Najczęstsze problemy z Peugeot 206

Peugeot 206

Peugeot 206 został wprowadzony na rok modelowy 1999, aż w końcu został zastąpiony przez porównywalnie nowszy i bardziej nowoczesny Peugeot 207 w 2012 roku, podczas gdy produkcja przedłużyła się o kilka lat więcej dla niektórych rynków, takich jak Brazylia. Peugeot 207 to naprawdę znany model, ponieważ był sprzedawany w dużych ilościach na całym świecie.

Nawet jeśli starsze przykłady mają teraz prawie 25 lat, nadal można je zobaczyć sportowe na całym świecie, co jest przyzwoitym świadectwem tego, jak długo mogą one trwać. Przyznać, że jest to częściowo ze względu na wiele części zamiennych, ale także dlatego, że 206 wydaje się być dość niezawodny. W tym artykule mamy zamiar wymienić wszystkie wspólne problemy z Peugeot 206 i powiedzieć, co należy zwrócić uwagę na.

Najczęstsze problemy z Peugeot 206 obejmują problemy z zawieszeniem, manualną skrzynią biegów, silnikiem, systemami elektrycznymi i problemy z wyposażeniem. W sumie, jeśli utrzymasz go wystarczająco dobrze, twój 206 powinien być w stanie trwać dość długo, jak w przypadku większości z nich na całym świecie.

Mimo że 207 jest znacznie nowocześniejszym samochodem z wszystkimi dodatkowymi zaletami technologii Peugeot z lat 2010, 206 jest prawdopodobnie bardziej popularny i liczny na dzisiejszych drogach.

Problemy z zawieszeniem

Najczęstsze problemy z zawieszeniem Peugeot 206 obejmują znaczny spadek ogólnego komfortu, który jest zwykle spowodowany przez zużyty układ zawieszenia. Aby rozwiązać ten problem, należy sprawdzić oś samochodu, łożyska, uszczelki, a zwłaszcza jak dobrze nasmarowane są. Przednie przeguby kulowe są znane z występowania drgań podczas jazdy.

  Czy Peugeot 1007 to dobry samochód?

Jest to stosunkowo trudny problem do rozwiązania i wymaga wymiany przegubów kulowych, aby go rozwiązać. Wiele modeli Peugeota 206 nie miało ich wymienionych, więc upewnij się, że sprawdzisz je, gdy będziesz szukał używanego Peugeota 206.

Problemy z manualną skrzynią biegów

Najczęstszy problem ze skrzynią biegów to taki, w którym ma ona tendencję do ślizgania się. Innym problemem jest to, że sprzęgło nie chce się włączyć, co prowadzi do poważnych problemów podczas próby prowadzenia samochodu. Tak się składa, że problem ten jest zazwyczaj spowodowany ogólnym zużyciem i wiekiem pojazdu, ale również przez wnikanie wody, co może prowadzić do wielu problemów.

Dwa sposoby, jak można je naprawić to albo spróbować naprawić / oczyścić skrzynię biegów, jeśli nie jest zbyt stary, ale jeśli jest, to najlepiej wymienić go całkowicie. To również nie jest tanie ani łatwe, dlatego wiele modeli 206 jest znanych z tego, że mają sztywne skrzynie biegów.

Problemy z silnikiem

Niestety istnieje kilka problemów związanych z silnikiem, na które cierpi 206. Należą do nich nieregularne obroty spowodowane przez wadliwy czujnik temperatury wody, który powinien być wyczyszczony lub wymieniony. Trzęsienie się i drżenie jest zazwyczaj związane z silnikiem 1,5L i jest spowodowane zużytymi mocowaniami silnika, które również należy wymienić.

Potencjometr może doprowadzić do zgaśnięcia silnika, podczas gdy błędne odpalanie silnika i słabe osiągi są spowodowane przez wadliwy pakiet cewek zapłonowych. Silniki wysokoprężne HDi mogą być naprawdę głośne, więc należy sprawdzić koło pasowe wału korbowego, aby rozwiązać ten problem. Wreszcie, uszczelka głowicy i głowica cylindra może spowodować, że temperatura wystrzeli w górę i odetnie silnik.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-308

Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są powszechne w wielu starszych modelach Peugeot i 206 nie jest inny. Obejmują one problemy z centralnym zamkiem, które są związane z wadliwymi siłownikami drzwi, które będą musiały zostać wymienione. Klakson może czasami wyłączyć się losowo i jest to najczęściej związane z rozładowanym akumulatorem.

Inne problemy elektryczne mogą spowodować awarię oświetlenia zewnętrznego, podczas gdy radio może czasami wyłączyć się bez wyraźnego powodu, ale również ma tendencję do wskazywania na wadliwy akumulator w większości przypadków.

Problemy z wyposażeniem

Peugeot 206 wydaje się być przyzwyczajony do problemów spowodowanych przez wodę dostającą się do samochodu, ale woda dostająca się do przednich przestrzeni na nogi jest powszechna w kilku generacjach serii Peugeot „200”. Zablokowanie odpływu grodziowego spowoduje, że woda będzie się osadzać i w końcu znajdzie drogę do przedziału pasażerskiego.

Wsporniki kierownicy są podatne na hamowanie, deska rozdzielcza jest podatna na nadmierne zużycie, a jakość lakieru również nie jest najlepsza.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot 206?

Peugeot 206 jest obecnie dość przystępnym i łatwym do przeżycia samochodem używanym, co czyni go dość popularnym na rynku samochodów używanych. Jest on znacznie łatwiejszy do kupienia i utrzymania w porównaniu do większości nowoczesnych Peugeot, ponieważ wszystko jest już znane i powinien być stosunkowo bezproblemowym doświadczeniem.

Jednak wiele osób z pewnością będzie rozczarowanych ogólnym brakiem przestrzeni wewnętrznej, która rzeczywiście wpływa na codzienne doświadczenie. Wreszcie, 206 nie jest luksusowy w ogóle, a zatem jest twardy pass dla tych, którzy chcą coś trochę posher.

  Wszystko o 2023 Peugeot E-Traveller

Czy Peugeot 206 ma 5 drzwi?

Peugeot 206 jest dostępny jako 3-drzwiowe coupe lub 5-drzwiowy hatchback. Jednak na niektórych rynkach 206 występuje również jako 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi. 5-drzwiowy model hatchback jest prawdopodobnie najbardziej popularny, podczas gdy sedan i kombi nie są tak powszechne.

Wariant 3-drzwiowy jest również naprawdę popularny i jest zdecydowanie najtańszym Peugeot 206 można kupić te dni. W sumie może nie jest to najlepszy praktyczny samochód, ale jest więcej niż wystarczający dla osób przyzwyczajonych do jazdy samochodami kompaktowymi.

Jaka jest różnica między Peugeot 206 i 207?

Różnic między Peugeot 206 a Peugeot 207 jest całkiem sporo. 207 jest porównywalnie dużo nowszy, z dużą ilością dodanej technologii, a także jest nieco większy. 207 wygląda również jak nieco nadmuchany 206, co jest źródłem niektórych dodatkowych przestrzeni.

W sumie, Peugeot 207 mniej lub bardziej podnosi tempo, gdzie 206 opuścił. Oferuje on przyzwoitą ilość ulepszeń, które w sumie czynią go znacznie lepszym samochodem, ale 206 jest prawdopodobnie bardziej niezawodny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z