Najczęstsze problemy z Mercedes W222

Mercedes W222 Problemy

Mercedes Benz W222 to poprzednia generacja Klasy S, co oznacza, że kosztuje znacznie mniej niż nowy model W223, a mimo to oferuje 90% ogólnych wrażeń. Model W222 wciąż wyprzedza swoją przyszłość i z łatwością może konkurować z niektórymi najnowszymi pełnowymiarowymi luksusowymi sedanami na świecie.

Model W222 nie wypadł najlepiej pod względem niezawodności, ale istnieją znaczne różnice między modelem przed i po modernizacji. Model po faceliftingu jest znacznie lepszy, ponieważ Mercedesowi udało się naprawić wiele problemów, które nękały model przed faceliftingiem prosto z linii produkcyjnej.

Najczęstsze problemy dotyczące modelu W222 są związane ze skrzynią biegów, wyciekami oleju, napinaczami pasów bezpieczeństwa, problemami elektrycznymi i zawieszeniem pneumatycznym. W rzeczywistości samochód tak złożony jak Klasa S zawsze będzie wymagał jak najlepszej konserwacji. W przeciwnym razie koszty napraw i konserwacji znacznie wzrosną.

Podsumowując, W222 nie jest najbardziej niezawodną Klasą S, jaką można kupić, ale jest jednym z najlepszych modeli Klasy S, jakie można kupić. Jest on dość nowy, ale nie kosztuje prawie tyle, co fabrycznie nowy model W223, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne problemy z łańcuchem dostaw.

Problemy z przekładnią Mercedes W222

Skrzynia biegów w modelu W222 nie jest sama w sobie wadliwa. Oczywiście, zdarzają się problemy ze skrzynią biegów, takie jak rozedrgane, opóźnione zmiany biegów i brak reakcji, ale problem polega na tym, że umiejscowienie alternatora i układu wydechowego oznacza, że wiązka przewodów skrzyni biegów może ulec uszkodzeniu z powodu wysokiej temperatury.

Są one po prostu zbyt blisko siebie, co oznacza, że tego typu problemy zazwyczaj powodują, że skrzynia biegów nie chce zmienić biegu w położeniu postojowym lub całkowicie z niego wypada. Problem ten jest tak poważny, że firma Mercedes ogłosiła nawet powszechne wycofanie z rynku, które objęło praktycznie wszystkie modele Mercedes Benz S350. Upewnij się, że sprawdziłeś, czy model, który oglądasz, został objęty wycofaniem, czy nie.

  Mercedes Benz E Class Niezawodność

Problemy z wyciekiem oleju w Mercedesie W222

Model W222 jest również znany z potencjalnych wycieków oleju, zwłaszcza w modelach sprzed faceliftingu w 2014 roku. Pierścień uszczelniający pomiędzy napinaczem rozrządu a obudową silnika jest znany z wycieków oleju, które mogą powodować różnego rodzaju problemy. Po pierwsze, olej zazwyczaj dostaje się na drogę, co naraża innych użytkowników drogi na ryzyko utraty panowania nad pojazdem.

Po drugie, olej może znaleźć się w takich miejscach, jak wiązki przewodów, co może powodować liczne problemy z układami elektrycznymi samochodu. Z tego powodu Mercedes również ogłosił akcję przywoławczą i warto wspomnieć, że najgorsze wycieki oleju są zwykle związane z silnikiem turbodoładowanym OM651.

Problemy z napinaczami pasów bezpieczeństwa w Mercedesie W222

Mercedes wydał dwa przypomnienia o problemach z napinaczami pasów bezpieczeństwa zarówno na fotelu kierowcy, jak i na przednim fotelu pasażera. Problem polega na tym, że napinacz nie został prawidłowo skalibrowany przez fabrykę. Może to spowodować, że napinacz nie będzie w stanie zapewnić napięcia niezbędnego do zapewnienia ochrony w razie wypadku.

Dlatego w razie awarii napinacza ryzyko odniesienia katastrofalnych obrażeń jest naprawdę wysokie. Z tego powodu należy sprawdzić, czy problemy te zostały pomyślnie rozwiązane w modelu W222. Ryzykowanie z pasami bezpieczeństwa nigdy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ są one istotnym elementem ogólnego bezpieczeństwa samochodu.

Problemy z elektryką w Mercedesie W222

Mercedes W222 Klasy S jest niezwykle skomplikowanym samochodem, ponieważ oferuje niemal wszystko, co może zaoferować samochód. W związku z tym samochód jest wyposażony w mnóstwo elektrycznych gadżetów, które od czasu do czasu się psują. System PRE-SAFE Mercedesa jest znaną usterką w modelu W222 i był również przedmiotem wycofania z rynku podczas produkcji W222.

  Najlepszy mały hatchback Mercedesa

Innym problemem elektrycznym w W222 jest usterka związana z systemem obsługi kontaktów alarmowych, który czasami traci zasilanie. System informacyjno-rozrywkowy czasami reaguje powoli, a nawet całkowicie wyłącza się podczas jazdy.

Problemy z zawieszeniem pneumatycznym Mercedesa W222

Mercedes Klasy S to samochód, który zawsze powinien być wyposażony w zaawansowany system zawieszenia pneumatycznego. Wszyscy wiemy jednak, że układ zawieszenia pneumatycznego jest skomplikowany i często może powodować problemy. Układ AIRMATIC montowany w modelu W222 nie jest tak problematyczny jak niektóre wcześniejsze układy zawieszenia pneumatycznego Mercedesa, jednak czasami występują w nim problemy.

Najczęstsze problemy z zawieszeniem pneumatycznym to utrata kompresji, problemy z poduszkami powietrznymi oraz opadanie samochodu na jedną lub drugą stronę. Tak czy inaczej, większość problemów z zawieszeniem pneumatycznym rozwiązuje się za pomocą konserwacji zapobiegawczej, ale nawet przy prawidłowej konserwacji zawieszenie pneumatyczne może ulec awarii.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Mercedesa W222?

Mercedes W222 klasy S stracił sporo na wartości od czasu, gdy pojawił się po raz pierwszy w 2013 roku. Jednak samochód nadal jest w stanie zaoferować Ci najwyższy poziom luksusu, zwłaszcza jeśli wybierzesz model po faceliftingu. Może to być samochód drogi w utrzymaniu i może nie być najbardziej niezawodną używaną Klasą S, ale z pewnością jest tego wart.

Powodem, dla którego W222 jest teraz dobrym zakupem, jest fakt, że naprawdę dobrze równoważy koszty i luksus. Wciąż może konkurować z nowymi, pełnowymiarowymi, luksusowymi sedanami pod wieloma względami, a wielu właścicieli Klasy S uważa, że model W222 po modernizacji jest lepszym samochodem niż nowa Klasa S W223.

  Jaki jest najszybszy Mercedes Benz?

Jaki jest najlepszy model Mercedesa W222 do kupienia?

Najlepszym modelem W222 do kupienia jest bez wątpienia model S560 po faceliftingu, ponieważ oferuje 4,0 l BiTurbo V8 i udaje mu się być niezwykle komfortowym, a nawet niezawodnym. Silnik V8 nie jest tani w utrzymaniu, zużywa dużo paliwa i nie jest tak gładki jak V12.

Jest jednak wystarczająco mocny, powinien wystarczyć na długo i sprawia, że Klasa S jest bardziej dynamiczna i przyjemna w prowadzeniu niż silnik 6-cylindrowy, a jednocześnie nie jest tak drogi jak V12.

Jak długo może wytrzymać Mercedes W222?

Mercedes jest jedną z tych marek, które produkują samochody, które sprawiają wrażenie, że mogą służyć przez całe życie, a model W222 z pewnością jest jednym z takich samochodów. W sumie, przy odpowiedniej konserwacji W222 powinien wytrzymać co najmniej 200 000 mil i nie wymagać gruntownych remontów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z