsze, ale tak jest często w przypadku wielu innych producentów samochodów.

Późniejsze modele z jednej generacji oferują zazwyczaj bardziej dopracowany pakiet, co oznacza, że Mercedes i wielu innych producentów samochodów mają tendencję do poprawiania wszystkich drobnych problemów, które pojawiają się podczas produkcji samochodów nowej generacji.

  Mercedes AMG SLC43 Niezawodność

Jaka jest najlepsza Klasa C W205?

Mercedes C350e jest prawdopodobnie najlepszym modelem Mercedesa klasy W205, ponieważ oferuje przyzwoitą moc i wiodącą w segmencie wydajność. C350e ma moc 211 KM, a jednocześnie oferuje ponad 100MPG. Jeśli dodać do tego fakt, że C350e emituje również mniej niż 50 gramów CO2 na 100 kilometrów, doskonale zdajemy sobie sprawę, dlaczego to właśnie C350e jest tym, który warto kupić.

Niektórzy właściciele zgłaszali problemy z układem hybrydowym, ale wydaje się, że nie są one tak powszechne. Warto również wspomnieć, że C350e cierpi z powodu mniejszej przestrzeni bagażowej, ponieważ akumulatory są umieszczone pod przestrzenią bagażową.

Czy Mercedes W205 to dobry samochód rodzinny?

Mercedes Klasy C W205 to naprawdę dobry samochód rodzinny, ponieważ oferuje wystarczająco dużo miejsca, jest bezpieczny i ma dopracowane i płynnie działające zawieszenie. Model W205 jest na tyle nowy, że wyposażono go we wszystkie nowoczesne technologie i komfortowe gadżety, co oznacza, że Twoje dzieci z pewnością będą się w nim czuły komfortowo.

Tylne drzwi otwierają się szeroko, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby z łatwością zamontować fotelik dziecięcy. Model W205 jest również wyposażony w wiele udogodnień, które ułatwiają prowadzenie, parkowanie i codzienne użytkowanie samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z