Najczęstsze problemy z Mercedes W212

Czasami nie trzeba kupować najnowszego i najwspanialszego, aby cieszyć się tym, co konkretna firma ma do zaoferowania, a Mercedes klasy E W212 jest właśnie taki. W212 był w produkcji w latach 2009-2016 i był to kompletny redesign nad ówczesnym wychodzącym W211 E-Class (2002-2009).

W212 sporty bardziej współczesny wygląd zewnętrzny pakowane z technologicznie zorientowane wnętrze, które nadal wygląda i czuje się luksusowo. Niektórzy mechanicy i entuzjaści marki Benz uważają, że W212 jest również jednym z najbardziej niezawodnych współczesnych sedanów Mercedesa, podczas gdy niektórzy ośmielają się twierdzić, że W212 jest tak dobrze zbudowany jak legendarny W124.

Tak czy inaczej, żaden samochód nie jest doskonały, a generacja W212 Klasy E była znana z problemów takich jak wycieki wspomagania układu kierowniczego, problemy z tylnym zawieszeniem, wycieki paliwa, problemy z pompą wodną oraz uszkodzenia tapicerki i siedzeń. W212 jest teraz prawie 20 lat, więc jesteś prawdopodobnie będzie doświadczenie problemu tu i tam.

W212 może nie zachwycić Cię pod względem stylistyki, ponieważ wygląda trochę zbyt staroświecko, zwłaszcza w porównaniu z Audi C7 i BMW F10. Podsumowując, W212 jest najwygodniejszy z całej stawki i potencjalnie nawet najbardziej niezawodny.

Wycieki z układu wspomagania kierownicy

Miejsce, w którym pompa układu kierowniczego styka się z przewodem płynu jest podatne na pękanie po pewnym czasie, co oznacza, że możesz doświadczyć wycieków ze wspomagania układu kierowniczego właśnie w tym miejscu. Najłatwiejszym sposobem na wykrycie tego problemu jest nasłuchiwanie dziwnego dźwięku dochodzącego z okolic pompy układu kierowniczego.

  Najlepsze miejsce do zakupu używanego Mercedesa

Naprawa tego problemu nie jest tak kosztowna, ale czasami konieczna jest zupełnie nowa pompa kierownicza, a to może kosztować kilkaset dolarów. W sumie, ten problem zaczyna się powoli, więc upewnij się, aby słuchać żadnych jęczących dźwięków pochodzących z przodu samochodu.

Problemy z tylnym zawieszeniem

W212 jest dostępny albo z tradycyjnymi cewkami lub Mercedes Benz-branded AIRMATIC systemu zawieszenia pneumatycznego. Nie-AIRMATIC wersje są znane czasami mają problemy z czujnikami poziomu tylnego zawieszenia, które mogą powodować wzrost ciśnienia kontaktowego.

Te z systemem AIRMATIC cieszą się bardziej komfortową jazdą, ale system AIRMATIC wymaga stałej konserwacji, aby działał optymalnie. W przypadku nieszczelności spowodowanych zużytymi przewodami powietrznymi układ AIRMATIC czasami zwisa na jedną lub drugą stronę.

Wycieki paliwa

Jeśli czujesz silny zapach gazu, gdy zbliżasz się do swojego W212, być może cierpisz z powodu wycieku paliwa. Można je łatwiej wyczuć zaraz po zatankowaniu samochodu. Większość wycieków paliwa związanych z W212 znajduje się w pobliżu filtra paliwa, co oznacza, że paliwo może potencjalnie wyciekać w większych ilościach.

Liczni właściciele skarżą się na wycieki paliwa online, i nie bez powodu, ponieważ wyciek paliwa może prowadzić do bardziej katastrofalnych problemów w dół linii. Jeśli wyczuwasz silny zapach gazu, upewnij się, że zabrałeś swój samochód do doświadczonego mechanika, aby nie stwarzać więcej problemów.

Problemy z pompą wodną

Wielu mechaników uważa, że problem z pompą wodną jest najczęstszym problemem związanym z W212, który prowadzi do przegrzania, luźnego koła pasowego, a nawet pary wydobywającej się z chłodnicy. To nie jest mały problem, więc należy wziąć swój samochód na usługi, jeśli czujesz, że twój samochód przegrzania.

  Mercedes Benz EQS 580 vs Klasa S

Możesz być w stanie kontynuować jazdę samochodem, nawet jeśli masz problemy z pompą wodną, po prostu uzupełniając zbiornik, gdy jest to konieczne. Jednak ma to sens tylko jako rozwiązanie krótkoterminowe, jeśli problemy nie są zbyt poważne.

Uszkodzenia tapicerki i siedzeń

Wszystkie modele Mercedesa zbudowane są z najlepszych materiałów, w tym wysokiej jakości skóry, drewnianych elementów wykończeniowych, aluminium i wysokiej jakości czarnego plastiku. Jednakże, siedzenia w W212 są znane z tego, że po pewnym czasie pękają, zwłaszcza ich dolna część.

Reszta tapicerki jest znany do blaknięcia, jeśli samochód został pozostawiony do siedzenia w słońcu na chwilę. Mimo, że skóra stosowana przez Mercedesa jest miękka i wygląda świetnie, jest podatna na odbarwienia po pewnym czasie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na jaśniejszy kolor.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W212 to dobry samochód do kupienia?

Mercedes W212 to rzeczywiście dobry samochód do kupienia, jeśli szukasz niedrogiego, ale dopracowanego i niezawodnego sedana średniej wielkości. Audi C7 może wyglądać nieco ładniej dzięki nowszej konstrukcji, a BMW F10 może być nieco bardziej sportowe w prowadzeniu, ale żaden z tych dwóch nie oferuje takiego samego poziomu komfortu jak W212.

Jako takie, upewnij się, że znajdziesz jeden z nie wszystko, że wiele mil na zegarze, jeśli chcesz czerpać największe korzyści. W212 jest schłodzone w dół, kompletny pakiet typu samochodu, który oferuje najwyższy komfort i izolację hałasu, a więc należy rozważyć, jeśli jesteś na rynku dla takiego samochodu.

  Czy zakup używanego Mercedesa to zły pomysł?

Czy Mercedes W212 jest niezawodny?

W212 Mercedes Benz E-Class nie wydaje się oferować przyzwoite wyniki niezawodności w ogóle, ale przeprojektowane modele W212 (2014-2016) wydają się być najlepszym wyborem z grupy. Podsumowując, W212 jest dość niezawodnym samochodem i jedną z najbardziej niezawodnych współczesnych generacji Klasy E.

Niektórzy twierdzą, że W212 jest tak samo niezawodny jak W124, ale to raczej nigdy nie będzie miało miejsca, ponieważ W124 nie jest tak skomplikowany jak W212.

Czy Mercedes W212 jest bezpieczny?

NHTSA nagrodziło W212 oceną 4 z 5 gwiazdek, co oznacza, że W212 jest rzeczywiście bezpiecznym samochodem. W212 został zaprojektowany i zbudowany w nowoczesnej erze, co oznacza, że korzysta z wielu aktywnych funkcji bezpieczeństwa oprogramowania, zwłaszcza w przeprojektowanych modelach.

Podsumowując, W212 to świetny samochód, który powinien zapewnić bezpieczeństwo Tobie, Twojej rodzinie i Twojemu psu w większości sytuacji. Pamiętaj jednak, aby zawsze mieć czujne oko na wszystko, co dzieje się wokół Ciebie, ponieważ nawet najbezpieczniejsze samochody są tak bezpieczne, jak Twoje maniery jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z