Najczęstsze problemy z Peugeot 107

Peugeot 107

Peugeot 107 to najmniejszy samochód, jaki wyprodukował Peugeot, a pierwsza generacja 107 pojawiła się jeszcze w 2005 roku. Facelift przyszedł krótko po w 2009 roku i 107 został całkowicie wycofany w 2014 roku, kiedy został zastąpiony przez porównywalny nowszy i bardziej nowoczesny Peugeot 108. W tym artykule, mamy zamiar wymienić wszystkie wspólne problemy z Peugeot 107 i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę.

Pierwszym punktem zainteresowania jest silnik, który może mieć problemy z zaworem kontroli biegu jałowego i katalizatora, który może sprawić, że silnik czuje się trochę zbyt głośno i rolnicze. Po drugie, musimy również wspomnieć o problemach z układami elektrycznymi, które obejmują problemy z zestawem wskaźników i akumulatorem.

Ponadto, 107 ma również tendencję do cierpienia z powodu problemów z układem kierowniczym, wycieków wody i problemów z układem wydechowym. W sumie, niektóre z nich mogą być niebezpieczne, takie jak kwestia z układem kierowniczym, podczas gdy niektóre problemy elektryczne mogą być po prostu uciążliwe.

Tak czy inaczej, teraz nadszedł czas, aby zamieszkać trochę głębiej w każdym z nich indywidualnie i powiedzieć, jak podejść do ich naprawy!

Problemy z silnikiem

Zawór kontroli biegu jałowego w 107 jest znany z tego, że zawodzi, co może sprawić, że samochód będzie pracował na biegu jałowym. Obroty mają tendencję do iść w górę iw dół w sposób niekontrolowany i wpływają na to, jak to czuje się wewnątrz samochodu. Aby to naprawić, trzeba będzie wymienić zawór jałowy na nowy. Drugi problem związany z silnikiem, o którym wspomnieliśmy, ma związek z katalizatorem.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-2008

Jeśli silnik nagle staje się niezwykle głośny i zgrzytliwy, to prawdopodobnie z powodu pęknięcia katalizatora. Ciepło kolektora wydechowego może wpłynąć na spaw, który trzyma konwerter przymocowany do silnika. Aby to naprawić, najlepiej zainwestować w nowy katalizator i specjalnie zaprojektowany uchwyt, który zapobiegnie temu zjawisku w przyszłości.

Problemy elektryczne

Francuskie samochody są znane z doświadczania różnych problemów elektrycznych, z których większość jest po prostu denerwująca i nie jest zbyt niebezpieczna. Jednym z takich problemów jest, gdy zespół wskaźników zawodzi i nie pokazuje prawidłowych informacji, co może prowadzić do przekroczenia prędkości i nie wiedzieć, ile paliwa pozostało w zbiorniku. Aby to naprawić, będziesz musiał odłączyć i ponownie podłączyć ECU układu kierowniczego po odczekaniu około 2 minut, co powinno rozwiązać problem.

Inny obszar, w którym 107 może zawieść, jest związany z akumulatorem, który może umrzeć stosunkowo wcześnie. Problem ten jest w pewnym sensie związany z wadliwym zaworem biegu jałowego, co oznacza, że powinny być one sprawdzane razem. Zabrudzony lub uszkodzony zawór sterujący może zatrzymać samochód i sprawić, że poczujemy, że coś jest nie tak z akumulatorem.

Problemy z układem kierowniczym

Peugeot 107 jest znany z wadliwej pompy wspomagania kierownicy, która może prowadzić do częściowego lub przerywanego braku wspomagania, a czasem może całkowicie zawieść. Jest to naprawdę poważny problem, ponieważ może spowodować całkowity brak kontroli. Dlatego pamiętaj, aby sprawdzić pompę wspomagania kierownicy, kiedy tylko możesz i wymienić ją.

  Wszystko o 2023 Peugeot 2008

Niektórzy twierdzą, że mocne uderzenie młotkiem może sprawić, że pompa wspomagania powróci do życia, ale nie jest to coś, na czym można polegać.

Wycieki wody

Jeśli chodzi o poważne problemy, nie można naprawdę pokonać wycieków wody. Pamiętaj, aby sprawdzić uszczelki drzwi i uszczelki bagażnika hatchbacka, ponieważ są to dwa najbardziej narażone miejsca. Woda ma tendencję do znalezienia drogi do tylnej przestrzeni stóp pasażera w bagażniku, więc upewnij się, aby sprawdzić te, zanim zrobisz cokolwiek.

Wymiana tych należy zrobić tak szybko, jak to możliwe, ponieważ więcej wody wchodzi do samochodu, tym trudniej jest naprawić wszystko. Jeśli woda wejdzie w kontakt z przewodami elektrycznymi, przekaźnikami lub przełącznikami, może je zniszczyć. Co więcej, może to również spowodować, że Twój samochód zacznie rdzewieć od wewnątrz, co jest naprawdę trudne do zauważenia, dopóki nie jest za późno.

Problemy z układem wydechowym

Układ wydechowy w modelu 107 jest również znany z tego, że doświadcza wielu różnych problemów. Najpierw musimy zacząć od tego, że układ wydechowy wydaje głośne, warczące dźwięki, ale może też cierpieć z powodu rdzy, zwłaszcza w starszych modelach.

W obu przypadkach konieczna będzie wymiana skrzyni lub rury wydechowej, co nie jest zbyt kosztowne. Jeśli Twój układ wydechowy jest zardzewiały, postaraj się go wymienić jak najszybciej, ponieważ rdza może osadzać się również na pobliskich elementach.

Sekcja FAQ

Czy Peugeot 107 jest samochodem niezawodnym?

Peugeot 107 wydaje się być dość niezawodnym samochodem, ponieważ jest zbudowany tak, aby był prosty. Dlatego większość problemów wymienionych powyżej jest spowodowana lub pogorszona przez brak odpowiedniej konserwacji, co jest powodem, dla którego powinieneś utrzymywać każdy samochód tam, nie tylko 107.

  Czy Peugeot 3008 Hybrid4 to dobry samochód?

Jasne, samochód ma problemy, ale to jest zwyczajowe dla praktycznie wszystkich samochodów w istnieniu. 107 jest obecnie dość tanim samochodem do kupienia, a jednocześnie jest stosunkowo tani w utrzymaniu i eksploatacji.

Dlaczego Peugeot zastąpił model 107?

Peugeot zastąpił 107 modelem 108, ponieważ 108 to w zasadzie ten sam typ samochodu. To samo jest z 107, który zastąpił 106, gdy po raz pierwszy się pojawił. Model 108 został utrzymany do 2021 roku, kiedy to został całkowicie wycofany z powodu przejęcia przez Toyotę fabryki Peugeot w Czechach.

Jaki jest najmniejszy samochód, który produkuje Peugeot?

Najmniejszy samochód, który produkuje Peugeot to kompaktowy hatchback Peugeot 208, który jest całkiem podobnym typem samochodu jak 107. Model 208 jest naprawdę popularnym samochodem w Europie z wielu różnych powodów. Jest dostępny jako diesel, samochód benzynowy lub jako pełnoprawny EV z e-208.

208 jest nieco większy niż 108, który był zbyt kompaktowy dla większości ludzi. 208 może faktycznie przewozić ludzi z tyłu bez obrażeń szyi i nóg, co nigdy nie było tak naprawdę w przypadku 107.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z