Najczęstsze problemy z napędem BMW xDrive

System xDrive BMW to termin stosowany przez BMW w odniesieniu do napędu na wszystkie koła. Technologia xDrive to zaawansowany, stały układ napędu na wszystkie koła, który zapewnia Twojemu BMW wyjątkową trakcję przez cały czas. Jednak, jak każdy układ napędowy w samochodzie, również ten system ma pewne problemy.
Jakie są zatem problemy związane z systemem BMW xDrive?

System xDrive BMW wiąże się z wieloma problemami, ale do najczęstszych należą wycieki oleju, problemy z elektryką, przegrzewająca się klimatyzacja, awaria układu paliwowego, korozja felg, problemy z montażem tylnych świateł i wiele innych.

Dlatego przed zainwestowaniem w BMW z napędem xDrive warto poznać niektóre z wyzwań i problemów, z jakimi można się spotkać po drodze. Dobra wiadomość jest taka, że z większością z tych problemów może poradzić sobie doświadczony mechanik BMW lub oddanie samochodu do serwisu BMW.

Jakie są najczęstsze problemy, z którymi boryka się BMW xDrive?

Problemy z łańcuchem rozrządu

Jednym z najczęstszych problemów z systemem BMW xDrive jest problem z łańcuchem rozrządu. Jest to powszechne w starszych modelach samochodów BMW xDrive. Użytkownicy zazwyczaj skarżą się, że łańcuchy rozrządu przeskakują na zębatkach, zakłócając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie wałów korbowych i wałków rozrządu.

Wycieki oleju

Jest to częsty problem w niemal wszystkich modelach BMW. Niemniej jednak, problem ten jest również powszechny w BMW z systemem xDrive. Niektóre z głównych części, które powodują wycieki oleju w systemie BMW xDrive to wadliwa pompa paliwowa i nieszczelna uszczelka pokrywy zaworów.

Awaria układu paliwowego

Awaria układu paliwowego zazwyczaj ma miejsce w modelach BMW xDrive z powodu awarii pompy paliwowej. Zwykle powoduje to, że samochód nagle traci przyspieszenie lub wspomaganie układu kierowniczego i hamulców może zatrzymać się znikąd.

  Jaka jest najlepsza seria BMW?

Układ chłodzenia silnika

Innym częstym problemem, z którym boryka się system BMW xDrive, jest układ chłodzenia silnika. Kiedy tak się dzieje, dochodzi do przegrzania samochodu. Niektóre z winowajców tego problemu to uszkodzona pompa wody lub wyciek płynu chłodzącego. Należy pamiętać, że certyfikowany technik BMW z łatwością poradzi sobie z tym problemem.

Problemy z elektryką

Wadliwa elektronika jest nie tylko powszechna w samochodach BMW xDrive, ale także w innych modelach BMW. W tym przypadku winowajcą jest zazwyczaj skrzynka bezpieczników. Niemniej jednak BMW zgłaszało w przeszłości znacznie poważniejsze problemy z elektroniką, które doprowadziły do wycofania z rynku ponad 300 000 samochodów w Wielkiej Brytanii w 2018 roku.

Zespół lampy tylnej

Innym problemem BMW xDrive, na który można się natknąć, jest wadliwa tylna lampa/światło. Ten problem jest zwykle spowodowany złym połączeniem żarówki na płytce obwodu lampy tylnej. Złe połączenie jest zazwyczaj wynikiem korozji, która ma miejsce.

Przegrzewanie klimatyzacji i ogrzewania

Przegrzewanie klimatyzacji i systemów ogrzewania jest spowodowane przegrzewaniem się przewodów i złączy elektrycznych w komorze ogrzewania i chłodzenia. Zazwyczaj dzieje się tak z powodu sposobu, w jaki została skonfigurowana wiązka przewodów regulatora dmuchawy w uszkodzonych urządzeniach. Tak więc, gdy elementy zużywają się i korodują, mogą uszkodzić okablowanie i spowodować obwód, gdy połączą się ze skorodowanymi częściami.

Wibracje kierownicy przy hamowaniu

Ten problem jest powszechny w BMW serii 3 z systemem iDrive. Podczas hamowania mogą wystąpić drgania lub wstrząsy kierownicy. Jest to spowodowane usterką jednej z tulei wahaczy. Aby uniknąć tego problemu, należy wymienić gumowe elementy po przejechaniu 75 000 kilometrów.

  Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

Korozja felg aluminiowych

Stopy marki BMW wyglądają spektakularnie i sprawiają, że samochód wygląda z klasą. Jednak wielu użytkowników BMW skarżyło się, że felgi te nie wytrzymują zbyt długo. Felgi stopowe zaczynają korodować po krótkim czasie.

FAQ

Czy napęd BMW xDrive jest niezawodny?

Tak, system xDrive BMW jest niezawodny. Jednak, jak w przypadku większości BMW, nie jest on tak niezawodny jak niektóre systemy, takie jak Mercedes 4Matic czy Torsen Quattro. Mimo to plasuje się on nieco powyżej średniej, co jest dobrą cechą.

Czy można wyłączyć BMW xDrive?

Nie, nie da się. Wynika to z faktu, że system ten jest dołączany do samochodu. Poza tym, technologia xDrive, czyli napęd na wszystkie koła, zapewnia doskonałą trakcję na wszystkich kołach, gwarantując, że pozostaniesz na drodze niezależnie od stanu nawierzchni. Dzięki temu jesteś bezpieczny i masz kontrolę nad samochodem.

Dlaczego BMW mają wiele problemów?

Głównym powodem, dla którego BMW mają wiele problemów, jest fakt, że są one wyposażone w wysoce zaawansowane i najnowsze technologie. Ponadto BMW wymagają regularnej konserwacji, którą niektórzy użytkownicy ignorują, co w dłuższej perspektywie kończy się wieloma wyzwaniami.

Aby zminimalizować problemy związane z BMW, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja samochodu. Dodatkowo, przestrzeganie zalecanego harmonogramu przeglądów jest również istotne.

Przy jakim przebiegu BMW zaczyna mieć problemy?

Większość BMW zaczyna mieć problemy już przy przebiegu 80 000 mil. Niemniej jednak, niektóre z nich mogą mieć problemy już od 120 000 mil. Tak więc, średnio, BMW zaczynają mieć problemy między 80 000 a 120 000 mil. Po przejechaniu 120,000 mil właściciele BMW powinni być gotowi na poważne i kosztowne naprawy.

  Czy powinienem zabezpieczyć moje BMW przed rdzą?

Czy BMW xDrive dobrze radzi sobie na śniegu?

Tak, technologia BMW xDrive doskonale sprawdza się w warunkach śniegowych. Dzieje się tak dlatego, że system xDrive lub system napędu na wszystkie koła działa poprzez wysyłanie mocy do wszystkich czterech kół samochodu. Zatem nie tylko przednie lub tylne koła otrzymują moc, ale wszystkie koła.

Dzięki tej technologii moc jest rozdzielana na wszystkie koła, zapewniając im doskonałą trakcję. A ponieważ droga staje się śliska, samochód jest łatwiejszy do kontrolowania niż w przypadku napędu na tylne lub przednie koła. Aby uzyskać najlepsze wyniki na śniegu, dodaj do swojego samochodu opony zimowe lub śniegowe.

Podsumowanie

BMW xDrive jest jednym z najbardziej wydajnych i niezawodnych systemów napędowych na rynku. Niemniej jednak, ma on kilka typowych problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć przed zainwestowaniem w samochód. Niektóre z powszechnych problemów BMW xDrive to wycieki oleju, problemy elektryczne, problemy ze światłami tylnymi, układy chłodzenia silnika i wiele innych.

Należy również zauważyć, że większość z tych problemów występuje zazwyczaj w starszych modelach BMW xDrive, ponieważ najnowsze modele są bardziej niezawodne i mają mniej problemów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z