Najczęstsze problemy z Peugeot 1007

Peugeot 1007

Peugeot 1007 to mały, trzydrzwiowy, dziwaczny samochód miejski Peugeot, który został wprowadzony po raz pierwszy w roku modelowym 2004 i był produkowany do roku 2009, kiedy to Peugeot zaprzestał jego produkcji na dobre. 1007 jest teraz dokładnie taki typ samochodu, jaki większość ludzi wyobraża sobie myśląc o codziennych kierowcach, co jest po części powodem, dla którego 1007 nigdy tak naprawdę nie odniosło sukcesu, jeśli chodzi o sprzedaż jawną.

Tak czy inaczej, 1007 jest teraz dość przystępny samochód używany, który oferuje dość dużo miejsca i wyjątkowości, coś, co jest trudne do znalezienia w nowoczesnym przemyśle samochodowym. W tym artykule, mamy zamiar iść w głąb o wszystkich wspólnych problemów z Peugeot 1007, powiedzieć, co zwrócić uwagę, i jak to wpływa na ogólną niezawodność samochodu.

Zaczynając od silnika, 1007 ma sporo problemów w tym dziale, takich jak problemy ze zużyciem oleju, niedziałające katalizatory i problemy z MAF. Inne problemy obejmują problemy z przegrzewaniem się skrzyni biegów, problemy z elektryką samochodu oraz problemy z układem zawieszenia samochodu.

Teraz nadszedł czas, aby przejść nieco bardziej szczegółowo o wszystkich tych indywidualnie i powiedzieć, jak poważne są one w odniesieniu do ogólnej niezawodności samochodu.

Problemy z silnikiem

Silnik w 1007 wydaje się mieć sporo problemów, z których najczęstsze to problemy z nadmiernym zużyciem oleju, co może prowadzić do poważnego uszkodzenia silnika, jeśli nie zajmiemy się tym na czas. Niedziałające katalizatory mogą powodować znaczne spadki mocy, przyspieszenia i ogólnego poczucia prędkości, co nie jest najbardziej zauważalne w małym silniku 1007.

  Czy Peugeot 3008 Hybrid4 to dobry samochód?

Czujnik przepływu masowego powietrza jest również potencjalnie bolącym punktem, dlatego wiele osób wymienia go nawet kilka razy podczas posiadania. Podsumowując, silnik w 1007 wymaga odpowiedniej i terminowej konserwacji, aby był niezawodny. Jeśli nie będziesz dbał o silnik, zawiedzie cię on na pewno.

Przegrzewanie się skrzyni biegów

Wielu właścicieli modelu 1007 zgłaszało podobne problemy, w których samochód trzęsie się i odmawia włączenia biegów do przodu. Skrzynia biegów 2-tronic stosowana w modelu 1007 jest podatna na problemy z przegrzewaniem się w wielu innych modelach Peugeot. Mówi się, że tymczasowym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu do ostygnięcia na około 15-20 minut, zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich.

Podczas jazdy samochodem dobrze jest umieścić go w pozycji neutralnej, kiedy tylko można, aby zminimalizować szanse, że to się w ogóle stanie. Niektórzy twierdzą, że ECU skrzyni biegów musi być przeniesione w pobliże chłodnicy, aby lepiej znosiło wysokie temperatury, co może pomóc w tym, że nie będzie się tak często przegrzewać.

Electrical Issues

Wiele potencjalnych problemów dotyka 1007. Obejmują one problemy z radiem, zamkami drzwi, konsolą centralną nie chcącą się uruchomić, problemy z klaksonem, oknami, kierunkowskazami, czujnikami parkowania i potencjalnie nawet z zestawem wskaźników. Mogą one być spowodowane ogromną ilością problemów, ale wadliwe moduły i czujniki są zazwyczaj przyczyną.

Ma to również tendencję do zdarzania się w modelach 1007 o większym przebiegu, co ma sens, ponieważ im starszy samochód, tym bardziej zużyte są układy elektryczne. Naprawa jest często wyzwaniem, ponieważ trudno jest zawsze znaleźć właściwego winowajcę. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zabranie samochodu do dealera Peugeot, który dysponuje odpowiednim sprzętem do zlokalizowania problemów.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Problemy z zawieszeniem

Ostatnia grupa problemów, o których będziemy dziś wspominać, dotyczy układu zawieszenia samochodu, który wydaje się mieć problemy z przednim zespołem amortyzatorów. Całkiem sporo właścicieli zgłosił clunking hałasów pochodzących albo od strony kierowcy lub pasażera przedniej, które zazwyczaj wskazują na problemy z anty-rolki spadać linki / pręty sway.

Mówi się, że te mogą dostać się z whack powodu codziennego zużycia, zwłaszcza jeśli często iść przez skoki prędkości i nierówności terenu. Dobrą rzeczą jest to, że nie są one drogie do wymiany, ale złą rzeczą jest to, że mogą one zawieść wiele razy podczas posiadania samochodu.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Peugeot 1007?

Jeśli chcesz mieć dziwaczny, unikalny i stosunkowo rzadki samochód rodzinny, który nie jest zbyt duży ani zbyt drogi, Peugeot 1007 jest naprawdę dobrym wyborem, jeśli jest odpowiednio utrzymywany. Tak, samochód ma swoją sprawiedliwą część problemów, ale większość z nich jest rzeczywiście ze względu na brak konserwacji. Jako takie, jeśli kupisz jeden, który nie został nadużywany, powinieneś być w stanie cieszyć się nim przez długi czas.

Z drugiej strony, większość entuzjastów motoryzacji nie spojrzy na 1007, ponieważ nie jest to samochód luksusowy, dynamiczny, ekscytujący ani nic szczególnego. To neutralnie wyglądający i neutralnie prowadzący się samochód, który nie porusza żadnych strun serca. Jeśli to jest coś, co lubisz i chcesz po prostu pojazdu transportowego od A do B, 1007 jest dobrym wyborem.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-Partner

Dlaczego Peugeot zaprzestał produkcji modelu 1007?

Powodem, dla którego Peugeot wypuścił 1007 jest to, że jest to właściwie jedna z największych porażek sprzedażowych Peugeota. Początkowy koncept 1007 był szeroko popularnym samochodem i zainteresowanie prawdziwą transakcją wzrosło na tyle, że Peugeot zdecydował się wprowadzić go do produkcji. Jednak kiedy samochód rzeczywiście się ukazał, mało kto go kupił, co nie jest zbyt zaskakujące, ponieważ wygląda „meh”.

Niektórzy twierdzą, że Peugeot stracił na każdym sprzedanym egzemplarzu 1007 około 14 000 – 15 000 euro, co sprawia, że była to dla niego ogromna klapa. Dlatego można sądzić, że Peugeot zastanowi się dwa razy, zanim jeszcze raz zechce zaoferować podobny samochód.

Czy Peugeot 1007 jest tani w posiadaniu?

Peugeot 1007 jest rzeczywiście niedrogim samochodem do posiadania ze względu na jego mały silnik, dobrą oszczędność paliwa, tanie opłaty rejestracyjne i dość tanie ubezpieczenie. Kupno jednego jest niezwykle przystępne w dzisiejszych czasach, ponieważ amortyzacja znacznie obniżyła cenę 1007.

W sumie, nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni, ale w rzeczywistości, 1007 jest rzadkie te dni i nie można stracić pieniądze na niskim przebiegu jednego, jeśli utrzymywane w dobrym stanie podczas własności.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z