Najczęstsze problemy z Peugeot 106

Peugeot 106

Peugeot 106 to subkompaktowy hatchback, który został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 1991 i był utrzymywany do 2003 roku, kiedy to został zastąpiony przez porównywalnie nowszy Peugeot 107. 106 był początkowo przewidziany tylko jako trzydrzwiowy hatchback, ale pięciodrzwiowy hatchback wszedł do produkcji rok później.

W tym artykule, mamy zamiar przejść przez wszystkie wspólne problemy z Peugeot 106 i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś na rynku dla jednego. Należą do nich problemy ze sprzęgłem lub różne inne problemy związane z manualną skrzynią biegów, różne problemy z silnikiem lub problemy z układem zawieszenia.

Na awarie narażone jest także wyposażenie samochodu, zwłaszcza szyberdach. Na koniec trzeba też wspomnieć o rozmaitych problemach z elektryką, z których część jest dość trudna do przeżycia. Podsumowując, Peugeot 106 nie jest szczególnie dobry lub zły, jeśli chodzi o niezawodność, ponieważ wszystko zależy od tego, jak dobrze go utrzymujesz lub nie utrzymujesz.

Tak czy inaczej, dobrym pomysłem jest zrobienie przeglądu przed zakupem jakiegokolwiek samochodu, ponieważ pozwoli to na znacznie szersze zrozumienie, jak zadbany był dany samochód. 106 nie jest najpopularniejszym na świecie samochodem używanym, ponieważ jest tak mały i dość stary.

Problemy z przekładnią

Peugeot 106 jest wyposażony w starą, dobrą manualną skrzynię biegów, która jednak cierpi z powodu kilku wyraźnych problemów. Po pierwsze, połączenia linkowe przekładni są znane z tego, że stają się kruche, zwichnięte lub uszkodzone, co powoduje, że przekładnia zmienia się w bardzo trudny i szorstki sposób. Najprostszym sposobem, aby to naprawić jest wymiana wszystkich zużytych linek na nowe.

  Wszystko o 2023 Peugeot 2008

Pedał sprzęgła również nie jest wolny od wad, dlatego często może przywierać do podłoża i uniemożliwiać całkowitą zmianę biegów. Linka obsługująca sprzęgło może być uszkodzona i powinna zostać wymieniona. Samo sprzęgło jest podatne na przyspieszone zużycie i dlatego często dobrym pomysłem jest wymiana całego zespołu sprzęgła w razie potrzeby.

Problemy z silnikiem

Jeśli Twój Peugeot 106 zaczyna emitować niebieski dym przy przyspieszaniu, istnieje prawdopodobieństwo, że otwory cylindrów są zużyte i wymagają wymiany. Uszczelka głowicy jest również podatna na nadmierne zużycie i może prowadzić do przegrzania silnika i wypychania dużej ilości białego dymu. Katalizator może wydawać odgłosy stukania i będzie wymagał wymiany.

Wreszcie, jeśli twój Peugeot 106 zaczyna doświadczać erratic idle przy niskich obrotach, jest to prawdopodobnie spowodowane problematycznym zaworem kontroli biegu jałowego, który również wymaga wymiany. W sumie, paleta silników w Peugeot 106 może trwać przyzwoitą ilość czasu, jeśli jest odpowiednio konserwowana.

Problemy z zawieszeniem

Całkiem sporo właścicieli Peugeota 106 zgłosiło, że ich 106-tki były znane z tego, że ich tylne koła były skierowane na zewnątrz. Inni zgłosili również problemy takie jak nadmierne skrzypienie z obszaru tylnego zawieszenia. Oba prowadzą do problemów z tylnymi ramionami promieniowymi, które będą musiały zostać zastąpione w celu całkowitego rozwiązania tego problemu.

Poza tym, rozpórki, amortyzatory i wszystkie inne elementy w pobliżu mogą cierpieć z powodu wielu problemów, z których niektóre są związane z zużyciem, podczas gdy inne są związane z korozją.

  Najczęstsze problemy z Peugeot 1007

Problemy z wyposażeniem

Peugeot 106 jest obecnie dość starym samochodem, co oznacza, że ma wiele różnych problemów z wieloma swoimi cechami i funkcjami. Szyberdach jest tego najlepszym przykładem, ponieważ jest znany z tego, że może przeciekać. Powodem, dla którego tak się dzieje są małe otwory na śruby w uchwycie szyberdachu. Niektórzy spekulują również, że może to powodować korozję i prowadzić do poważniejszych problemów.

Inne problemy związane z wyposażeniem obejmują wadliwe radio, które może nie odtwarzać się na wszystkich głośnikach lub nie odtwarzać się całkowicie. Automatyczne zamki drzwi mogą ulec uszkodzeniu i uniemożliwić odblokowanie/zablokowanie samochodu za pomocą klucza. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić siłowniki drzwi.

Problemy elektryczne

Najczęstszy problem elektryczny z 106 prowadzi do tego, że samochód nie chce się uruchomić. Jednak ten problem może mieć kilku winowajców. Pierwszy z nich jest związany z alternatorem samochodu, który przestaje dostarczać sok do akumulatora, co ostatecznie prowadzi do martwego akumulatora. Drugi związany jest z bezpiecznikiem pompy paliwowej, który może wybuchnąć z powodu przegrzania pompy.

Sekcja FAQ

Czy Peugeot 106 jest samochodem niezawodnym?

Peugeot 106 to mały, ale zwinny i dość niezawodny samochód. Nie należy jednak myśleć, że nie doświadczy on wielu różnych problemów, ponieważ tak będzie. Te samochody zostały w większości zaniedbane podczas ich życia, ponieważ są tanie do zakupu, tanie do uruchomienia, tanie do ubezpieczenia i tanie do sprzedaży.

  Wszystko o nowych modelach Peugeot 2023

Niewielu ludzi dało wysiłek, aby utrzymać ich 106 w zadowalającym stanie ze względu na to, że jest to taki samochód o niskiej wartości. Dlatego nie ma znaczenia, jak niezawodny jest 106, jeśli nie można znaleźć takiego, który był utrzymywany odpowiednio, przynajmniej nie za przystępną cenę.

Czy Peugeot 106 ma wspomaganie kierownicy?

Starsze modele Peugeot 106 były pozbawione wspomagania kierownicy, co nie jest czymś, co chcesz od codziennego kierowcy. Internet mówi, że jest to technicznie możliwe, aby dodać wspomaganie kierownicy później, ale to może kosztować więcej niż to, co samochód jest wart.

Jeśli jesteś zainteresowany jednym używanym, upewnij się, że szukasz późniejszego modelu wyposażonego w wspomaganie kierownicy, ponieważ brak wspomagania kierownicy w 2023 roku jest jak życie bez elektryczności.

Dlaczego Peugeot przestał produkować model 106?

Technicznie rzecz biorąc, Peugeot zaprzestał produkcji modelu 106, ale jego następca (107) jest w zasadzie taki sam jak 106 z bardziej nowoczesnym podejściem. Oznacza to, że 107 jest mniej więcej tej samej wielkości, tej samej mocy, tej samej ceny, ale ze wszystkimi nowszymi i bardziej zaawansowanymi technologiami z połowy i późniejszych lat 2000.

107 został utrzymany do 2014 roku, kiedy został zastąpiony przez Peugeot 108, który był bardzo ostatnim modelem serii Peugeot „100”, ponieważ firma zobowiązała się do 208 jako najmniejszego samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z