Najczęstsze problemy z Peugeot 207

Peugeot 207

Peugeot 207 pojawił się w 2006 roku, aby zastąpić starszy model 206. Model 207 utrzymał się do 2014 roku, kiedy to jego następcą został Peugeot 208. Przez ten czas Peugeotowi udało się sprzedać ich tonę, szczególnie w Europie. Peugeot 207 jest kompaktowym hatchbackiem przeznaczonym głównie do użytku wewnątrz miasta, ale wystarczająco dużym, by móc go wykorzystać do dłuższych podróży.

W tym artykule mamy zamiar wspomnieć o wspólnych problemach z Peugeot 207 i powiedzieć, na co zwrócić uwagę, jeśli jesteś na rynku używanego. Ponieważ 207 nie jest szczególnie drogi lub stary, możemy zobaczyć te handlu w następnych dekadach. Powinniśmy również wspomnieć, że Peugeot 207 jest jednym z bardziej popularnych pierwszych samochodów w Europie, ponieważ jest tani w zakupie, tani w eksploatacji i dość popularny i łatwy w sprzedaży.

Do najczęstszych problemów należą piski i odgłosy szlifowania pochodzące z obszaru zawieszenia. Skrzynia biegów może stać się szorstki i ciężki do pracy, podczas gdy katalizator może również stać się problematyczne. Siedzenia są problematyczne, jak również i zostały uwzględnione w dwóch dużych odwołaniach w okresie eksploatacji 207.

Wreszcie, mamy zamiar wspomnieć o niektórych kwestiach wyposażenia, takich jak wnikanie wody lub problemy z przednią szybą. W sumie, jeśli odpowiednio zadbasz o 207, powinieneś być w stanie używać go przez przyzwoity czas.

Piszczące i zgrzytające dźwięki

Pierwsza grupa problemów obejmuje piski i odgłosy szlifowania. Szlify są zazwyczaj spowodowane przez zacinające się klocki hamulcowe, zwłaszcza jeśli samochód był pozostawiony na jakiś czas. Skrzypienie jest zazwyczaj spowodowane problemami z przednimi amortyzatorami, które wymagają odpowiedniego smarowania, co powinno rozwiązać problem.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-208

Innym powodem, dla którego 207 ma tendencję do skrzypienia, jest wadliwy zderzak, który będzie musiał wymienić, aby rozwiązać problem. W sumie, jeśli usłyszysz jakiekolwiek dziwne dźwięki pochodzące z obszaru zawieszenia i hamulców, sprawdź je natychmiast, ponieważ niektóre mogą być spowodowane przez korozję, która jest poważnym problemem i powoduje różne problemy strukturalne w dół linii, które są zarówno trudne i drogie do naprawienia.

Problemy ze skrzynią biegów

Peugeot 207 jest wyposażony w trwałą manualną skrzynię biegów, która z łatwością przetrwa całe życie samochodu. Jednak wymaga ona terminowej i właściwej konserwacji, w przeciwnym razie zawiedzie dużo wcześniej. Najczęstszy problem z manualną skrzynią biegów w 207 jest związany z luźnymi przewodami zmiany biegów, które sprawią, że skrzynia biegów będzie trudna w użyciu.

Jeśli nie zostanie to załatwione wystarczająco szybko, może to prowadzić do bardziej poważnych problemów z przekładnią, które wkrótce spowodują problemy ze sprzęgłem i potencjalnie wymagają wymiany sprzęgła lub całej skrzyni biegów. Ponieważ wiele z nich jest teraz starych i nie konserwowanych zgodnie z przeznaczeniem, problem ten stał się poważniejszy niż wcześniej.

Problemy z katalizatorem

Jeśli natkniesz się na Peugeot 207 z zapaloną kontrolką silnika, zwróć uwagę na katalizator, który zazwyczaj jest przyczyną tych problemów. Najczęstszy problem związany z katalizatorem jest związany z kodem błędu P0420, który wskazuje, że twoje koty nie działają w pełni swoich możliwości.

Nie jest to najtańszy problem, jaki możesz napotkać, ponieważ naprawa tych problemów zazwyczaj wymaga wymiany katalizatora na nowy.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Problemy z siedzeniami

Siedzenia w Peugeot 207 były powodem dwóch dużych wycofań. Pierwszy z nich jest związany z tym, że fotele nie są odpowiednio podgrzewane, przez co nie wyłączają się lub nie włączają. Przypomnienie miało miejsce w 2009 roku i mówiło również, że może to prowadzić do rozładowania akumulatora, powodując jednocześnie duży dyskomfort dla kierowcy, zwłaszcza w okresie letnim.

Inne wycofanie jest związane z niewłaściwie zapiętymi pasami bezpieczeństwa (2006), które mogą nie utrzymać cię w razie wypadku.

Problemy z wyposażeniem

Na koniec wspomnimy o osobliwych problemach z wyposażeniem samochodu, takich jak woda dostająca się do przedniej części kabiny pasażerskiej, powodująca problemy elektryczne i ogromne spadki wartości odsprzedaży samochodu. Są one spowodowane zablokowanymi rurami wylotowymi wody związanymi z airconem. Dobrą rzeczą jest to, że nowe części nie są konieczne, ponieważ można je oczyścić i ponownie zainstalować.
Inne problemy to m.in. zawodzący i wymagający wymiany schowek na rękawiczki, problemy ze spryskiwaczami przedniej szyby oraz problemy z przednią szybą, która była znana z tego, że była luźna, zwłaszcza w starszych 3-drzwiowych modelach.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot 207?

Jeśli chcesz mieć mały, używany i dość niedrogi supermini hatchback, Peugeot 207 to naprawdę dobry zakup. 207 nie jest zbyt stary, aby nie mieć podstawowych funkcji, do których większość z nas jest przyzwyczajona w nowszych samochodach, ale nie jest też zbyt nowy, aby korzystać z trudnych elementów sterujących z haptycznym sprzężeniem zwrotnym/dotykowym, do których przyzwyczaiło się wiele modeli Peugeot w dzisiejszych czasach.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-Partner

Z drugiej strony, 207 nie jest luksusowy pojazd w żaden sposób i nie oferuje wszystko, że dużo przestrzeni, która może być dealbreaker dla wyższych kierowców.

Jak długo Peugeot 207 będzie służył?

Ponieważ Peugeot 207 ma już ponad 8 lat, warto zastanowić się, jak długo może wytrzymać. Dobrą rzeczą jest to, że 207 okazał się dość niezawodny, ale złą wiadomością jest to, że jego niezawodność jest niezwykle zależna od tego, jak dobrze samochód był utrzymywany w trakcie swojego życia.

W związku z tym, jeśli natkniesz się na dobrze utrzymany model, możesz oczekiwać, że wytrzyma on nawet 150 000 mil.

Czy Peugeot 207 jest zbyt mały dla wysokich kierowców?

Peugeot 207 jest rzeczywiście trochę za mały dla wysokich kierowców i nie jest najlepszym wyborem dla tych, którzy często mają tendencję do przewożenia wielu pasażerów. Ponieważ wiele z nich zostało sprzedanych w konfiguracji 3-drzwiowej, prawdopodobnie nie spodoba Ci się również fakt, że nie jest on zbyt praktyczny do użytku rodzinnego.

Jednakże, jeśli nie jesteś ogromny i masz tendencję do prowadzenia samochodu przez siebie, Peugeot 207 powinien być więcej niż wystarczający dla większości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z